Προς το περιεχόμενο

Αγορά korg X50 ή Yamaha MM6


apantz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι. Playback-Europe.com  Απίστευτες τιμές για τα Ελληνικα δεδομένα.

 

 

Ειδικά σε Korg βρίσκεται η μεγαλύτερη διαφορά στις τιμές μεταξύ Ελλάδας και Ευρωπαϊκών καταστημάτων ! Το είδα κι εγώ πριν λίγους μήνες με το tr που πήρα.850 με παζάρια πλήρωσα εδώ , 740 από τα γνωστά On-line καταστήματα...Τα yamaha είναι τα ίδια σχεδόν και τα roland λίγο φτηνότερα εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα να ρωτήσω κι εγω αν ξέρει κανεις.

 

Μπορεί το Χ50 να φορτωσει PCG από το Triton Le?

 

ΓΙατι αν δεν.....δεν....αν όμως.....γιατί όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μπορείς να περάσεις ήχους από το Le στο Χ-50. Έχουν την ίδια μηχανή σύνθεσης, τα ίδια εφφέ και αρκετές ομοιότητες στη sample ROM. Δεν βλέπω γιατί να μην μπορεί να γίνει η διαδικασία... ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω μωρε, απλα θελω να τ'ακουω.χοχοχο. Τωρα αν παω με τη smartmedia στο bon και του πω να τη φορτωσω θα με βρίσει πολύ λες? :p

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω μωρε, απλα θελω να τ'ακουω.χοχοχο. Τωρα αν παω με τη smartmedia στο bon και του πω να τη φορτωσω θα με βρίσει πολύ λες? :p

Κοίτα αν έπαιρνε Smartmedia το X-50 δεν θα υπήρχε θέμα αλλά τώρα τι να σε πω... :P

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αν έπαιρνε Smartmedia το X-50 δεν θα υπήρχε θέμα αλλά τώρα τι να σε πω... :P

 

Αυτο για να σε πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα :P

 

Αλλα τι διαλο παίρνει το Χ50? Μονο το usb εχει κι αυτο μονο για midi CC?

 

Και save μονο στην internal κανει? Δε μας τα λέει καλα ο mr.Krog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα τι διαλο παίρνει το Χ50? Μονο το usb εχει κι αυτο μονο για midi CC?

 

Και save μονο στην internal κανει? Δε μας τα λέει καλα ο mr.Krog

Το USB χρησιμεύει και ως MIDI interface για τον υπολογιστή, νομίζω μάλιστα ότι μετατρέπει το X-50 σε VST instrument και σου δίνει μαζί και editor/librarian!

Άρα, λογικά θα μπορείς να φτιάχνεις πολλαπλές banks και να τις έχεις αποθηκευμένες στον υπολογιστή σου. ΟΚ, όταν θα είσαι on the go δεν θα μπορείς να το κάνεις άνετα αυτό αλλά από το τίποτα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου