Προς το περιεχόμενο

Raw Silk - poser ρε!


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Toν εχω τον δισκο των douglas.Επισης κυκλοφορησαν κ αυτο το LP. Ενα απο τα κοματια το loner μαλιστα μοιαζει παρα πολυ στην ενορχηστρωση με το ζηλευει η νυχτα του περιδη.

 

[Δεν επιτρέπονται links για copyrighted υλικό. Η.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νο offence φιλε jmone αλλα πιστευω οτι και η νεα σκηνη προσπαθει και μια χαρα 3ερει τι ειναι το moshpit:P με ορισμενες ε3ερεσεις βεβαια... Αν δεν ειναι ενθαρυντικο οτι τα πολλα παιδια αποφασισαν να ασχοληθουν με το αγνο χεβυ γιατι το γουσταρουν τοτε τι να πω

Ενα δειγμα

STRIKELIGHT INNER VOICE

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

DRAGONS LAIR HEAVY CHAINS COVER

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

WITCHCURSE PAY THE PRICE

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=CvHbvxh66Xs&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=CvHbvxh66Xs&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

 

εγώ με offence και χωρίς offence τα χώνω για τα νέα γκρούπ που είναι αυτό που περιέγραψα στο post μου

από κει και πέρα όντος υπάρχουν συγκροτήματα που προσπαθούν και αγωνίζονται και έχουν και μια ιστορία ως άτομα

πχ Released Anger, Crucifier, Social Despair και άλλοι από Αθήνα και Θεσσαλονίκη

 

όσο για τα άτομα που αναφέρεις έχω να πω ότι είναι μια συνομοταξία NOT TRUE ανθρώπων Strikelight-Crimson fire

που ότι κάνουν το κάνουν για τις γκόμενες και βάφουν και κάνα μαλλί άμα λάχει

 

Ελληνική underground σκηνή υπάρχει και υπάρχουν ακόμα διάφορα zine που αναφέρουν διάφορες μπάντες που δεν

θέλουν να έχουν καν σχέση με εταιρία και δουλεύουν όλη μέρα για να μαζέψουν φράγκα να κόψουν τα cd και είναι

πραγματικά true

 

δεν το συνεχίζω γιατί πραγματικά νευριάζω

 

 

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ελληνική underground σκηνή υπάρχει και υπάρχουν ακόμα διάφορα zine που αναφέρουν διάφορες μπάντες που δεν

θέλουν να έχουν καν σχέση με εταιρία και δουλεύουν όλη μέρα για να μαζέψουν φράγκα να κόψουν τα cd και είναι

πραγματικά true

Το ιδιο πραγμα λετε ρε'συ.

 

Συμφωνω 100% περα των αλλων.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ με offence και χωρίς offence τα χώνω για τα νέα γκρούπ που είναι αυτό που περιέγραψα στο post μου

από κει και πέρα όντος υπάρχουν συγκροτήματα που προσπαθούν και αγωνίζονται και έχουν και μια ιστορία ως άτομα

πχ Released Anger, Crucifier, Social Despair και άλλοι από Αθήνα και Θεσσαλονίκη

 

όσο για τα άτομα που αναφέρεις έχω να πω ότι είναι μια συνομοταξία NOT TRUE ανθρώπων Strikelight-Crimson fire

που ότι κάνουν το κάνουν για τις γκόμενες και βάφουν και κάνα μαλλί άμα λάχει

 

Ελληνική underground σκηνή υπάρχει και υπάρχουν ακόμα διάφορα zine που αναφέρουν διάφορες μπάντες που δεν

θέλουν να έχουν καν σχέση με εταιρία και δουλεύουν όλη μέρα για να μαζέψουν φράγκα να κόψουν τα cd και είναι

πραγματικά true

 

δεν το συνεχίζω γιατί πραγματικά νευριάζω

 

Κατσε ρε jmone, δηλαδη για σενα metal σκηνη σημαινει θερμοαιμοι, απλυτοι ( ;D) μαλλιαδες με νοοτροπια 'μεταλ ρε μ***ια', 'παμε να τα σπασουμε' και 'σ' οποιον αρεσουμε' να πινουν μπυρες σε 'αριστεριστικα' καταγωγια, να ξοδευουν τα χαρτζηλικια τους στα στουντιο ηχογραφωντας δισκους για παρτη τους και να παιζουν σε υπογεια μπαρακια για 20 ατομα? Οσο για το μαλλι και τις γκομενες τι να πω, φανταζομαι τι θα λες για τα pop-rock εφηβικα, κοντοκουρεμενα και ξυρισμενα φυσικα  :) γκρουπακια που αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να κανουν το κομματι τους στα κοριτσακια.

Θεωρω ομως πως αυτα τα γραφεις εν θερμω, αλλιως σε φανταζομαι να πετας μολοτοφ σε κανα rockwave!!!

Φιλικα παντα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο καταβολης κοσμου παντως, οι γκομενες ηταν ο Νο1 (ΟΧΙ ο μοναδικος) παραγοντας που καποιος επιασε κιθαρα, εγινε μουσικος, εκανε συγκροτημα κλπ κι οποιος το αρνιεται ειναι ΜΕΓΑΣ ψευτης. Αυτο το λενε και ΟΛΟΙ οι "μεγαλοι". Απλα καποιοι ηταν τυχεροι και καποιοι αλλοι ειχαν και ταλεντο και το ανακαλυψαν.

Και δεν καταλαβαινω, απο ποτε καποιος που γουσταρει να βγαλει γκομενα ειναι εις βαρος της μουσικης? Και ποιος μουσικος του την επεσε γκομενακι μετα απο live και ειπε: "Αααααα, εγω ειμαι μουσικος, δεν παω με γυναικες, χαρην της μουσικης"

Αμα υπηρξε, ντιντης θα ηταν ;D ;D ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αααααα, εγω ειμαι μουσικος, δεν παω με γυναικες, χαρην της μουσικης"

Μα εννοειται, γιατι δηλαδη πλεον να γ*μ*νε μονο οι φραγκατοι? το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν και πολλες ροκομεταλ γκομενες που να βλεπονται ή τουλαχιστον ειναι ακομα μικρες και δεν τις εχει κακομαθει ακομα κανενας φραγκατος, το θεμα ειναι να τις προλαβουμε  ;).

Ξεφυγα, sorry... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μίλησα για άτομα που κάνουν ότι κάνουν μόνο και μόνο για τις γκόμενες

δηλαδή και στα μπουζούκια να τους έλεγες να πάνε για να βρούνε γκόμενα

δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα

 

εν το μεταξύ ακούω πολλά άτομα να δοξάζουν τα 80's ενώ αν ήταν στην

Ελλάδα του 80 δεν θα είχαν τα κότσια να είναι μεταλάδες

 

τα παραπάνω λέγονται για κάποια συγκεκριμένα άτομα

δεν τους παίρνω αμπάριζα όλους αλλά υπάρχουν πολλοί

καρεκλάδες ντυμένοι μεταλάδες

 

τώρα έχω ηρεμήσει λίγο  ;D

 

εγώ που ακούω metal από πολύ μικρή ηλικία και παίζω και κιθάρα

από πολύ μικρή ηλικία είμαι ψεύτης ή gay? ;D

γιατί στα 12 που να προκάνω ο καψερός να ασχοληθώ με τις γκόμενες

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πράγματι... μάλλον είναι ψηλά στη λίστα το θέμα "γυναίκα".

Πάντως, εγώ για να ενισχύσω την απήχησή μου στο ωραίο φύλο, συνδύασα την κιθάρα με περιστασιακό πλύσιμο μασχάλης/κούρεμα, ΡΕΞΟΝΑ και σοβαρότητα. Ίσως γι αυτό δεν κατάφερα ποτέ να αφιερώσω χρόνο στο να μάθω να παίζω πολύ γρήγορα.  ;D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, εγώ για να ενισχύσω την απήχησή μου στο ωραίο φύλο, συνδύασα την κιθάρα με περιστασιακό πλύσιμο μασχάλης/κούρεμα, ΡΕΞΟΝΑ και σοβαρότητα.

;D ;D

εγώ μίλησα για άτομα που κάνουν ότι κάνουν μόνο και μόνο για τις γκόμενες

δηλαδή και στα μπουζούκια να τους έλεγες να πάνε για να βρούνε γκόμενα

δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα

Αυτο δεν το καταλαβα, εννοεις να δουλεψουν σε μπουζουκλερι ή να πηγαινουν για να χαζεψουν τα μωρα στην πιστα?

εν το μεταξύ ακούω πολλά άτομα να δοξάζουν τα 80's ενώ αν ήταν στην

Ελλάδα του 80 δεν θα είχαν τα κότσια να είναι μεταλάδες

Εξω απ το χορο...

γιατί στα 12 που να προκάνω ο καψερός να ασχοληθώ με τις γκόμενες

12 ησουν στα '80ς? αν δεν γινομαι αδιακριτος, ποσο εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου