Προς το περιεχόμενο

WHITE STRIPES!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καποτε καναμε μαυρα ματια να δουμε μια συναυλια της προκοπης και τωρα για να δουμε τα καλυτερα δεν σε φτανει ουτε ενας μισθος!!!

...γαμωτο παλι εχασα τους madrugada

τουλαχιστων προλαβα και ειδα τους rolling stones το '98

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είναι απίστευτο (αν και αν δούμε λιγάκι την ΓΕΝΙΚΗ απογοητευτική κατάσταση της εγχωριας μουσικής σκηνής' date='ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ δικαιολογημένο :cry: ) είναι κακογερασμένα συγκροτήματα των δεκαετιών του 70 & 80 να μαζεύουν 20.000 κόσμο και ενα απο τα υψηλότερα υστάμενα ,στο παγκόσμιο χρηματιστήριο της μουσικής,συγκροτήματα (νομίζω είναι μεσα στα 5 πλεον εμπορικά & περιζήτητα στον πλανήτη!) να ιδρώνει για να μαζέψει 4000 κόσμο!

[/quote']

 

Αυτό είναι πραγματικά απογοητευτικό!¶κου sold out οι scorpions.Έλεος!

 

Παίζει όμως και οι θεωρία ότι αυτοί που θα πάνε στους scorpions είναι μεγαλύτεροι σε ηλικία και μάλλον μπορούν να πληρώσουν ευκολότερα το εισητήριο από τους νεότερους και "φτωχότερους" που θέλαν να πάνε στους WS....

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου αρέσουν οι Scorpions (τους θεωρώ σεξιστές και ψιλοκάφρους) αλλά δεν μου φαίνεται περίεργο ότι μαζεύουν κόσμο. Είναι γεγονός ότι η εμπειρία και η ιστορία ανταμείβονται, και καλώς ανταμοίβονται. Όσο για την τιμή του εισιτηρίου, η απάντηση είναι εύκολη - αφού ο κόσμος πηγαίνει, γιατί να πέσει η τιμή του εισιτηρίου;

 

Πάντως - και μην το πάρετε στραβά - ξεκολήστε ρε παιδιά με το ροκ και αυτές τις μπούρδες. Υπάρχουν 1000 είδη μουσικής στον πλανήτη, πρέπει συνέχεια να ασχολούμαστε με τις βεντέτες ή τις "θα-ήθελα-να-γίνω-και-εγώ" βεντέτες; Πως θέλετε δηλαδή να δημιουργηθεί χώρος (στο κοινό, στη δισκογραφία, στο πορτοφόλι μας, στο μυαλό μας) για κάτι άλλο, αν ασχολούμαστε μόνο με τα "αστέρια" της ροκ σκηνής; Από τη μία καταγγέλετε την εκμετάλευση και το ξεπούλημα, από την άλλη, όλο για αυτό μιλάμε. Αντιφατικό δεν είναι;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα οι σεξιστές παρά οι μετροσέξουαλ...

 

Οι Scorpions πρωτοήρθαν στην ελλάδα όταν δεν ερχόταν κανένας άλλος, οπότε δικαιολογούνται να έχουν την προτίμηση του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ Superfunk..ήξερα οτι απευθυνόμουν στον κατάλληλο ανθρωπο!)Παρεπιπτόντως συμφωνώ απόλυτα και με τις τοποθετήσεις για το "μουσικο γούστο" στην Ελλάδα..τι να πεις..όταν την πρώτη φορά στον Spencer(Jon Spencer Blues Explosion) στο Ρόδον δεν είχε ούτε 200 άτομα..καταλαβαίνεις..και μιλάμε για τον άνθρωπο που κάνει ΤΟ LIVE!!Βοηθάει βέβαια που έχει δίπλα του και τον ΘΕΟ Judah Bauer που ορίζει τον ήχο της Tele...αυτα..thks και πάλι:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αβοπολις διαβασα και μια χαρακτηριστικη κοτσανα. Για να εκθεσει την κακη ελληνικη πραγματικοτα, κάποιος γραφει ότι στην συναυλία κάποιος μέσα στη χαρά του χόρευε και έκαψε με το τσιγάρο τα ρούχα κάποιου κι εκείνος αντί να δείξει κατανόηση έκανε φασαρία.

 

Δηλαδή σύμφωνα με κάποιους θα γίνουμε ευρώπη όταν ο καθένας κυκλοφορεί με το τσιγάρο μέσα στο κόσμο και καίει τα ρούχα των άλλων "μέσα στη τρελλή χαρά του".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο εκνευριστικό απ'όλα είναι η απόλυτη σιωπή της astra, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά το site της (gagarin205.gr), όπου ακόμα κομπάζουν για τις επικείμενες συναυλίες των stripes και των fantomas... Μόνο στο avopolis (το οποίο παραέχει ύποπτα υπερασπιστική γραμμή ως προς την εταιρεία) έχω δει μια μικρή ανακοίνωση, και ό,τι άλλο γράφεται για το τι θα γίνει από εδώ και πέρα είναι εικασίες των συντακτών... Προσωπικά δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με συναυλία που διοργανώνει η astra, όχι για αυτό που έγινε στο live, άλλα μόνο και μόνο για τη συμπεριφορά της μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου