Προς το περιεχόμενο

1 στερλίνα=1 ευρω?


funkysoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια οι τιμες στο DV αλλαζουν καθε μιση ωρα! Τελικα ποια τιμη θα πληρωσει καποιος? Αυτην που ισχυει οταν κανει την παραγγελια ή αναλογα με το ποτε θα προωθηθει η παραγγελια και αναλογα με την ισοτιμια τη δεδομενη στιγνη. Ψιλοφιασκο μου μυριζει η ολη ιστορια...

σε εμένα συνέβη το εξης:

έβαλα την παραγγελία 17/12. Μετά λίγη ώρα έλαβα mail με το ποσό (324 λίρες) και το status ήταν new. Στισ 17/12 η ισοτιμία νομίζω ήταν περί το 1,10 (αλλά όταν άλλαζα την παραγγελία σε ευρώ μου έβγαζε περίπου 1,14). Την επόμενη πάω στην τράπεζα και στην κάρτα δεν είχε χρεωθεί τίποτα. Το ίδιο και στις 21/12.

Στις 22/12 το status άλλαξε σε Confirmed και την επόμενη πήγα στην τράπεζα και είδα ότι είχα χρεωθεί 347 ευρώ (ισοτιμία περίπου 1,08).

 

Άρα συμπεραίνω ότι πληρώνεις μεν το ποσό που υπάρχει την ημέρα της παραγγελίας (σε λίρες) και χρεώνεσαι την ημέρα που το status γίνεται Confirmed, με την τρέχουσα ισοτιμία.

 

Επίσης δεν είναι ασφαλές να κοιτάς τις τιμές σε ευρώ γιατί δεν ενημερώνουν καθημερινά την ισοτιμία. το καλύτερο είναι να ξέρεις την αξία σε λίρες και να το μετατρέπεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Όχι βρε συ. Τώρα που έπεσε η λίρα, ο Άγγλος είναι φθηνός. :D :D

 

Είναι στάνταρ αυτό? Πέζη τπτ φαση με τελονία κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωδή εις τον Ντιβήν τον διακοσιοστόν και τεσσαρακοστόν και έβδομον.

 

Κώστας Μουντάκης - Ο πραματευτής.

 

Ο πραματευτής- πραμάτειες πουλώ

και στον ώμο μου αμαρτίες μιας αγάπης κουβαλώ.

Κουβαρίστρες, βελονάκια, ψιλικά πολλών λογιώ(ν)

πήρα δρόμους και σοκάκια την αγάπη μου να βρω.

...

...

 

(Λύρα-τραγούδι: Κώστα Μουντάκης) 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα στον thomann για να παραγγειλω μερικα πραγματα και ζητησα να μιλησω με τον Αγγελοπουλο και του ειπα οτι δεν θελω να πληρωσω σε € αλλα σε λιρες γιατι ειναι πιο καλη η λυρα σημερα αλλα ο Αγγελοπουλος μου το εκλεισε. Ξερει κανεις πως μπορω να πληρωσω τον thomman me λειρες? Ξερει κανεις το τηλεφωνο του σπιτιου του Αγγελοπουλου?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα στον thomann για να παραγγειλω μερικα πραγματα και ζητησα να μιλησω με τον Αγγελοπουλο και του ειπα οτι δεν θελω να πληρωσω σε € αλλα σε λιρες γιατι ειναι πιο καλη η λυρα σημερα...

Δοκίμασες σε δολάρια? Αυτούς, μου φαίνεται ούτε ο Ομπάμα τους σώζει (για καλή μας τύχη)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιντα γυρεύει ο Μανωλιός

στον Τομαν ν' αγοράσει;

Δεν του' πανε του κουζουλού

πως χρήματα θα χάσει;

 

Εγώ ψωνίζω απ' το ΝτιΒι

γιατί ειν' φτηνή η λίρα

Για Classic Player πήγαινα

και Eric Johnson πήρα

 

Και μού 'μειναν λεφτά πολλά

και όλους ρατσί κερνάω,

και παίζοντας τη λύρα μου

γλυκά τους τραγουδάω...

 

(παραδοσιακή μαντινάδα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακοσ μου αγορασε 100000 λίρες στις 29/12 και τορα ετιμαζετε να πουλισει. Θα βγάλι τρελα λευ7 λεμε. ;D ;D

 

Μονον ομως να τις κουδρισει και να τις κανει σεταπ low action, 100.000 λιρες, θα χασει πολλοι χρονο. ΠΡΟΣΧΟΗ! Μου παν απο μεσα, οτι γιαφτο τις εχει φτηνα το dv επειδη τις δινει ολες αρκουδιστες.

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω, ότι με τις βλακείες σας, χάσαμε και τον οικονομολόγο...σε λίγο θα μείνουμε μόνοι μας εδώ!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω, ότι με τις βλακείες σας, χάσαμε και τον οικονομολόγο...σε λίγο θα μείνουμε μόνοι μας εδώ!

 

Κατι μπυρες που'χες φερει με στερλινες κοψοχρονια απο το dv τις ειχες αγορασει και το παιζες σπουδαιος?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου