Προς το περιεχόμενο

πεταλι για να πουσαρει fuzz


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

ψαχνω ενα πεταλι για να πουσαρο mxr 108 fuzz για  stoner καταστασεισ

και να το χρησιμοποιο περιστασιακα σαν od

ενα bad monkey η κανενα nano muff overdrive κανει?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εστειλεσ με την τιμη...για κατεβα!

δεν ειμαι επαγγελματιασ χομπιστασ ειμαι

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αυτό τον σκοπό: ένα από τα δισεκατομμύρια boosters που κυκλοφορούν (treble, fat, clean, not-so-clean κλπ κλπ), overdrive, ακόμη και distortion. Αναφέρεις πως θες να το χρησιμοποιείς περιστασιακά και σαν overdrive, όμως δεν διευκρινίζεις με τι κιθάρα και ενισχυτή παίζεις, και επίσης αν το θες να δίνει το δικό του "γρέζι", αν το θες μόνο για να πουσάρει τις λάμπες και τίποτα άλλο, ή μια μέση λύση. Επίσης, δεν αναφέρεις το μπάτζετ σου, αν θες να το δοκιμάσεις ο ίδιος σε κάποιο μαγαζί ή αν δεν σε πειράζει να το παραγγείλεις ονλάιν, και ποιο ακριβώς αποτέλεσμα αναζητάς από το πουσάρισμα του φαζ αυτού (από αυτό εξαρτάται και τι πετάλι θα σου προταθεί - δεν ακούγονται όλα το ίδιο επάνω του). Όπως βλέπεις, οι παράμετροι της επιλογής είναι πολλοί...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok.2 πεταλακια χαμηλοτερου budget που για μενα κανουν καλα αυτη τη δουλεια ειναι το mxr zack wylde το οποιο εχω χρησιμοποιησει και με βολεψε παρα πολυ,και το digitech

bad monkey το οποιο μου αρεσε εξισου με το mxr αλλα για διαφορετικο λογο.Θεορω με germanium fuzz το zackwylde ειναι καλυτερη επιλογη.Αλλα τσεκαρε τα και τα 2 αν θες.

Επιπλεον εχω ακουσει καλα λογια και για το sd-1 αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει.

Επειδη δεν διευκρινυσες budget εγω αρχικα προτεινα αυτο που θεορω top για αυτη τη δουλεια,αλλα και με τα αλλα 2 πετυχαινεις αρκετα καλο αποτελεσμα αρκει να σου αρεσει το ''χρωμα'' που δινουν.Το bbpreamp ειναι παρα πολυ ουδετερο(transparent) στον ηχο που βγαζει γι αυτο περνει και την πρωτη θεση για μενα απο ολα τα πεταλια που εχω χρησιμοποιησει για gain boosting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου