Προς το περιεχόμενο

blackheart handsome devil


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεθάβω αυτό το θέμα μιας και θα άνοιγα ακριβώς το ίδιο...Λοιπόν,θέλω να πάρω επιτέλους έναν full λαμπάτο ενισχυτή να δω λίγο την γλύκα και ομολογώ οτι ο blackheart με έχει γοητεύσει...Μουσικά κινούμαι σε jazzoblues,rock,hard rock αλλά ανα περιστάσεις κινούμαι και σε black metalιες.Έψαξα λίγο στο net και youtube και διάβασα πού καλά λόγια σε φάση τιμής-απόδοσης και κυρίως για τα καθαρά του.Να πω οτι με νοιάζουν πολύ τα καθαρά...

 

Επίσης αργότερα θα γούσταρα να συνδέσω και μία tonelab πάνω.Μερίκες ερωτήσεις για tonelab.Ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ le και se???Αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω?Και τέλος,(επειδή δεν έχω και καμία εμπειρία με πεταλιέρες...) θα πάρω τους ήχους που θέλω???ή μάλλον....θα έχω μια πληθώρα ήχων ουτως ώστε να πειραματιστώ και να πάρω κάτι καλό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με την tonelab σίγουρα θα πάρεις τους ήχους που θες.

 

όσο για τον ενισχυτή και εγώ περιμένω γνώμες γιατί είμαι με το δάχτυλο στο κουμπί,

στα λεφτά του δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο αλλά παίζει ο kustom defender με 130€ παραπάνω και 50watt σε αυτό το δίλυμα έχω μπλέξει εγώ.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελετε δειγματα ηχου του ενισχυτη επισκεφτειτε την σελιδα μου στο youtube. εγω εχω τον little giant αλλα ειμαι πολυ περιεργος πως ακουγεται και ο handsome devil με το presence. παντως πολυ καλος για τα λεφτα του.

 

http://www.youtube.com/johntasoulas

 

παρτε και αυτο http://www.gearwire.com/blackheart-littlegiant-interview.html για να μαθετε πως δημιουργηθηκε ο ενισχυτης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελετε δειγματα ηχου του ενισχυτη επισκεφτειτε την σελιδα μου στο youtube. εγω εχω τον little giant αλλα ειμαι πολυ περιεργος πως ακουγεται και ο handsome devil με το presence. παντως πολυ καλος για τα λεφτα του.

 

http://www.youtube.com/johntasoulas

 

παρτε και αυτο http://www.gearwire.com/blackheart-littlegiant-interview.html για να μαθετε πως δημιουργηθηκε ο ενισχυτης!

 

Ο ήχος που βγάζεις στο βιντεάκι σου,είναι αποκλειστικά του little giant ή έχεις πάνω πεταλάκια και ιστορίες???(γιατι αν είναι σκέτος τοτε ο ενισχυτής τα σπάει!!!)

Επίσης διαφορές μεταξύ little giant και handsome devil ποιες είναι?Κυρίως κατασκευαστικά...

Γενικότερα επειδή η χρήση θα είναι σχεδόν πάντα στο σπίτι,αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω ή ο ήχος που θα πάρω και απο τους 2 είναι ακριβώς ο ιδιος???

 

 

θελω να ρωτησω κατι ασχετο - σχετικο.

 

Η blackheart τι σχεση εχει με την crate?

 

Έχω την εντύπωση οτι η blackheart είναι θυγατρική της crate....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν κατοχος του Handsome Devil.

Πιστευω πως στα 7 watt ειναι οτι πρεπει για σπιτικες δραστηριοτητες (ειτε λεγονται home recording ειτε bedroom jamming).

ΑΛΛΑ! Για να ακουσεις τον ενισχυτη στο 100% των δυνατοτητων του πρεπει να τον δουλεψεις στα 15 watt, οπου σαφως και ακουγεται πιο "ζωντανος".

Δεν μπορω να πω υπερβολες οτι μου πηρε τα αυτια και οτι ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει...

Στα λεφτα του ομως ειναι πραγματι μια πολυ αξιολογη λυση για οσους αναζητουν ενα κουτι με καλα καθαρα και medium to low gain.

Ξεχασα να αναφερω το μεγαλυτερο πρπσον του. Ειναι σκετη πεταλομηχανη! ;)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ αυτο εννοει... ;) ;)Αυτα ατα ενισχυτάκια είναι φοβερα.Χτυπα τον πάρε και ένα καλο distortion,delay και wha και είσαι τζετ.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι εχει πεταλια πανω...πολλα! καθως τα βιντεο παιζουν απο κατω υπαρχουν annotations που λενε σε καθε βιντεο τι ακριβως χρησιμοποιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι εχει πεταλια πανω...πολλα! καθως τα βιντεο παιζουν απο κατω υπαρχουν annotations που λενε σε καθε βιντεο τι ακριβως χρησιμοποιω.

 

Α...είπα και εγώ....

Και οι διαφορές μεταξύ του little giant και του handsome devil ποιες είναι(εκτός των 10 watt διαφορά...)?Δηλαδή τι είναι αυτό που θα βρω στον handsome devil και όχι στον little giant??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου