Προς το περιεχόμενο

Raw Silk - poser ρε!


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=KaItA-Yi91c

 

 

 

τα παιδια ειναι ΕΛΛΗΝΕΣ και καποτε βγαλανε ωραια πραγμτακια....για ακουστε ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

o Κωστας ο Κυριακιδης, ο Ρορυ, ο Μητσος, ο Τζιμης ο Διακουμακος και βεβαια ο Γιωργος ο Φλωρακης, παλιος μου τραγουδιστης. ΟΛΑ τα παιδια πολυ καλα φιλαρακια. Αν δεις στα credit του δισκου θα δεις και το ονομα μου συνεισφεροντας στα backing vocals. Τρομερο βραδυ με τον Κωστα τον Καλημερη, ΠΟΛΥ γελιο, ΠΟΛΥ delivery, απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις 7 το επομενο πρωι στο Sierra. Εξω εριχνε χιονι, κι εμεις παιζαμε μεσα volley με αυτοσχεδια "μπαλλα" φταιγμενη απο καλωδια και ταινια.

 

Εχω και κοτερο, παμε μια βολτα? ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα εχθες κοιταγα τον δισκο αλλα δεν ξερω το επιθετο ρε ΤΑΚΗ για να δω εαν εισαι και εσυ.....αλλα το street girl τα σπαει......αυτα ειναι κομματια :'(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι χαζη συνηθεια να αποκαλουμε αυτη την μουσικη poser.  Μελοδικο Χαρντ Ροκ,τι πιο ωραιο. :)

 

Να μου πεις εδω οι Αμερικανοι το ελεγαν Hair Metal.. :D

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτη τη μορφη και παιζοντας τετοια μουσικη εβγαλαν μονο εναν το 1984 μου φαινεται...μετα μετονομαστηκαν σε knock out χωρις να ειμαι 100% σιγουρος....και φυσικα αλλαξαν και στυλακι....επαιζαν ...αστα να πανε :-\

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελοδικο Hard Rock? Περισσοτερο προς AoR μου πανε εμενα, σε στυλ Foreigner, Survivor, και Uriah Heep της περιοδου του Abominog...

 

Καλοι ηταν, αλλα δεν μπορω να πω οτι ηταν και οτι πιο καλο εχω ακουσει...Τορα για το οτι ηταν Ελληνεσ, ουδεν σχολιον!  :D

Gibson Les Paul, Vox AC30, και ξερο ψωμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη σχεση που εχουν οι Νοκ Αουτ με τους Raw Silk ειναι τα δυο αδερφια που επαιζαν και στις 2 μπαντες, ο Ρορυ και ο Δημητρης. Κατα τα αλλα καμμια σχεση μιας και οι Νοκ Αουτ (του φιλου και μεχρι προτινος συνεργατη μου Γιαννη Σαλιχου) ηταν με ελληνικο στιχο (ασχετα αν ξεκινησαν με ξενο) και οι Raw με ξενο.

Το μουσικο τους ειδος ηταν παραπλησιο, αυτο του μελωδικου hard rock, προυπηρξαν ομως οι Νοκ Αουτ. Oι Raw... οντως φτιαχτηκαν καπου στο '90.

Και εννοειται οτι οι Raw δεν ειχαν ΚΑΜΜΙΑ σχεση με εμας (Spitfire) μιας και εμεις ημασταν πιο ...heavy (καποιοι μας εβαζαν με μπαντες τυπου Y&T). Μονο ο Κωστας ο Κυριακιδης ηταν drummer στους Spit... πριν φτιαξει τους Raw Silk.

Αυτα γι αυτους που τοτε ηταν νεοι και ηθελαν πληροφοριες

 

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου