Προς το περιεχόμενο

Quantize σε nuendo


koxcygr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω ενα πιανο το οποιο ειναι σε μερικες φασεις εκτος ρυθμου. Οταν ομως το κανω quantize χανει διαφορα σημεια τα οποια πριν ητανε μια χαρα. Επειδη δεν ειμαι και πολθ σχετικος μηπως μπορει κανενας να βοηθησει???

Nuendo

vst-i - pianoteq

sta 80bpm

4/4

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω ενα πιανο το οποιο ειναι σε μερικες φασεις εκτος ρυθμου. Οταν ομως το κανω quantize χανει διαφορα σημεια τα οποια πριν ητανε μια χαρα. Επειδη δεν ειμαι και πολθ σχετικος μηπως μπορει κανενας να βοηθησει???

Nuendo

vst-i - pianoteq

sta 80bpm

4/4

 

 

Γεια χαρά..

 

Αν πας στις επιλογές του Quantize κάπου σου δίνει την δυνατότητα να πειράξεις το value του Quantize σε 1/8 , 1/4 , 1/16 κτλπ..Το Quantize απο μόνο του σου έχει σαν default to 1/2 (νομίζω)..Άν γράφεις κατι π.χ. σε 1/16 και πας και του κάνεις Quantize σε 1/4 θα σου αλλάξει ότι γράφεις και θα το προσαρμόσει στο 1/4 που έχεις επιλέξει να γίνει το Quantize..

Τσέκαρε τις ρυθμίσεις του Quantize και παίξε με το value (1/4 , 1/8 κτλπ) μέχρι να δεις πιο σου κάνει την καλύτερη δουλειά..

 

Πιστεύω να σε βοήθησα κάπως...

 

Καλή χρονιά...

'' Experimentation Connecting Musicians... ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου