Προς το περιεχόμενο

Ποιός καλός ντράμερ θα μου γράψει κάνα κομμάτι;


spewfy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως υπάρχει κανας μερακλής ντραμμερ που να διαθέτει ψηφιακή ντραμς και να του αρέσει να ηχογραφεί αυτά που παίζει σε midi? Παίζω κιθάρα και κάθε φορά που ανοίγω το cubase για να γράψω κάτι και μετά να παίξω απο πάνω και να μερακλώσω έρχομαι αντιμέτωπος με το sequencer και όσο και αν προσπαθώ να γράψω διαφορετικά ντραμς απο την προηγούμενη φορά δεν τα καταφέρνω και πάρα πολύ καλά. Οπότε ψάχνω για ντραμερ που να γράφει αυτά που παίζει σε midi και να είναι διατεθειμένος να τα μοιραστεί έτσι ώστε να έχω κι εγώ υλικό για τζαμάρισμα αλλά ίσως και για πιο σοβαρές ηχογραφήσεις (λέμε τώρα..). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks για το link αλλά δε βλέπω να αναφέρει πουθενά τη λέξη midi και φοβάμαι ότι πρόκειται για audio μονο. Θα ήθελα να μπορούσα να κάνω αλλαγές αν χρειαστεί...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν είναι midi...σαν κιθαρίστας και εγώ, μπορώ να σου πώ ότι τα wav είναι πιό  εύχρηστα (τουλάχιστον για μένα) από τα midi. Τέτοιου τύπου cds είναι πολύ χρήσιμα γιατί έχουν αρχές, μέσες και τελειώματα...με λίγα λόγια χτίζεις το κομμάτι όπως σε βολεύει (άσε που τα waβια ακολουθούν και το tempo του κομματιού...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όμως έχει ενδιαφέρον η σκέψη σου, θα ψάξω το ΣΚ ένα midi drums tempo που έχω βρεί και θα το ανεβάσω στο Noiz. Θα είχε πλάκα, (με βάση αυτό), να κάνουμε ο καθένας το κομμάτι του (και όχι μόνο οι κιθαρίστες αλλά και οι μπασίστες και οι πληκτράδες)...εγώ έχω ήδη φτιάξει κάτι με αυτό, αλλά θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι σκέφτεται ο καθένας μας

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

καλησπερα θα προτιμουσα εσυ να μου εστελνες τη συνθεση σου.

Δουλευω με Roland TD 12 KV αλλα δουλευοντας σε Linux με το

προγραμμα που γραφω και η καρτα μου δεν υποστηριζουν midi.

Οποτε και εγω τα γραφω σε mp3.... δοκιμασε με και στειλε μια συνθεση στο ε-μαιλ μου

ευχαριστω και....τα λεμε.... ;D

What Fuckin' Reasonable Grounds: Piss Off!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου