Προς το περιεχόμενο

Raw Silk - poser ρε!


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν μια καλή προσπάθεια αλλά μπροστά σε αυτό που είχαν να ανταγωνιστούν, δηλ. την Αμερικανική σκηνή, ήταν δυστηχώς ''λίγοι''.

 

Οι Spitfire που αναφέρθηκαν ήταν σαφώς πιο συγκρίσιμοι με τα ιερά τέρατα του τότε metal.

και μιλάμε για '86. Απίστευτη μπάντα! (ρε Playloud εκεί έπαιζες? Θεός!)

 

 

 

υγ. Αλήθεια ποιος ξέρει ποιος ήταν ο πρώτος metal δίσκος στην Ελλάδα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειναι μεγαλη κουβεντα για το ποιος ειναι ο πρωτος metal δισκος, καθως και ο ορος μεταλ εχει αλλαξει κατα ΠΟΛΥ απο αυτο που εμεις θεωρουσαμε ΤΟΤΕ μεταλ.

Με τον ΤΟΤΕ ορο μπαντες οπως οι Vice Human, oι Northwind, oi Vavel και βεβαια εμεις (εγω μπηκα ομως το '89) Spitfire κρατανε τα πρωτεια.

Τωρα βεβαια αυτα δεν θεωρουνται μεταλ αλλα κλινουν προς το.... ποπ ;D ;P

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδες. Ειμαι νεος στο φορουμ. Χρονια κιθαριστας και χρονια φορουμακιας αλλα εμπαινα στο κιθαρα.

Ωραια συζητηση ανοι3ατε! Ελληνικο χεβυ!

Δεν ξερω αν καποιος φιλος το εχει ποσταρει ξανα αλλα ριξτε μια ματια εδω:

http://video.google.com/videosearch?q=metal+from+hellas&emb=0&aq=2&oq=metal+from+#

Ειναι ενα ντοκυμαντερ για την ιστορια και ε3ελιξη του ελληνικου heavy metal το οποιο εκανε ενας φιλος απο Αθηνα (Ο νικος, κιθαριστας των strikelight)

Περιλαμβανει συνεντευξεις και υλικο απο μπαντες οπως Spitfire, Flames, Vice human, Innerwish

αλλα και καινουριο αιμα οπως Strikelight, convixion, witchcurse, blade of spirit και πολλα αλλα

 

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδες. Ειμαι νεος στο φορουμ. Χρονια κιθαριστας και χρονια φορουμακιας αλλα εμπαινα στο κιθαρα.

Ωραια συζητηση ανοι3ατε! Ελληνικο χεβυ!

Δεν ξερω αν καποιος φιλος το εχει ποσταρει ξανα αλλα ριξτε μια ματια εδω:

http://video.google.com/videosearch?q=metal+from+hellas&emb=0&aq=2&oq=metal+from+#

Ειναι ενα ντοκυμαντερ για την ιστορια και ε3ελιξη του ελληνικου heavy metal το οποιο εκανε ενας φιλος απο Αθηνα (Ο νικος, κιθαριστας των strikelight)

Περιλαμβανει συνεντευξεις και υλικο απο μπαντες οπως Spitfire, Flames, Vice human, Innerwish

αλλα και καινουριο αιμα οπως Strikelight, convixion, witchcurse, blade of spirit και πολλα αλλα

 

 

Καλως ηρθες φιλε στην παρεα.

Το ντοκυμαντερ οντως καλο αλλα με ΑΡΚΕΤΕΣ ανακριβειες κυριως στις ΠΑΛΙΕΣ αναφορες (οσοι ηταν ΤΟΤΕ μεσα στα πραγματα ξερουν).

Επισης γινεται λιγακι "γραφικο" μερικες φορες (βλ τα σχολια στην αρχη)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πιστευω οτι εχεις δικιο αλλα απο την αλλη ειναι η πρωτη τετοια ελληνικη προτοβουλια.

Και ισως μαθει στους "καινουριους" καποια πραγματα και ειδικα σε αυτους που αγνοουν την υπαρξη της ελληνικης αμιγως μεταλ σκηνης.

Εγω το καταευχαριστηθικα  ;)

 

playloud ειδα σε προηγουμενο ποστ σου οτι πεζεις spitfire. Απο την αρχικη συνθεση εισαι? Ποιος?

Απο τις αγαπημενες μου μπαντες.... Το first attack εχει γραψει ιστορια!

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου