Προς το περιεχόμενο

Ενα χριστουγεννιατικο snow πιτζάμα πάρτυ


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την εντύπωση ότι οι νότες σου δεν σκάνε πάντα μέσα στο τέμπο. Σαν να υπάρχει ένα μικρό offset το οποίο (στα αυτιά μου τουλάχιστον) είναι αισθητό.

Αυτό το ελάχιστο offset συχνά είναι επιθυμητό και "γκρουβάρει" πολύ καλύτερα από το "on the beat", ειδικά σε κομμάτια σαν και αυτό του κλιπ. Εμένα με άρεζε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό το ελάχιστο offset συχνά είναι επιθυμητό και "γκρουβάρει" πολύ καλύτερα από το "on the beat", ειδικά σε κομμάτια σαν και αυτό του κλιπ. Εμένα με άρεζε. :)

 

Δεκτόν, απλά σε μένα που είμαι "γιωτάς στη jazz" ΜΕ κακοφάνηκε λίγο ΓΙΑ.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιστερ ελκάβλντ θα βάλω να σε διαγράψουν απ τον τζίμη ρε τι ξεστομίζεις?Ντροπή ρε, αυτο το lag,latency,offset ειναι αυτο που λειπει πολλες φορες απο πολλούς και ειναι ξερές οι φράσεις σε τέμπο 300. :P

 

Ανεπιδεκτος μαθητής τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα,εγω νομιζω οτι με τα συναισθηματα και τις μλκιες,εχουν μεινει ελαχιστοι μουσικοι που να μπορουν να παιξουν "σωστα".Κι εγω included εννοειται.

 

Οπως εχω ξαναπει,ειναι διαφορετικο να κανεις κατι "παραπανω" επειδη το εχεις και αλλο επειδη δεν μπορεις να κανεις το "κανονικο".Και αυτο δεν ειναι μπουρδολογία,η αληθεια ειναι οτι το οφ,το αουτ και οι λοιπες μαγκιές απο μεγαλους παιχτες,ειναι παντα μετρημενες και μελετημενες αντιστοιχα.

 

Πολυ σημαντικο: δεν το λεω για τριγκα,δεν το παρατηρησα καν πριν το διαβασω,το λεω σαν γενικη παρατηρηση,πρωτα για τον εαυτο μου και το αναφερω εδω μιας και το'φερε η κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα θεμα μελέτης ειναι ρε εννοείται μην επαναλαμβάνουμε τα ιδια πάλι.Και επομενως με οποιον δασκαλο καθήσεις που λεει και οι παροιμία αυτο το οφ το κανει κ ο bruno που τυχαινει να εχω σαν "εικονικο δάσκαλο" τελευταία.Οταν μελετάω κατι αντιγράφω κιολας κ μετα κρατάω οτι εμαθα κ με αρεσε.

 

Αυτο που λες παει κ σε μενα και σε ολους κ ολοι το ιδιο κάνουν.Εκτος απο τα μεγαθήρια τα γνωστά βρες κανεναν σαν εμας και πιο εμπειρο που εχει το δικο του στύλ και δεν φαινεται τπτ απο την μελετη του?Το παμε παλι αλλου το θεμα και ειναι πολύ απλο με τα κλιπάκια εδώ.Ειναι η μελέτη μας και η προοδο μας, την ακούμε και απολαμβανουμε με σχολια.Ολα τα αλλα ερχονται μετα.

 

Αυτα που λεω στον ηλια απο οικιοτητα τα λεω κ οχι να το παιξω καποιος που δεν ειμαι.Το λεω γιατι αυτο το ολος τυχαιος που λες δεν ειναι και εγω βασιζομαι στο να μην σας μεινω στο μυαλο ως ψωναρα που δεν ημουν ποτε στη ζωή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντατικα κ με βοήθεια απο δασκαλο,φίλους κτλ στη τζαζ τωρα χριστουγεννα συμπληρώνω 1 χρόνο.Κιθαρα γενικοτερα κ αυτοδιδακτος 2 χρονια κ 5-6 σε πληκτρα αλλα αυτοδιδακτος κι εκει σε απλα πραματα.Ακορντα κανα θεματακι κ τετοια, απο σόλα τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ταλενταρα και το'χεις

συνεχισε το

ξερω τζατζικιστες που ασχολουνται χιλιετιες και δεν εχουν ουτε μια σταγονα απο τη δικια σου ψυχη μεσα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου