Προς το περιεχόμενο

Recorder and mp3 player


Johnny

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,

 

Θέλω λίγο τα φώτα σας γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου το συγκεκριμένο θέμα. Η τραγουδήστριά μου ψάχνει να βρει μια συσκευή 1ον mp3 player αλλά και με την δυνατότητα για recording. Συγκεκριμένα θέλει 2ον να ηχογραφεί (με ένα line in φαντάζομαι) τις πρόβες που κάνει στο studio, καθώς επίσης 3ον και όταν της έρχεται μια έμπνευση-μελωδία-lyrics να μπορεί να το ηχογραφεί επιτόπου.

 

Για το 1 και 2 πιστεύω ότι είναι εφικτά. Για το 3ο πως μπορεί να γίνει?

 

Αν έχετε να μου προτείνετε κάποια συσκευή θα με βοηθούσατε πολύ. Αν γράφοντας μια μάρκα θεωρηθεί για το site αθέμιτη διαφήμιση τότε παρακαλώ επιλέξτε το pm (για να είμαστε και σωστοί και με τους κανόνες του forum).

 

Johnny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1 και 3 είναι εφικτά, (Πολλές συσκευές, της creative,sony,κτλ έχουν και μικροφωνάκι) για το 2 δεν ξέρω. Μικροφωνάκι έχουν και συσκευές των 50 ευρώ, βέβαια δεν είναι καμιας τρομερής ποιότητας ούτε αυτό, ούτε το αρχείο που θα προκύψει απο την εγγραφή, μιας και τα περισσότερα πλειερς γράφουν τον ήχο πολύ συμπιεσμένο. Αλλά για να θυμάσαι μια μελωδία είναι μια χαρά.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε τις συσκευες της iriver. Eχει απο πολυ φτηνες μεχρι ακριβες, αλλα οι περισοτερες μπορουν να ηχογραφησουν.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662801 . Λέτε να κάνει? Έχει και line in, αλλά αυτό που με ανησυχεί είναι για το voice recording. ¨εχει ενσωματομένω μικροφωνάκι? Καλά για την ποιότητα δεν τρέχει τίποτα. Είναι μια γρήγορη λύση για capture ιδεών.

 

Johnny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε τόσα λεφτά!!! :lol:

 

Αν το ζητούμενο δεν είναι η ποιότητα ηχογράφησης, είναι πολλές οι φθηνές συσκευές (της τάξης των 50 ¤) που κάνουν και τα 3!

 

Στέλνω pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτι πραγματικά καλύτερο, κοίτα κι εδώ. Ή αν βρει ένα μεταχειρισμένο nomad της Creative. Το καλό με αυτά είναι ότι γράφουν και σε .wav, οπότε μπορείς ακόμη και το live σου να γράψεις άφοβα. Κοστίζουν, βέβαια, κάτι παραπάνω... (αν και ίσως όχι όλα)

P>Πρρουτ!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή επιλογή είναι και κάποιο απο τα καινουργια mini disc walkman της sony.έχουν ενσωματωμένο μικρόφωνο,μπορείς να βάλεις και ξεχωριστό για ακόμη καλύτερη ποιότητα και το spdif in/out είναι ότι πρέπει για "στουντιακές" καταστάσεις.

 

πχ αυτο εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου