Προς το περιεχόμενο

Μπασσο για ξεκινιμα: Τσεχικο η Κινεζικο;


ex-Barubary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

.......και τα ονομάζουν Bach, Benton, Pieston, κλπ χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι καλά όργανα.

Pieston έχω στη δουλειά.

Δε βολεύει.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αμαν με αυτη την παρανόηση που σπέρνεται σαν γρίππη! ΚΙΝΕΖΙΚΑ φτηνά όργανα είναι.

MΠΡΑΒΟ ρε αρχηγέ...ούτε τα links, ούτε τα mails των Κινέζων δεν πιστεύουν που ποστάρουμε.

Αυτός ο Evris και ο Kwstakis τους ξεσηκώνουν...

 

Audiokostas, σου είπα ότι την άλλη εβδομάδα έρχεται το Carvin kit?

 

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να το πιάσεις στα χέρια σου πριν το αγοράσεις για να δεις αν σε βολεύει.

Ακριβως, αυτο ειναι το καλο με τα μεταχειρισμενα και πολυ σημαντικο για πρωταρη εαν το εχει σωστα σεταρισμενο ο προηγουμενος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Audiokostas, σου είπα ότι την άλλη εβδομάδα έρχεται το Carvin kit?

 

Σου είπα ότι φεύγωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Μόλις (αμα) πιω τη μπύρα το βράδυ......... ΑΠΟΧΟΡΟ

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπα ότι φεύγωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Μόλις (αμα) πιω τη μπύρα το βράδυ......... ΑΠΟΧΟΡΟ

Σε ζηλεύω και πάλι όχι....εγώ θέλω να φύγουν όλοι οι άλλοι για να ησυχάσω...έχω συντήρηση οπλισμού κλπ, κλπ

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ κουβεντα γινεται στα ξενα fora για τα sx basses της rondo music.Αυτοι δεν στενουν ευρωπη,αλλα κατι παιζει στο ebay

http://cgi.ebay.co.uk/bass-guitar-SX-bassguitar-1962-vintage-style-NEW_W0QQitemZ200363531048QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Guitars_CV?hash=item2ea698db28&_trksid=p3286.c0.m14

 

Παντως εχε σαν προτερεοτητα σου κατι μεταχειρισμενο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου ότι όταν είσαι εντελώς αρχάριος και να το πιάσεις το όργανο δε καταλαβαίνεις κ πολλά γιατί δεν παίζεις μια ώστε να καταλάβεις αν σε βολεύει ή όχι. Μετά από κανένα δυο χρόνια θα λες θέλω άλλο :D

Πάρε ένα bundle μπάσο ενισχυτή με 250€ που πολλά μαγαζία έχουν κ καθάρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/behringer_bass_guitar_pack_02.htm

 

Εδω εισαι αρχηγε μου..Και μπασο και ενισχυτης και καλωδια και πενες και κουρδιστηρια και ζωνες και μεσα στο budget σου.

Καλοριζικο... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέχεις αρκετά απο το σωστό budget. Κοίτα για μεταχειρισμένο. Προσωπικά πάντως δε με χάλασε που στο ξεκίνημα μου είχα δώσει περι τα 70.000δρχ (πες 200e) για να ξεκινήσω με κάτι. Έτσι έμαθα τι ακριβώς θα ήθελα να έχει ένα μπάσο στα χέρια μου δίχως να έχω ξοδέψει πολύτιμα χρήματα σε κάτι που θα έπρεπε να το 'σκοτώσω'. Κάποια στιγμή αργότερα λοιπόν είχα μαζέψει και το χρηματικό ποσό και την εμπειρία για να αγοράσω αυτο που ήξερα οτι εμενα προσωπικά θα με κάλυπτε.

Επίσης αμφιβάλω εαν ενας πρωτάρης στο όργανο, θα καταλάβει πολλά απο μια πρώτη επαφή σε ένα κατάστημα. Ειδικά ως προς το feeling. Εσύ πάντως να πας και να κανεις οτι εξετάζεις το 'κομματι' σχολαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου