Προς το περιεχόμενο

WHITE STRIPES!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ Superfunk' date='εχεις ιδέα μήπως τι ήταν αυτοι οι 2 ενισχυτές που παίζανε οι White Stripes?(ή καποιος άλλος βέβαια αν γνωρίζει...).Γιατι βασικά έπαθα λίγο πλάκα με τον ήχο...κάποιος στιγμές ήταν απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ..σε σημείο να λέω "πολύ καλός για να είναι αληθινός...".Εγώ απ'οτι ήξερα παίζει με εναν Twin,αυτές τις παλιές Αirline(ή πώς αλλιως τις λένε)..ενα Big Muff και ένα Whammy..και τέλος η γνώμη σου για τον Jack White σαν κιθαριστας?Θα με ενδιέφερε..εγώ πιστεύω οτι γίνεται ώρες ώρες λίγο καραγκιοζάκος με τις υπερβολές του αλλά οτι "το έχει" και κάπου δικαιολόγησα χθες τον όλο χαμό που έχει γίνει με το όνομα τους..αυτα..thks

[/quote']

 

 

Silvertone 1485 6x10 & Selmer Zodiac 30 (& οι δύο budget ενισχυτές απο τα 60'ς) συνηθως τους χρησιμοποιεί μονο στο στούντιο αλλα μάλλον τώρα που κάνουν παγκόσμια περιοδεία τους πηρε μαζί του...

 

 

 

Σαν κιθαρίστας & για αυτό που παίζει (ενα μείγμα πρωτόγονου μπλούζ & γκαράζ) ειναι εξαιρετικός & ο ήχος του ο καλύτερος "αυθεντικός" & βρώμικος μπλούζ ήχος που έχω ακούσει εδω και χρόνια (σαν να ακούω Stooges να τζαμάρουν με τον Blind Willie Johnson!)

 

Δεν κάνει βέβαια & τίποτα το καινούργιο απλά φαίνεται ότι έχει ακούσει ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΛΟΥΖ & όχι versions παιγμένες απο λευκά αγοράκια :lol:

 

Οτι είναι πολύ ταλαντούχος δεν χωράει καμμία αμφιβολία άλλωστε περυσι έκανε & τον καλύτερο δίσκο της χρονιάς με την ΘΕΑ Loretta Lynn!(στον οποίο δίσκο παίζει φοβερη κιθάρα)

 

Αυτό που με τίποτα δεν αντέχω στους WHITE STRIPES είναι η ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστη,άσχετη & αντιπαθής "ντράμμερ" η οποία παίζει ντράμς χειρότερα & απο τη γιαγιά μου! :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

o καλυτερος τροπος να δειξετε οτι δεν το δεχεστε ειναι να μην πατε στη συναυλια.

 

Aυτό κάναμε.

 

45 ευρω δεν ειναι τοσα πολλα για το εξωτερικο και ειναι η αμοιβη της μπαντας....αν δεν εχετε μην πληρωνετε...οι μπαντες δεν ερχονται για την ψυχη της μανας τους. η δουλεια τους ειναι.οπως και οι διοργανωτες δουλεια τους ειναι να βγαζουν λεφτα. Αν δεν εχετε μην τα δινετε.

 

αυτο δεν σημαινει οτι επειδη οι ελληνες δεν εχουν λεφτα το κοστοσ μιασ συναυλιας ειναι μικροτερο ουτε και οτι οι μπαντες θα παιρνουν μικροτερο μισθο για να ερθοουν. οπως ειπα αυτο ειναι ρισκο του promoter. αν δεν τα εχεις μην πας. δωσε 200 ευρω το χρονο και πηγαινε σε καποιο μεγαλο φεστιβαλ αν δεν κρατιεσαι...και απο την αλλη γιατι να μην το βαλουν τοσο το εισιτιριο...το 80 τοις εκατο απο τον μπαμπα τα παιρνει τα λεφτα ετσι κι αλλιως.

 

 

Συγνώμη φίλε μου Ottomo αλλά μου ανεβαίνει η πίεση με αυτά που διαβάζω... αν εσένα σου λένε να κάνεις τούμπες και λες και ευχαριστώ με γειά σου με χαρά σου' date=' εγώ δεν πρόκειται να το κάνω γιατί ανήκω στο άλλο 20% και θεωρώ ότι τα 45 ευρώ είναι πολλά. Αν δεν πήγε ο κόσμος καλά να πάθουν. ¶ν θέλουν να βγάλουν λεφτά να πάνε στη χώρα τους και να ανοίξουν burgerάδικο να ταϊζουν τους αμερικάνους.... σίγουρα θα πιάσουν...40 έδωσα για τους kraftwerk και θα δώσω 45 για τον σχιζοφρενή τύπο ([i']έστειλε ένα τύπο στο νοσοκομείο επειδή του την είπε για τον ήχο του[/i]) και τη βλαμμένη αδερφή του... άσε που τα τραγούδια τους τα θεωρώ πολύ κάτω του μετρίου.. με το που ξεφύτρωσαν την είδαν κιόλας.... συγνώμη για το ύφος αλλά έχουμε ξεφύγει εντελώς μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εαν οι διοργανωτές θέλουν να έχουν τόσο ακριβό το εισιτήριο

ας πρόσεχαν να έχουν και την κατάλληλη υποδομή ώστε να μη διακοποεί

η συναυλία των 'ειδώλων' για λίγο αεράκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ε αφου δεν σου αρεσουν γιατι ασχολεισαι?ασε τους αλλους που ενδιαφερονται να μιλησουν για αυτα που τουσ ενδιαφερουν. δεν βλεπω να σε χαλαει που πληρωνεις την συνταξη των kraftwerk. ουτε σε χαλαει που καθεσαι και ασχολεισαι με οτιδηποτε γραφουν οι φυλλαδες που μερικοι μερικοι εχουν ευαγγελιο. δεν μπορω να καταλαβω πως σου ανεβαινει η πιεση οταν το μονο που λεω ειναι να μην πας. ο καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα της επιλογης. αν εσενα σου φαινονται πολλα τα 40 και εμενα τα 45 τοτε δεν θα παμε ετσι δεν ειναι?

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια μετα πως θα εχουμε γνωμη περι παντωε επιστητου και πως θα λεμε οτι ξερουμε για τον "τυπο" που εστειλε στο νοσοκομειο και την "αδερφη" του. για πες μου εσυ μια μπαντα που τα μελη της δουλεθουν και σερβιτοροι για να βαλουν ψωμι στο τραπεζι τους ωστε να μπορουν να κανουν τη χαρη στα στερημενα παιδακια στην ελλαδα μην τυχων και χασουν το θεαμα. να τα λες αυτα οταν την επομενη φορα φερεις εσυ τους kraftwerk τσαμπα και με ποτο.

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εαν οι διοργανωτές θέλουν να έχουν τόσο ακριβό το εισιτήριο

ας πρόσεχαν να έχουν και την κατάλληλη υποδομή ώστε να μη διακοποεί

η συναυλία των 'ειδώλων' για λίγο αεράκι...

δεν ειναι θεμα ειδωλων ειναι safety issue. ειναι καιρος να μαθουν οι ελληνες "ειδικοι" οτι επειδη κατι φαινεται καλο δεν σημαινει οτι ειναι. μηπως καποιος αντιμετωπιζε προβλημα κατασκευης και αποφασισε σε "πατεντα"μπραβο του. η μηπως οι διοργανωτες δεν "περιμεναν" οτι θα εχει αερα? καλα να παθουν και να χαιρονται που δεν επεσε να πλακωσει κανενα γιατι εκει που θα τους εχωναν ουτε ραδιοφωνακι δεν θα ειχαν.

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι αν μας αρέσουν οι W.S ή όχι (& το εισητήριο αν & απο τα ακριβότερα στην Ευρώπη,πληροφοριακά στα υπόλοιπα κράτη είναι περίπου 30-35 ευρώ & στις ΗΠΑ $30,δικαιολογείται λόγω της ΣΙΓΟΥΡΗΣ μικρης προσελευσης κόσμου)

 

Αυτό που είναι απίστευτο (αν και αν δούμε λιγάκι την ΓΕΝΙΚΗ απογοητευτική κατάσταση της εγχωριας μουσικής σκηνής,ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ δικαιολογημένο :cry: ) είναι κακογερασμένα συγκροτήματα των δεκαετιών του 70 & 80 να μαζεύουν 20.000 κόσμο και ενα απο τα υψηλότερα υστάμενα ,στο παγκόσμιο χρηματιστήριο της μουσικής,συγκροτήματα (νομίζω είναι μεσα στα 5 πλεον εμπορικά & περιζήτητα στον πλανήτη!) να ιδρώνει για να μαζέψει 4000 κόσμο!

 

Τι περιμένεις όμως στη χωρα του Τσακνή,του Μαχαιρίτσα & του Παπακων/νου... :cry:

 

Τελικά μάλλον η χωρα έχει μείνει στο 1980 & δεν το έχουμε καταλάβει (η συνεχής προβολή του ..επους "ΡΟΔΑ,ΤΣΑΝΤΑ & ΚΟΠΑΝΑ" το επιβεβαιώνει άλλωστε.... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακογερασμένα συγκροτήματα των δεκαετιών του 70 & 80 να μαζεύουν 20.000 κόσμο και ενα απο τα υψηλότερα υστάμενα ' date='στο παγκόσμιο χρηματιστήριο της μουσικής,συγκροτήματα (νομίζω είναι μεσα στα 5 πλεον εμπορικά & περιζήτητα στον πλανήτη!) να ιδρώνει για να μαζέψει 4000 κόσμο![/quote']

Ρε συ SUPERFUNK αφού το ξέρεις ότι η Ελλάδα έχει διαφορά φάσης με

το δυτικό κόσμο. Μην ανησυχείς όταν γεράσουν οι White Stripes θα

μαζεύουν και αυτοί πολύ κοσμο.

 

 

Τι περιμένεις όμως στη χωρα του Τσακνή' date='του Μαχαιρίτσα & του Παπακων/νου... :cry: [/quote']

Μου αρέσει ρε noizers που ποτέ δε χάνετε την ευκαιρία να κατηγορείτε

καταξιωμένα ονόματα της μουσικής σκηνής. Λες και αυτοί φταίνε για τα

κακώς κείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει ρε noizers που ποτέ δε χάνετε την ευκαιρία να κατηγορείτε

καταξιωμένα ονόματα της μουσικής σκηνής. Λες και αυτοί φταίνε για τα

κακώς κείμενα.

 

Κανείς δεν κατηγόρησε κανέναν,στο τρισάθλιο γούστο των περισσότερων Ελλήνων αναφέρομαι :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου