Προς το περιεχόμενο

Ποτέ μη λες ποτέ


hybrid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν...Δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω και που να τελειώσω.Καινουριος στο site και βεβαια καινουριος και οσο αφορα την κιθαρα και γενικα οσο αφορα το rock.Ξεκινησα πριν απο 6 χρονια επαγγελματικα και συγκεκριμενα με μπουζουκι.Καλα το καταλαβατε ειμαι μπουζουξης!!!!Ειμουν βεβαια και απο τους τυπους που μισουσε το rock την ηλεκτρικη κιθαρα και καθε τι που ηταν εξω απο τον χωρο του σκυλαδικου και γενικα του λαικου τραγουδιου...Στην πορεια μου συναντησα ενα παλικαρι που ετυχε να ειναι συνεργατης μου ,κιθαριστας.Οταν λοιπον με ακουγε καμια φορα να γιουχαρω τις αντιληψεις του σχετικα με την μουσικη μου ελεγε..... ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ.... Ολα αυτα βεβαια αλλαξαν οταν επιασα στα χερια μου την νεα ηλεκτρικη κιθαρα του φιλου μου (IBANEZ JEM).Κατι αλλαξε μεσα μου!!!!Την επομενη μερα παω και αγοραζω μια ηλεκτρικη IBANEZ GIO των 250 ευρω και ενα πεταλακι...Ενα χρονο μετα (δηλαδη φετος) με βρισκει το 2009 με μια ibanez jem και με μια boss gt-10.Αυτοδιδαχτος πλεον με τον μονο δασκαλο τον LICK LIBRARY κυνηγαω να μπω σε κανα rock band και οχι να κλεισω δουλεια σαν μπουζουξης...Το ξερω σας κουρασα αλλα σας τα εγραψα ολα αυτα απλα για να μην πειτε ποτε.....ΠΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σου, για τα ανοιχτά σου μυαλά και για το ποστ. Ας ειναι και εμείς οι υπόλοιποι να είμασταν έτσι και να μπορούσαμε να αλλάξουμε... :)

 

Με το καλό να σε ακούσουμε να παίζεις και ΜΕΤΑΛ (πλάκα κάνω... εντάξει...).

 

Με το καλό να σε ακούσουμε τι παίζεις... :) Στο φόρουμ των κλιπς. :)

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλοιως απο ''ανωτερο" (& απιστευτα απαιτητικο οσον αφορα τη μελετη) σε "κατωτερο" οργανο πας οποτε θα το "σκισεις" σχετικα συντομα,απλα για να μην...πεινασεις stick w/ the bouzouki επαγγελματικα.. ;D

 

(βεβαια προσωπικα προτιμω τα λαϊκα και τα σκυλαδικα απο το 99% της εγχωριας "ροκ" παραγωγης αλλα αυτο ειναι αλλου παππα ευαγγελιο ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχα κάνει τον ακριβώς αντίθετο δρόμο...... όμως το μπουζουκάκι φίλε μου φτιάχνει και δάχτυλα αλλά και πένα πολυβόλο, άσε που οι ΄"δρόμοι" ανοίγουν ορίζοντες......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAAA και που να κάνεις ταξίμι σε 12χορδη ηλεκτρική.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

και ένα βήμα παραπέρα.....το reason το ξέρεις??  :D :D

 

πλάκα κάνω, εγώ σου εύχομαι να κάνεις πάντα αυτό που αγαπάς στη μουσική ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να σε ρωτησω κατι σχετικο.

τι δυσκολιες αντιμετοπιζεις με την κιθαρα παιχτικα σε σχεση με το μπουζουκι? και σε τι σε βοηθαει το μπουζουκι οσο αναφορα την κιθαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να σε ρωτησω κατι σχετικο.

τι δυσκολιες αντιμετοπιζεις με την κιθαρα παιχτικα σε σχεση με το μπουζουκι? και σε τι σε βοηθαει το μπουζουκι οσο αναφορα την κιθαρα?

φιλε μου οσο αφορα την ταχυτητα , την φτιαχνεις στην κιθαρα για να εισαι πολυ πιο γρηγορος στο μπουζουκι.Οσο αφοραν τεχνικες τωρα , και τα 2 δηλαδη και μπουζουκι και κιθαρα εχουν πιστευω τον ιδιο βαθμο δυσκολιας και τελειως διαφορετικη νοοτροπια.Το μπουζουκι δεν σε βοηθαει πανω στην κιθαρα , αντιθετα η κιθαρα βοηθαει απανω στο μπουζουκι...κυριως σε θεματα αρμονιας και θεωριας...Δεν ειναι τυχαιο οτι οι καλυτεροι μπουζουξιδες ειναι πρωτα κιθαριστες.Πιστευω να σε βοηθησα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλοιως απο ''ανωτερο" (& απιστευτα απαιτητικο οσον αφορα τη μελετη) σε "κατωτερο" οργανο πας οποτε θα το "σκισεις" σχετικα συντομα,απλα για να μην...πεινασεις stick w/ the bouzouki επαγγελματικα.. ;D

 

 

 

Ρε διάολε εγώ δεν έχω πει ποτέ στη ζωή μου "ποτέ", αλλά να μάθω να παίζω μπάσο και να λύσω το πρόβλημα μπασίστα που έχω για την μπάντα δεν το έχω καταφέρει, ακόμα ριμαδοπαίζω. Μπας και το μπάσο εντέλει είναι ανώτερο όργανο από την κιθάρα, μπα δεν πιστεύω  :-\ :-\ . Δεν πιστεύω σε ανώτερα όργανα, ίσως σε ευγενέστερα. Άλλωστε όπως με την κιθάρα και το μπουζούκι μπορείς να παίξεις τα απίστευτα κλασικά ισπανικά και μη έργα, έτσι και με το πιάνο μπορείς να παίξεις το η Μαίρη είχε ένα μικρό αρνί. Είναι στο μάτι του κατέχοντος και πιο συγκεκριμένα στα χέρια το τι θα θελήσει να εκφράσει μέσα από τη μουσική. 

 

Συγχαρητήρια για τη μετάβασή σου στην κιθάρα, μπατ ντοντ κουιτ γιορ ντεϊ τζομπ, με το μπουζούκι όχι μόνο δεν θα πεινάσεις αλλά αν είσαι και καλός θα χεσ@@@ στο τάλιρο σόρυ στο ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου