Προς το περιεχόμενο

Ποια ηταν η πρωτη σας κιθαρα;


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:D παιδες εμενα ηταν μια yamaha pacifica jmx 112 δεν ειναι κατι το καταπληκτικο αλλα το δεν ξεφευγει out of tune ποτε... :P ακουω τις δικες σας ....

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρώτη επαφή μου με ηλεκτρική κιθάρα ήταν με μια TEISCO ET-460 που είχε πάρει ο πατέρας μου πολύ πριν κάνει το λάθος να με φέρει στη ζωή ( :P ). Αλλά πρώτη δικιά μου κιθάρα ήταν μια Squier Strat Korea. Αγορασμένη το 1996 γύρω στα 100 χιλιάρικα και ακόμα παίζει μια χαρά (πρέπει να βοηθάνε στον ήχο οι τερμίτες και τα σαράκια καθώς και τα φαντάσματα του Β' Παγκοσμίου που έχουν εγκατασταθεί στον neck μαγνήτη).  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου ηλεκτρική κιθάρα ήταν μία Gerley Les Paul και δεν είναι σε καμία περίπτωση παντοτινή αγάπη  :)

 

Ήταν ένα κοντραπλακέ (κουρδισμένο φυσικά) σε σχήμα κιθάρας με δύο τετράγωνους μαγνήτες για να ακουμπάς το κατσαβίδι σου και να μην το χάνεις.

 

Αγορασμένη απο τον Αρμάο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η δική μου μια GERLEY Stratocaster sunburst(ελλεινή) απ τον ΑΡΜΑΟ εν έτει 1985....τιμή 34.000δρχ....μετά την αγορά της καπάκι απέναντι στο Happening για νοίκιασμα βιντεοκασέτας και airguitar μεχρι τελικής πτώσης....αχ πως περνάν τα χρόνια

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμένα η πρώτη μου κιθάρα ήταν μία yamaha ERG 121(αν και δεν είμαι μεταλάς η yamaha ήταν μεταλάδικη)!!  :P :P

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρωτη μου κιθαρα ηταν μια squier stagemaster. τυπου superstrat με 2 humbuckers, εναν single coil, ψευτοfloyd, 24 ταστα, reverse headstock και ενα περιεργο μαυρο χρωμα με κατι σαν ασημοσκονη απο κατω. λουκουμι στα ματια ενος 14χρονου maidenά! 150-160 grands :) εκανε απ οτι θυμαμαι και την επαιζα μεσω ενος πεταλακιου distortion σε ενα active monitor. δυστυχως δεν ηταν παντοτινη αγαπη... σε 4-5 μηνες τα παρατησα επειδη δεν μπορουσα ακομα να βγαλω maiden!!! 3 χρονια την ειχα να καθεται και μετα την πουλησα σε ενα φιλο. στα 20 με ξαναεπιασε το μερακι οντας και πιο ωριμος μουσικα, πηρα ενα squier precision και 3 μηνες αργοτερα μια squier telecaster και αρχισα να γρατζουναω μονος μου, αρα αυτα θεωρω τα πρωτα μου οργανα. τη stagemaster την παιζω οταν πηγαινω στο φιλο μου και ειναι πραγματικα καλη κιθαρα, αν και με τα σημερινα δεδομενα της αγορας θα κοστιζε αρκετα λιγοτερο. συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα χαρηκα που μοιραστηκα την ιστοριουλα μου! στερνη μου γνωση ας σε ειχα πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου κιθάρα είναι μια Ibanez RG 505 μαύρη αγορασμένη το 98 από τον Τρίμη για 220.000 δρχ αν θυμάμαι καλά.

Ενοείται ότι την έχω ακόμα και την χρησιμοποιώ συχνά γιατι μερικές φορές με βολεύει περισσότερο από την στρατοκάστερ μου.  ;D

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου