Προς το περιεχόμενο

Καλοκαιρινές διακοπές! Παίζει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα είστε καλά παιδιά... :D

Καλή Επιτυχία και απο μένα και καλως όρισες στην παρέα μας!!Λίγο καθυστερημένα βέβαια αλλά είμαι εργαζόμενο νιάτο τι να κάνουμε(παίζω drums στους δισκους της Βιτάλη) :D :D

 

Eυχαριστώ πολύ :) .... εργαζόμενο νιάτο!

Tι παίζεις?

ttp://tragoudi.forumer.com === Tο Πρώτο Forum για Tραγουδιστές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με ξεφορτώνεστε μέχρι Δευτέρα-Τρίτη καθώς αύριο φεύγω για Καβάλα,όπου θα φιλοξενηθώ σε φιλικό σπίτι.

¶λλοι πάνε σε νησιά,άλλοι κάνουν αγορές..Ετσι είναι αυτά...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορές θα προτιμούσα και εγώ φίλε gangster αλλά αν δεν πάω θα με φάνε.

Ένα ταξιδάκι σε άλλη ήπειρο θα προτιμούσα άλλά χρόνος-χρήμα με προδίδουν.Δεν θέλω να συμμετέχω πάλι στην καλοκαιρινή κουλτούρα των κατά τ'άλλα υπέροχων νησιών μας....φταίω;

 

Καλές διακοπές σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ταξιδάκι σε άλλη ήπειρο θα προτιμούσα άλλά χρόνος-χρήμα με προδίδουν.Δεν θέλω να συμμετέχω πάλι στην καλοκαιρινή κουλτούρα των κατά τ'άλλα υπέροχων νησιών μας....φταίω;

 

Δεν έχεις και άδικο...

Αυτό που προέχει για μένα είναι πάνω απ'ολα η ηρεμία και η ξεχασιά αυτών των ημερών και οι επιλογές είναι συνήθως όχι και τόσο κουλτουριαρικες γιατί τις περισσότερες φορές η κουλτούρα κάποιων νησιών είναι συνώνυμη με πολύ κόσμο, φασαρία και νταβατζιλικι σε τιμές και υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν φταις... ¶λλωστε τα ("κοσμοπολίτικα") νησιά έχουν καταντήσει η νέα καλοκαιρινή Αθήνα απλώς με καλύτερες (πάντα φίσκα βέβαια) παραλίες, αλλά με την ίδια κίνηση, το ίδιο πρόβλημα parking, την ίδια κοσμοσυρροή, τα 12 ευρώ (!) -και λίγα λέω - ανά μπόμπα, σε "club" που πρέπει να στηθείς 40 λεπτά σα ζώο σε στάνη στην ουρά για να περάσεις το face-control από πορτιέρη-πίθηκο με bluetooth ώστε να ακούσεις για χιλιοστή φορα το Number One από "DJ" που μιξάρει κάτω απ'τη ντισκοπμάλα, και το χειμώνα δουλεύει ταξί, λες και δεν φτάνει που μας έχουν πιπιλίσει το μυαλό στο ραδιόφωνο, με τις θεο-γυμνασμένες πιά ελληνίδες που έχουν ψυχωτικό όνειρο ζωής να μοιάσουν σε κάποιο celebrity -όποιο και αν έιναι αυτό, δεν τις νοιάζει ποιό αλλά να είναι οπωσδήποτε κάποιο - να χορεύουν στα τραπέζια δελεάζοντας γαμπρό με ακριβό ρολόι, κινητό, ακίνητο και αυτοκίνητο, και άν δεν τους κάτσει το conne τουλάχιστον να τις κεράσουν άλλη μια μια μπόμπα-cola - μη πάει τσάμπα τόσος ιδρώτας, και σε λίγο θα πρέπει να κάνουμε και τηλεφωνικές κρατήσεις ακόμα και στις καφετέριες... (όχι πως δεν κάνουμε ήδη). Σίγουρα πολλοί θα ξυνίσουν για αυτή τη στάση μου, και πρίν σπεύσουν να με κατακρίνουν τους λέω πως φυσικά δέχομαι πως υπάρχουν και εξαιρέσεις καθώς και εναλλακτικές. Πρόπερσι στην Αμοργό πήγα το Σεπτέμβριο και πέρασα ονειρεμένα. Δυστυχώς όμως ο κανόνας είναι έτσι ακριβώς και επιβεβαιώνεται...Ελπίζω να μη το πάρει κανείς προσωπικά, γιατί εδω μέσα τουλάχιστον δεν πιστεύω πως υπάρχουν άτομα καθημερινού επιπέδου και αυτό φαίνεται από τη συμβολή τους στο forum.

Όσοι βέβαια μείνουν Αθήνα (εγώ για παράδειγμα) μπορούν αν θέλουν να ανεχτούν τις ειδήσεις της ποιοτικότατης TV που καλύπτουν ποικίλλα θέματα όπως το σπίτι της Παπαρί(δ)ζου στη Μύκονο, τί έκανε η Παρις με τον Παρη που πήγε διακοπές ο παίκτης του Fame Story και άλλα τέτοια ενδιαφέροντα...Και φυσικά όλες τις όχι-και-τόσο-τελευταίες B-Movies - καμιά φορά διασκεδαστικά μεταγλωτισμένες - που όλο το χρόνο σκονίζονται καταχωνιασμένες στα ράφια των τηλεοπτικών σταθμών και περιμένουν το δοξασμένο καλοκαιρινό broadcasting. Η απόλυτα τριτοκοσμική εκδοχή της glamourous δυτικοαμερικανιάς...

Παρεπιπτόντως, λόγω επικαιρότητας και χωρίς να θέλω να δώσω πολιτικές προεκτάσεις αναρωτιέμαι...Γιατί όλα τα επίμαχα νομοσχέδια (βλέπε π.χ. τώρα το εργασιακό) ψηφίζονται πάντα την εποχή που όλοι βρίσκονται στις παραλίες? Η μεγαλύτερη δροσιά δεν έρχεται με τις διακοπές αλλά πάντα με την ψυχρολουσία της επιστροφής του Σεπτεμβρίου...Όταν ανοίξουν πάλι όλοι την TV και μετά την πόρτα για να βγούν στις διαδηλώσεις.

Ευτυχώς που υπάρχει το Cubase...

Καλό καλοκαίρι, όσο γίνεται.

Formant.

P>Not everyone understands house music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεγάλη χαρά noizάδες σας ανακοινώνω ότι τελικά το Σάββατο φεύγω για διακοπές :!: :!: :!: :!:

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Ολεεεεεεεεεεεε :!: :!: :!: :!: :!:

 

:D :D :D :D :D :D

 

Θα είμαι Χίο μέχρι και τις 15 Αυγούστου!!!!!!! :D :D :D

Όποιος έχει σκοπό να περάσει από κει...ξέρετε την διαδικασία....πμ :!: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου