Προς το περιεχόμενο

WHITE STRIPES!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολυ Superfunk..ήξερα οτι απευθυνόμουν στον κατάλληλο ανθρωπο!)Παρεπιπτόντως συμφωνώ απόλυτα και με τις τοποθετήσεις για το "μουσικο γούστο" στην Ελλάδα..τι να πεις..όταν την πρώτη φορά στον Spencer(Jon Spencer Blues Explosion) στο Ρόδον δεν είχε ούτε 200 άτομα..καταλαβαίνεις..και μιλάμε για τον άνθρωπο που κάνει ΤΟ LIVE!!Βοηθάει βέβαια που έχει δίπλα του και τον ΘΕΟ Judah Bauer που ορίζει τον ήχο της Tele...αυτα..thks και πάλι:)

 

Τι να πει κανεις.. :cry: & σκεψου οτι εκείνη την εποχή ηταν εξώφυλλο σε καμμιά 10αρια μουσικά & κιθαριστικά περιοδικά ανα τον κόσμο!!

 

Αντε σε λίγο θα φέρουνε & τους City (παναγία μου!!! 8O ) για να παιξουνε στο ΟΑΚΑ!!(1.000.000 κοσμο θα έχουνε).

 

Μη νομίζεις όμως ότι εχουν αλλάξει και πολλά απο το 80 (τότε όταν μεσουρανούσε το Punk & το new wave μας έφερναν να δούμε τους...ELOY!!(παναγία μου & πάλι!!! 8O :lol: )...

 

Και σκέψου ότι όλα αρχίσανε παρα πολυ καλα μια και η πρώτη μεταχουντική συναυλία ξενου γκρουπ στη χωρα μας ήταν αυτή των Police στα ντουζένια τους!(επεσε ομως τοσο πολυ ξυλο που ειπαν εις το εξης να φερνουν τα γηροκομεία για να ειναι πιο ησυχα τα πράγματα! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

sorry γι α το off topic...ειμαι του online deathmatch περισσοτερο και το CoD μου φιανεται λιγο αργο. αλλα το CoD ειναι πολυ καλο για team deathmatch. σε ποιο σερβερ παιζεις?

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σχετικώς άσχετο και ταπεινή μου πάντα γνώμη:

Η ΓΝΩΣΗ (ειδικά σε κάτι υποκειμενικό και όχι αυταπόδεικτο,όπως η "ποιότητα" της μουσικής), όταν χρησιμοποιείται προς απαξίωση και υποβιβασμό απόψεων, χάνει μεγάλο μέρος από την δυναμή της..

 

ΥΓ.Η ρήση "καλύτερα παράφωνος, παρά βουβός και άφωνος" , θα σβήσει όταν κι ο τελευταίος "παντογνώστης" συνηδειτοποιήσει την μικρότητα του στην ολότητα της παγκόσμιας ανάγκης που ονομάσαμε για λόγους "τάξης" ΜΟΥΣΙΚΗ

ΥΓ2 Απευθύνομαι πρώτα στον εαυτό μου και ύστερα σε όσους διαβάσουν το post, παρέα με την παντός καιρού ανθεκτική "μύγα", που χρόνια κυνηγάω... :wink:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx για τα καλα λογια..το cd εχει τελειωσει εδω και αρκετο καιρο αλλα εχοντας ξοδεψει αρκετους μηνες προβαροντας με διαφορους μουσικους και με καποιο σχετικο ενδιαφερον απο καποιες εταιρες μικρες λονδρεζικες εταιριες αποφασισαμε να το κυκλοφορισουμε γυρω στον οκτωβριο-νοεμβρη το αργοτερο περιοδος που μαλλον θα κυκλοφορισει και σε καποια ελληνικη εταιρια με την οποια ειμαστε σε συζητηση. thnx again

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου