Προς το περιεχόμενο

RS superpots sale


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μεταφερω αυτουσιο το newsletter γιατι μπορει να ενδιαφερει καποιους:

 

Super Potentiometer Sale!

 

Starting today and running through Sunday, January 26th, all super pots are are 30% off.  This sale is only for RSG1, RSG2, RSG3, and RSG4 potentiometers and is good for internet and phone orders.  Go to the store here

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνουν με USPS PMI ή EMI.

 

Παρήγγειλα πρόσφατα 2 pots, ένα cap, κ σύρμα, κ η χρέωση ήταν fixed στα 32$ (ΕΜΙ).

 

Συμφέρει για βαρύτερα δέματα, αλλά για ελαφριά... :-\

Αξίζει βέβαια, υπάρχει τεράστια διαφορά στον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει βέβαια, υπάρχει τεράστια διαφορά στον ήχο.

 

εχω βαλει σε 2 κιθαρες μου και διαφορα (οχι και..τεραστια) υπαρχει μονο αν τα χρησιμοποιεις (αν δηλ. παιζεις με το vol. & το tone) αν δεν τα χρησιμοποιεις (δηλ.τα εχεις μονιμα στο τερμα οπως πολλοι κιθαριστες,μεταξυ των οποιων και εγω ;D) ειναι πεταμενα λεφτα μια και δεν υπαρχει διαφορα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν τα χρησιμοποιεις (δηλ.τα εχεις μονιμα στο τερμα οπως πολλοι κιθαριστες,μεταξυ των οποιων και εγω ;D) ειναι πεταμενα λεφτα μια και δεν υπαρχει διαφορα.

 

εχει κι εκει διαφορα, απλα δεν ειναι μεταξυ RS και αλλων, αλλα μεταξυ των καθαυτο ποτενσιομετρων, μιας και παιζει ρολο η πραγματικη τους τιμη.

 

Με τα Vol/Tone στο 10 ειναι θεμα "φορτωματος" των μαγνητων(pickup loading/resonant peak) και "αποκοπης του πυκνωτη αντιστοιχα.

 

Παντως τα RS superpots τα βρισκω καλα (EDIT: μαλλον εξαιρετικα) αν χρησιμοποιεις το Volume για μειωση της εντασης σε ολη τη διαδρομη, και οχι το ιδιο καλα οταν θελεις Volume swells, λογω του ιδιομορφου taper τους.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου