Προς το περιεχόμενο

Αγορά παλιού Τwin Reverb 65. . . Γνώμες


mastixas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα χέρια μου έπεσε το συγκεκριμένο εργαλείο απο ένα γνωστό μου 8). Μου το εμπιστέυτηκε για όσο χρειαστεί να το δοκιμάσω και αν το θέλω τελικά να μου το πουλήσει. Θέλω την γνώμη σας όσων αφορά την ηλικία του, την τιμή που αξίζει, την ποιότητα του και γενικότερα τι να περιμένω απο αυτό (έχει αλλάξει ηχεία, αν θέλω μου δίνει τα αρχικά του). Δουλέυει τέλεια , μόνο το βάθος του δεν μου αρέσει γιατί αντί να είναι συνεχόμενη η ουρά, "πάλεται" σαν vibrato( Έχω τις ενδείξεις "speed" & "density" στο μηδέν και μόνο το "reverb" στο 5..)

 

Χαρακτηριστικά

 

'65 Twin Reverb - Amp

Made in Usa

SN:AC00xxx

 

Ηχεία

2 x Eminence Red Coat The Governor

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καταρχην ΚΛΕΙΣΕ το vibrato για να..σταματησουν οι...παλμοι ;D (χρειαζεται foot switch για να κλεισει)

 

ο ενισχυτης σου ειναι μαλλον απο τα πρωτα reissue του 1992.

 

ενα 600αρι  ευρω ειναι καλα .

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο μου τον ζητάει ;D

Εχει καμοία σχέση η μαύρη πρώσοψη με τον όρο "Blackface"?  ??? Μην βαράτε αν πετάω κοτσάνες :-X

Δεν έχω footswitch.. Μπορώ να το απενεργοποιήσω απο το "amp control" της gt-8? ..είπα μην βαράτε :-X

Για τα ηχεία πια η γνώμη σας? Πάντως στο 2 παρα κάτι έχω το volume και όπου να ναι περιμένω την έξωση ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να το απενεργοποιήσω απο το "amp control" της gt-8? ..είπα μην βαράτε

 

οχι δεν μπορεις (θες ΠΟΛΥ ξυλο ομως ;D ;D).

 

Εχει καμοία σχέση η μαύρη πρώσοψη με τον όρο "Blackface"?

 

ναι εχει

 

ποια ηχεια?ο ενισχυτης σου ενα ηχειο εχει μια και ειναι κομπο,εκτος και αν εννοεις ΜΕΓΑΦΩΝΑ.

 

καλουτσικα ειναι.

 

καλο θα ηταν να ποσταρες και μια φωτο απο το ΠΙΣΩ μερος του ενισχυτη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείτε ,δεν μου δεχεται τις φωτογραφίες που θέλω να στειλω.. Λέει ότι το αρχείο υπάρχει κ να του αλλάξω όνομα ..το κάνω αλλά τίποτα..μισο λεπτό σας παρακαλώ κάτι κάνω λάθος:o

 

Γράφει:

"Το όνομα αρχείου υπάρχει ήδη! Παρακαλώ μετονομάστε το αρχείο και δοκιμάστε ξανά. "

Τι να κάνω ?τόσα ονοματα άλλαξα στα αρχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://img407.imageshack.us/my.php?image=43211730qg4.jpg

 

http://img166.imageshack.us/img166/1354/97468934it8.jpg

 

H ποιότητα δεν είναι καλή ,δεν έχω ψηφιακή εύκαιρη.. Κανονικά δεν τις δέχεται το νοιζ :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμμ φαινεται εχει αλλαγμενα ηχεια....Eminence red coat series αλλα ποιο να ειναι;Mαλλον The governor....

 

Το γράφει... Governor... στα specs

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κάτι να μου προτείνετε για footswitch σε περίπτωση που δεν βρω το αρχικό?

 

Ακόμη να του ζητήσω τα stock μεγάφωνα ή δεν αξίζει τον κόπο? Είναι δραματικά καλύτερα αυτά που φοράει? Επειδή ο ενισχυτής προέρχεται απο μπουζουκοκατάσταση και εγώ παίζω μπλουζ και φανκ μήπως δεν μου "ταιριάζουν" ηχητικά ??(αν και μου ακούγονται πολύ καλά)

 

Τόσο καιρό διάβαζα για το βάρος των ενισχυτών αυτών αλλά τώρα που δοκίμασα να τον σηκώσω μπήκα στο νόημα :-\

 

Ακόμη μήπως γνωρίζετε κάποια καλή ιδέα - μέθοδο - πατέντα για την μεταφορά του σε ταξίδι (τρένο και πλοίο στο καπάκι)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου