Προς το περιεχόμενο

Thomann odyssey


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

>:( >:( >:(

Backorder - Order cannot be shipped, because some items are out of stock.

 

 

Oταν ομως εκανα την παραγγελια η κιθαρα ηταν διαθεσιμη!!!Τι φταιω εγώ που αργησε το εμβασμα??Τι κανω τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ελπίζω όχι μέχρι να φέρει καλοκαίρι... ;D ;D ;D

 

Φίλε Baron πάρε ένα τηλ. τον Αγγελόπουλο για να συνεννοηθείς. Σε τέτοιες περιπτώσεις μπορεί να υπάρχει και η δυνατότητα ακύρωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δυστυχώς είναι ένα θέμα που με απέτρεψε πολλάκις να παραγγείλω απ'τον μπαρμπα Θωμά... Και απ'όσο θυμάμαι, έχει γίνει αρκετές φορές.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα πριν παραγγειλεις ρωτας αν ειναι οντως in stock,ανεξαρτητα απο το τι λεει στο site.Παγια τακτικη και του thomman k tou musicstore ειναι να αναγραφουν στο site οτι κατι ειναι out of stock,οχι αφου δωσουν το τελευταιο κομματι,αλλα αφου καποιος το ζητησει και ειναι out of stock.Kαι το αισχροτατο ειναι οτι δεν στο λενε ουτε αφου κανεις την παραγγελια,παρα μονο αφου τους κραξεις γιατι αργει να γινει η αποστολη.Και το mail που λαμβανεις ειναι του παρακατω τυπου:

      Αγαπητε κυριε Μ@λ@κ@ δυστυχως η μπουρουχα που παραγγειλατε ενω το site μας ελεγε οτι ειναι ιs,δεν ειναι.Σκοπευαμε να σας το στειλουμε σε 5 μηνες χωρις καν να σας το πουμε οτι πρεπει να περιμενετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>:( >:( >:(

Oταν ομως εκανα την παραγγελια η κιθαρα ηταν διαθεσιμη!!!Τι φταιω εγώ που αργησε το εμβασμα??Τι κανω τώρα?

Κι εμένα μου έτυχε, επικοινώνησα με τον Αγγελόπουλο με mail και απλά ακύρωσε την παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επιβεβαιωτικό e-mail σου λένε ότι μέχρι να λάβουν το έμβασμα τα αντικείμενα δεσμεύονται. Από εκεί και πέρα θα είναι διαθέσιμα στους υπόλοιπους αγοραστές.

 

Το κλειδί είναι ότι τα αντικείμενα ΔΕΝ δεσμεύονται ώσπου να ξεκινήσει η <<επεξεργασία>> της παραγγελίας. Αν κάποιος κάνει αγορά μέσω πιστωτικής, αυτοί παίρνουν αμεσως τα χρήματα, σχεδόν ταυτόχρονα με την έναρξη επεξεργασίας της παραγγελίας. Εύλογη απορία, αν κάποιος κάνει βράδυ παραγγελία με έμβασμα σε ώρες που ο Thomann δεν δουλεύει και κάποιος την κάνει το επόμενο πρωί με πιστωτική, σε ποιον θα δεσμευτεί ένα αντικείμενο, αν υπάρχει μόνο 1 στο stock τους. Νομίζω είναι θέμα της τακτικής του Thomann και είναι κάτι που δεν διευκρινίζεται on-line για ευνόητους λόγους.

 

Τί ακριβώς έγινε στην περίπτωση σου? Πώς έστειλες τα χρήματα ? Ο χρόνος που δίνει ο Thomann είναι αν δεν απατώμαι 15 μέρες. Μέσω Internet Banking, ο χρόνος είναι 2 εργάσιμες μέρες μέχρι να εκτελεστεί έμβασμα σε Τράπεζα στην Ευρώπη.

 

Δηλαδή: δίνει κάποιος εντολή νωρίς την Δευτέρα, την Τετάρτη μέχρι τις 12:00 (τοπική τους ώρα) ο Thomann έχει τα χρήματα στον λογ/σμό του. Οι τέσσερις τελευταίες αγορές μου από Thomann έγιναν έτσι.

 

 

 

 

 

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδωσα το εμβασμα την Δευτέρα το πρωι.Το πηραν σημερα.Το λογικο ηταν να ειχαν κρατησει καβατζα απο την στιγμη που εκανα την παραγγελια.Λετε να περιμενω να ερθουν?Θα αργησει πολυ ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησε με Αγγελόπουλο. Αν δε το έχουν στοκ θα ξεκινήσει η παραγγελία  όταν τους έρθει το προϊόν. Αυτό μπορεί να γίνει και αύριο και μετά από ένα χρόνο!!!

 

Απλά τους παίρνεις τηλέφωνο και ζητάς τον Αγγελόπουλο

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου