Προς το περιεχόμενο

Μπασσο για ξεκινιμα: Τσεχικο η Κινεζικο;


ex-Barubary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θελω να ξεκινω μπασσο το μπατζετ μ ειναι 150Ε εχω ενισχιτη αλλα κιθαρας

Τι προτινετε Τσεχικο ή Harley Benton;

Εχετε καλιτερη λυση στα χρηματα αυτα;

Τι γνομη εχετε για τα Guvnor μπασσα;

Θελω οποσδηποτε ενισχιτη μπασσου;

 

Παιζω ροκ και μεταλ...

θελω να μ προτινει καπιος ενα οργανο με καλη ποιοτητα κατασκευης ωστε να μου κρατισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

α) Καλύτερα μάζεψε κι άλλα χρήματα.

β) Καλύτερα προσανατολίσου σε κάτι μεταχειρισμένο. Σ'αυτό το χαμηλό budget σίγουρα παίρνεις κάτι καλύτερο μεταχειρισμένο παρά καινούριο.

γ) Ο ενισχυτής είναι που κάνει όλη τη διαφορά στο μπάσσο  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10

Με την αντίστροφη σειρά προτεραιότητας..........  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.co.uk/TOP-NEW-5-STRING-BASS-FROM-INFINITY-4-COLOURS-NEW_W0QQitemZ370237891658QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Guitars_CV?hash=item5633e5e44a&_trksid=p3911.c0.m14

 

 

Γεια σας θελω να ξεκινω μπασσο το μπατζετ μ ειναι 150Ε

Παιζω ροκ και μεταλ...

θελω να μ προτινει καπιος ενα οργανο με καλη ποιοτητα κατασκευης ωστε να μου κρατισει

Να το πάρουμε σαν αστείο μάλλον....με 150 ευρώ ότι πληρώνεις, πέρνεις.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τα πάρουμε από την αρχή... Τα τσέχικα κατά πάσα πιθανότητα είναι και αυτά κινέζικα καθότι τα ξύλα μάλλον έχουν σκιστά μάτια... Γνώμη μου είναι να μην βιάζεσαι... Μην πάρεις κάτι στην φτήνια γιατί αν όπως λες θες να το κρατήσεις λίγο χλωμό για αυτή την τιμή... Κοίτα μήπως βρεις κάνα squier vintage modified μεταχειρισμένο ή γενικά κάποιο μεταχειρισμένο όργανο γιατί για καινούριο δεν το κόβω... Πάντως αν επιμένεις ανάμεσα σε harley benton και bach τότε θα ψηφίσω μάλλον το bach γιατί 2 benton που έχω παίξει ήταν καυσόξυλα ενώ για τα bach έχω ακούσει ικανοποιητικά λόγια... Ενισχυτή θα χρειαστείς γενικά αλλά μέχρι να μαζέψεις λεφτά μην νοιάζεσαι θα την βολέψεις με τον ενισχυτή κιθάρας... απλώς να ξέρεις πως θα το κάψεις το ηχείο κάποια στιγμή!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10

Με την αντίστροφη σειρά προτεραιότητας..........  ;)

 

Ε ναι, κιθαρίστας είμαι τα κάνω όλα ανάποδα  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνομη εχετε για τα Guvnor μπασσα;

Mάλλον ότι γνώμη έχουμε και για τα Τσεχικα, Harley Benton, Ιnfinity...και όλα τα κινέζικα. Καλή για 150 ευρώ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ρε παιδιά αμαν με αυτη την παρανόηση που σπέρνεται σαν γρίππη! ΚΙΝΕΖΙΚΑ φτηνά όργανα είναι. Δεν υπάρχουν τσέχικα και ευρωπαϊκά φτηνά όργανα. Καποιοι έμποροι αγοραζουν κοντέινερ και τα ονομάζουν Bach, Benton, Pieston, κλπ χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι καλά όργανα. Αλλά εξ ίσου καλά είναι τα ίδια κινεζικα που κυκλοφορούν και στην Ελλάδα επίσης.

 

Εγώ προτείνω να αγοράσεις ένα μεταχειρισμένο μπασάκι σαν αυτά που κυκλοφορουν στις Αγγελίες προς 150 -200 ευρώ, που κοστίζουν τα διπλάσια καινούργια. Καλό είναι να το πιάσεις στα χέρια σου πριν το αγοράσεις για να δεις αν σε βολεύει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου