Προς το περιεχόμενο

Korg pa50 και pitch bend


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, έχω το pa-50 και τελευταία έκανα μια βλακεία χωρίς να ξέρω τι και πως, και άλλαξε η λειτουργία του pitch bend. Συγκεκριμένα, πριν την εν λόγω βλακεία όταν το μετακινούσα προς τα πάνω έκανε vibrato στον αντίστοιχο ήχο, και τώρα τον ρίχνει ένα τόνο (σε οποιοδήποτε όργανο). Το πλήκτρο το έχω κανα 3μηνο τώρα, και το συγκεκριμένο θέμα του pitch το έψαχνα έτσι κ αλλιώς από καιρό για να αλλάξω όποτε θελήσω τη λειτουργία του σε ορισμένα performances. Το manual το έχω ψάξει σχετικά καλά και δε βρήκα κάτι. Άν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έχει καλώς. Ευχαριστώ.

 

 

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξε μια ματια στο global αλλιος πηγαινε σε καθε ηχο στο basic και δες μηπως εχεις αλλαξει κατι.Παντος εγω εχω το pa50 4 χρονια και δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο.Μπορει να εχει προβλημα το pitch bend και να μην φταις εσυ.

TRITON EXTREME - PA50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks για την απαντηση, και καλωσόρισες και στο φόρουμ!

 

Στο global τα χω τσεκάρει όλα. ελπίζω μόνο να μην είναι κανένα βραχυκύκλωμα στο pitch αλλα και πάλι βρήκα τρόπο για να το σουλουπώσω κάπως..

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μονο που εχω κανει στο pitch bend ηταν οτι πανω σε ενα solo του εβγαλα τα ματια :'( και αναγκαστικα να το αλλαξω αλλα ηταν απο δικη μου μ.....α. ::)

TRITON EXTREME - PA50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H διαδικασία για να το αλλάξεις τι ακριβώς είναι; Κοστίζει; αν κ νομίζω υπάρχουν εξωτερικά..χωρίς να μαι κ σίγουρος..

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όπως μου τα είπαν τα παιδιά με ανησύχησαν λίγο.. προς το παρόν δε καίγομαι, πάντως δε σκοπεύω να το στείλω στην korg και να το πάρω σε κάνα χρόνο πίσω..

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου