Προς το περιεχόμενο

Mesa boogie mark V review


ex-geomor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αμάν !!!!!!!!  :o :o :o :o :o

 

Φεβρουάριο κυκλοφορεί και στην Ευρώπη ???

Ξέρουμε αν κάποιο on-line κατάστημα τον έχει βάλει για προ-παραγγελία ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o

 

Πραγματικα πιο γαμ@ατο σε specs και εμφανιση δεν θα μπορουσαν να τον κανουν!!!

Ας ελπισουμε να ειναι και πραγματικα τοσο καλος (που θα ειναι δηλαδη!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o

 

Πραγματικα πιο γαμ@ατο σε specs και εμφανιση δεν θα μπορουσαν να τον κανουν!!!

Ας ελπισουμε να ειναι και πραγματικα τοσο καλος (που θα ειναι δηλαδη!)

 

Πράγματι, τα specs του είναι εκπληκτικά (μέχρι και ενσωματωμένο variac έχει!!) Mονάχα που δεν ξέρω (ακόμη) αν και οι 839 ήχοι που βγάζει είναι το ίδιο καλοί...

 

Σκεφτείτε ότι έχουμε δυο εκ διαμέτρου αντίθετες "σχολές" κατασκευής ενισχυτών, τη μια που αρέσκεται να βάζει 50 χιλιάδες δυνατότητες και κουμπάκια και την άλλη που σχεδιάζει ενισχυτές όσο το δυνατόν πιο απλούς, κάνοντας τα πάντα για να βγάλει όσο περισσότερα περιττά κυκλώματα από τη διαδρομή του λαμπάτου σήματος μπορεί. Έχω ακούσει και παίξει με πραγματικά εξαιρετικούς ενισχυτές που ανήκουν και στα δυο "στρατόπεδα", και η υλοποίηση και των δυο (όσο κι αν μας φαίνεται παράξενο για τους δεύτερους) είναι εξίσου δύσκολη, μιλώντας φυσικά για high end μηχανήματα.

 

Sepsis σε ευχαριστώ πολύ, πραγματικά μια τέτοια φωτό ήθελα να βρω (του MKV σε τέτοιο χρώμα). Αν βρούμε και μια με wicker cane grille... (το ύψιστο φετίχ για μένα), να, κάπως έτσι...

 

4hr_w1w_4.jpg

 

drool.gif

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνοντας τα πάντα για να βγάλει όσο περισσότερα περιττά κυκλώματα από τη διαδρομή του λαμπάτου σήματος μπορεί.

 

μη φοβασαι ΠΟΤΕ η Boogie δεν ...λοξοδρομησε :P τις διαδρομες των...σηματων της,παντα 100% tube path ειχε απλα σε καθε ενισχυτη ειχε ....5-6 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ tube paths ;D

 

προσωπικα τους Mark τους χρησιμοποιω ΜΟΝΟ στο ΚΑΘΑΡΟ καναλι τους (το οποιο κατα τη γνωμη μου ειναι το απολυτο σημειο αναφορας καθαρου ηχου  μια και ουσιαστικα ειναι ενας "απολυτος" twin reverb) οποτε τα υπολοιπα bells & whistles δεν με ενθουσιαζουν,ομως οντως το συγκεκριμενο μηχανησμα εχει "απάνω" του anything but the kitchen sink ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερος φαινεται..

Εγω εχω εναν mark IV αγορασμενο  το 93 used απο US  (black shadow EV) ,προσφατα ειδα εναν καινουργιο σε ενα φιλο και ειδα καποιες διαφορες ,ακομα και στο μεγεθος..ξερει κανεις τι  εχουν αλλαξει στα νεοτερα  MK IV?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου