Προς το περιεχόμενο

καμπινα 4x12 σε δωματιο...χρησιμη η για πουλημα?


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η αληθεια ειναι οτι σκοπευω να φτιαξω ενα μινι στουντιακι σε 2-3 χρονια οποτε θα χρησιμοποιηθει εκει...δυστυχως η καθημερινοτητα δεν με βοηθαει στο να την ψαξω,,,προτιμω τελευταια να μελεταω 2 ωριτσες παρα να ψαχνω ηχους...αυτο το αφηνω για  ομορφα χαλαρα κυριακατικα απογευματα...και καλυτερα ετσι γιατι με το ψαξε ψαξε δεν μελετουσα και χαμενος εβγαινα στην ουσια...σιγα σιγα θ αρχισω να την ψαχνω παλι γιατι εχω κανει αρκετες προοδους στην θεωρια και τεχνικη οποτε θα περασω υποχρεωτικα και στην κατ ουσιαν πραξη..προς το παρον μελετω σε μικρο ενισχυτακι...

 

το θεμα χρηματων δεν με ενδιαφερει γιατι ουτως η αλλως εχω χασει και θα χανω λεφτα γιατι τα γουστα αλλαζουν με τον χρονο οπως και τα ακουσματα...δεν με ενδιαφερει αυτο ομως...γιατι αν δεν ειχα χασει χρηματα δεν θα εβγαζα και ακρη...καλως η κακως ενα μηχανημα η οργανο δεν κρινεται απο το μαγαζι που το παιρνεις αλλα μονο αν το παρεις και το ζησεις σπιτι σου...πολλοι την εχουμε ΄΄πατησει΄΄ ετσι...γι αυτο βλεπουμε και στις αγγελιες κατι απιστευτα οργανα και λεμε μα καλα πως τολμαει να πουλαει τετοιο οργανο ....

 

 

παντως αν κανεις καλες κινησεις κερδιζεις και πολλα λεφτα...τουλαχιστον απο 3 κιθαρες που εχω αγορασει εχω γλιτωσει 1000-1500 ευρο απ την καθε μια...θελει ψαξιμο και υπομονη να μην σε τρωει το χερι σου οταν τα εχεις ζεστα στην τσεπη...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΑΝ μαζι με αυτα παιζεις hard rock-heavy metal ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περιπτωση να παρεις τον ογκο και το headroom μιας 4.12 καμπινας απο 1.12, 1.12. ΟΛΑ τα αλλα ειναι απλα υποκαταστατα για να κοροιδευουμε τους εαυτους μας οτι δεν μας χρειαζεται 4.12.

 

Όγκο ναι, αρκεί κάποιος να τον χρειάζεται & να μπορεί να τον χρησιμοποιήσει χωρίς να θάβει τους γύρω του. Το headroom όμως είναι θέμα του εκάστοτε ηχείου, είτε έχουμε 1, είτε έναν τοίχο από καμπίνες...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου