Προς το περιεχόμενο

4o Νoiz online jam


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ

 

O Jasemeister θα ανεβάσει απόψε το κλιπ του για το jam #4. Αποφύγετε φούρνους. Μαζέψτε σκυλιά, γατιά, γυναικόπαιδα. Προπαντώς ΜΗΝ φτιάξετε σουφλέ.

 

φιλος εχεις 25 λεπτα ακομη !  :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Μαγκάιβερ εγώ ρε συ πάντα στο τσακ ;D

Μιας και θέλει οργάνωση απ'την αρχή είπα να μην γράψω κλιπ πριν οργανωθούμε (όπως λέει και το σχετικό ανέκδοτο).

 

Μέρος 1ο:

 

Μίξη: θα γίνει απ'το yameth

Parts: τα ανεβάζουμε attached σε ποστ*. Δεξί κανάλι τύμπανα και αριστερό το δικό μας μέρος.

Μπακιτράκι: απ'τον φίλτατο Haris, ένα blues shuffle από το 2ο play along CD του Weckl. Το λινκ για να το κατεβάσετε είναι εδώ

Τονικότητα: χτυπήστε ΛΑ και...ξέρετε  ;) Δωδεκάμετρο

Δομή: το μπακιτράκι είναι απλό δωδεκάμετρο με 4 επιπλέον μέτρα στην αρχή (πριν ξεκινήσει το δωδεκάμετρο) και 8 επιπλέον μέτρα στο τέλος (συμπεριλαμβανομένου και του tutti του κλεισίματος).

 

Θα ακολουθήσει ποστ αύριο με τα μέρη που θα χωριστεί το μπακιτράκι.

 

* αρχηγέ, μιας και το στοιχείο της έκπληξης ήταν ωραίο στο Gilmour jam, μήπως να το κάνουμε και εδώ και να πάνε τα parts κατευθείαν σε σένα για μίξη;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από απόλυτα δικαιολογημένη απορία του Jasemeister, που διαπίστωσε ότι το drum track που άκουγε δεν αντιστοιχούσε ακριβώς στο κομμάτι με τα υπόλοιπα όργανα (τόσες φορές που τα ανέβασα…), ξαναδίνω τα links:

 

Μόνο τύμπανα: http://www.box.net/shared/616it2szej (αρχείο: weckl_shuffle_dr_3.mp3)

 

Μαζί με τα υπόλοιπα όργανα: http://www.box.net/shared/ju04hjjki3 (αρχείο: weckl_shuffle_mix1.mp3).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορίνα μου εσύ  ;D

 

Έχω το (σωστό πλέον) drum track του Haris και το χωρίζω σε ενότητες as we speak  ;)

 

UPDATE:

 

Στο weckl_shuffle_mix1.mp3 έχουμε:

 

Section 1  0:00 - 1:27 (Guitar)

Section 2  1:27 - 2:17 (Piano)

Section 3  2:17 - 3:06 (Guitar)

Section 4  3:06 - 3:57 (Guitar)

Section 5  3:57 - 5:10 (Bass)

Section 6  5:10 - 5:58 (Guitar)

 

Προτείνω να κρατήσουμε αυτά τα sections (εννοείται βάζοντας στο προσκήνιο όποια όργανα θέλουμε). Ίσως να χωρίσουμε το Section 1 σε μικρότερα κομμάτια, αλλά μπορεί επίσης να είναι καλή ευκαιρία για κάποιο δίδυμο να συνεργαστεί στο ίδιο section χωρίς να στριμωχτεί  ;)

 

Τι λέτε;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα sections ουσιαστικά ίδια δεν είναι το ένα με το άλλο;Η όχι;;Στη δουλειά είμαι και δεν μπορώ να το ακούσω.Απλώς θυμάμαι το παλιό drum track

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα sections ουσιαστικά ίδια δεν είναι το ένα με το άλλο;Η όχι;;Στη δουλειά είμαι και δεν μπορώ να το ακούσω.Απλώς θυμάμαι το παλιό drum track

 

Ουσιαστικά ναι, μόνο το section 5 αλλάζει.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου