Προς το περιεχόμενο

Raw Silk - poser ρε!


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είμαι άσχετος από το χώρο της ελληνικής ποπ, τι σημαίνει "μαέστρος της Βανδή"; Πως λέμε bugs bunny-leopold?  :P

 

hare.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα επισης αξιολογο pozer ελληνικο γκρουπακι στη δεκαετια του 80 ηταν οι DOUGLAS του Τονυ Κονταξακη (σημερινου μαεστρου της Βανδη). Οποιος τους ακουσει θα δει μεσα διαχυτες επιρροες απο SURVIVOR.

 

+1

δυσευρετος και πανακριβος πια δισκος.. ;)

Ebay Madness: Douglas - Mad CD goes for $676.66

http://hardrockheavymetal.wordpress.com/2006/04/19/ebay-madness-douglas-mad-cd-goes-for-67666/

 

[Δεν επιτρέπονται links για copyrighted υλικό. Η.]

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό έχων την μουσική επιμέλεια του προγράμματος...

Δηλαδη καποιος που δουλευει λιγοτερο απο τους μουσικους-οργανοπαικτες αλλα πληρωνεται περισσοτερο... ;)

οι douglas αναφερθηκαν και σε θεμα στο 'περι ανεμων και υδατων', εψαξα στο youtube αλλα δεν βρηκα τιποτα. τι ακριβως επαιζαν, εχει κανεις να ποσταρει καποιο αρχειο για αυτους?

 

edit: thanks exarxos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα επισης αξιολογο pozer ελληνικο γκρουπακι στη δεκαετια του 80 ηταν οι DOUGLAS του Τονυ Κονταξακη (σημερινου μαεστρου της Βανδη). Οποιος τους ακουσει θα δει μεσα διαχυτες επιρροες απο SURVIVOR.

 

  Και λιγο Gary Moore στο Never look back ;)

Πραγματικα ομως πολυ καλοι!

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη καποιος που δουλευει λιγοτερο απο τους μουσικους-οργανοπαικτες αλλα πληρωνεται περισσοτερο... ;)

 

Μμμμ... Δεν εχουν ετσι τα πραγματα.

Ειναι αυτος που τρωει τα κολ...χερα, απο τον μαγαζατορα μεχρι τα γκαρσονια, με το πιο γερο στομαχι

ετσι ωστε να αντεχει το καθε τι που του σερβιρουν μουσικοι-οργανοπαιχτες αλλα κυριως τα "Αστερια".

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά λέμε για πιο παλιές ελληνικές μέταλ μπάντες κλπ. Right;

αν ναι, για μένα ό,τι καλύτερο έχω ακούσει (όσο έχω ψάξει δηλαδή) από ελληνική σκηνή είναι οι Acid Death με prog/death καταβολές, οι οποίοι ήταν ενεργοί από 91 ως το 2001 προλαβαίνοντας να αφήσουν πίσω τους δύο αριστουργήματα, τα Pieces of Mankind και Random 's Manifest.

http://www.amazon.com/Pieces-Mankind-Acid-Death/dp/B0000258VE/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=music&qid=1231764098&sr=8-1 (1997)

http://www.amazon.com/Randoms-Manifest/dp/B000R02TXE/ref=sr_1_27?ie=UTF8&s=dmusic&qid=1231764202&sr=8-27  (album που βγήκε το 2000 πέρνοντας τις καλύτερες κριτικές από το βρετανικό hammer που το επέλεξαν ως "άλμπουμ του μήνα" τη στιγμή που στο αντίστοιχο ελληνικό τους θάβανε: "οι Acid Death με το βαρετό progressive-death στυλάκι τους" Drunk_Emoticon.gif)

 

Μπάσο/φωνητικά: Σάββας Μπετίνης (τώρα βρίσκεται στους Kinetic)

Κιθάρα: Διονύσης Κωστόπουλος

Κιθάρα/πλήκτρα: Νίκος Ανδρεαδάκης

Τύμπανα: Κώστας Τσομπάνος

former member: Themis K (κιθάρα)

 

To '95 έβγαλαν κι ένα ντέμο, το Misled το οποίο δεν έχω βρει κάπου. Σχεδόν δηλαδή γιατί σε μια κατ 'ιδίαν συζήτηση με τον antouan_z (που έχει χαθεί αυτός; :)) μου έλεγε πως κάπου, κάποτε το είχε πετύχει σε βινύλιο αν θυμάμαι καλά.

 

Τεσπα, αν είμαι καρα-off κρεμάστε με. :) :P

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να έκανα λίγο χιούμορ πάνω στην απορία μου για τον όρο "μαέστρος" στην ελληνική ποπ σκηνή βάζοντας τον bugs bunny σαν Leopold αλλά προς θεού δεν ήθελα να θίξω τη δουλειά που κάνει ο κάθε "μαέστρος". Χωρίς αμφιβολία, είναι δύσκολο επάγγελμα όπου σίγουρα υπάρχουν καλοί, μέτριοι και άσχετοι όπως παντού  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να έκανα λίγο χιούμορ πάνω στην απορία μου για τον όρο "μαέστρος" στην ελληνική ποπ σκηνή βάζοντας τον bugs bunny σαν Leopold αλλά προς θεού δεν ήθελα να θίξω τη δουλειά που κάνει ο κάθε "μαέστρος". Χωρίς αμφιβολία, είναι δύσκολο επάγγελμα όπου σίγουρα υπάρχουν καλοί, μέτριοι και άσχετοι όπως παντού  ;)

 

Το πνευμα σας ειναι παντα γνωστο και ευπροσδεκτο μαστορα των τσιριμονιων ;D

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ... Δεν εχουν ετσι τα πραγματα.

Ειναι αυτος που τρωει τα κολ...χερα, απο τον μαγαζατορα μεχρι τα γκαρσονια, με το πιο γερο στομαχι

ετσι ωστε να αντεχει το καθε τι που του σερβιρουν μουσικοι-οργανοπαιχτες αλλα κυριως τα "Αστερια".

Ίσως να έκανα λίγο χιούμορ πάνω στην απορία μου για τον όρο "μαέστρος" στην ελληνική ποπ σκηνή βάζοντας τον bugs bunny σαν Leopold αλλά προς θεού δεν ήθελα να θίξω τη δουλειά που κάνει ο κάθε "μαέστρος". Χωρίς αμφιβολία, είναι δύσκολο επάγγελμα όπου σίγουρα υπάρχουν καλοί, μέτριοι και άσχετοι όπως παντού

Και εγω υπερεβαλα, εχοντας στο μυαλο μου καποιες 'μουσικες σκηνες' της επαρχιας  :P.

[Δεν επιτρέπονται links για copyrighted υλικό. Η.]

ποοολυ ωραιος δισκος, ας κανω λοιπον κι εγω την παρανομια μου  ::) [Δεν επιτρέπονται links για copyrighted υλικό. Η.]. ειναι ο προηγουμενος δισκος τους ('87) με τιτλο state of rock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου