Προς το περιεχόμενο

Μαύρη Σκόνη σε Πιατίνι?


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Το μόνο που έχω να πω, είναι αυτή τη μαύρη σκόνη με τη χρυσόσκονη να αποφύγεις να τη ρουφήξεις με καλαμάκι από τη μύτη.

 

 

 

 

 

 

(Δεν ξέρω τι είναι φίλε, και συγνώμη για την πλάκα, ελπίζω κάποιος άλλος να σε διαφωτίσει.)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιατίνι έχει πρόβλημα μόνο στο σημείο που κάθεται εαν δεν είναι στρόγγυλη η τρύπα και εαν έχει ρωγμές στα άκρα  ή στη επιφανειά του. Παίζεις με carbon μπαγκέτες? Εαν ναι απο εκεί είναι η σκόνη. Αλλιώς φταίνε μάλλον  τα σφουγγαράκια που κάθεται το πιατίνι στην βάση. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα ναι, έιναι απο το σφουγγαράκι του hi hat stand (δεν παίζω με carbon ούτε με λάστιχο), αλλά η χρυσόσκονη απο που προέρχεται?

Και πως γίνεται να είναι τόσο ομοιόμορφα απλωμένη πάνω στο πιατίνι? Ούτε καν φαίνεται! Μόνο απο περάσεις το δάκτυλο σου απο πάνω την καταλαβαίνεις.

Θα αλλάξω το σφουγγαράκι και θα δω λοιπόν...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που  παταέι το πιατίνι έχει σφουγγαράκια και ένα κομμάτι πλαστικο που παρεμβάλλεται ανάμεσα στην μεταλλική βίδα της βάσης και το πιατίνι. Εαν λείπει και βαράς δυνατά πιθανώς να <<τρώς>> το πιατίνι και να δημιουργούνται ρινίσματα(χρυσόσκονη). Υποθέτω γιατί αυτό δεν το έχω δει πουθενά.

Eαν είναι αυτό πάρε κατι τέτοιο ή φτιάξτο μόνο σου από κομμάτι σιλικονούχου σωλήνα(ή και πλαστικού).

http://www.thomann.de/gr/pearl_np69_plastikschlauch.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τέτοια σκόνη μέσα στο hi hat είχα παρατηρήσει στο hi hat paiste alpha στο οδείο που πήγαινα.Νομίζω οτι φθίρεται το σφουγγαράκι που πάει εκεί στο βίδομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου