Προς το περιεχόμενο

Rory Gallagher booster hawk


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!!!

Ψαχνωντας για τον ηχο του Rory επεσα πανω σε αυτο το πεταλι..απο οσα video εχω δει στο  youtube εχω μεινει ικανοποιημενος..Αλλα αλλο να το ακουσεις απο κοντα..Θα ηθελα λοιπον αν καποιος εχει ακουσει το πεταλι απο κοντα ή εχει καποια αποψη για αυτο να τη μοιραστει μαζι μας ,μιας και δεν βρηκα τιποτα στο forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση πως εχει γινει ενα ποστ για πεταλακια αν θελεις διαβασε το  :)

δε βρηκα κανενα post σχετικο... ???

Ξερεις κανεις εστω που μπορω να το βρω στν Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ηχο Gallagher βγαζεις και με ενα απλο overdrive πρεπει να μας πεις με τι κιθαρα,μαγνητες ,ενισχητη ,πεταλια που εχεις γιατι δεν ακούγονται το ιδιο ολα τα πεταλια απο set up σε set up. Ενα Treble booster ειναι στην ουσια οπου εμενα δεν εκανε δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να καταλαβαίνει ο κόσμος, εννοείς αυτό:

 

http://www.flynnamps.co.uk/hawk.html

 

και πολύ δύσκολα θα βρεις κάποιον στην Ελλάδα που να το έχει, εκτός αν ψυχασθενής με τον Rory και δεν τον πειράζει να δώσει ~240€ για κάτι που μπορεί να πετύχει με το 1/3 των χρημάτων.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά.Και με ένα αρκετά φθηνότερο και ποιοτικό Treble Booster,την ίδια δουλειά θα κάνεις.

 

Αν και νομίζω πως τα καλύτερα γκάζια του μεγάλου ήταν όταν έπαιζε με Marshall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εξοπλισμος μου ειναι μια gibson les paul bfg και ενας farfisa λαμπατος μονοκαναλος 40w που παραμορφωνει πολυ λιγο μονο αν τον ανοιξεις τερμα.δεν εχω καποιο overdrive πεταλι οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθησει ενα booster...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνωντας για τον ηχο του Rory

 

οσο και να τον ψαξεις,δεν θα τον βρεις γιατι απλα...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο RORY.

 

φτιαξε καλυτερα τον ΔΙΚΟ σου ηχο,ειναι και πολυ πιο ενδιαφερον αλλωστε απο το να προσπαθεις να αντιγραψεις τον ηχο καποιου αλλου...(ο οποιος βρισκεται ΠΑΝΤΑ σε αυτο που δεν μπορεις να εχεις...δηλ. τα ΧΕΡΙΑ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εξοπλισμος μου ειναι μια gibson les paul bfg και ενας farfisa λαμπατος μονοκαναλος 40w που παραμορφωνει πολυ λιγο μονο αν τον ανοιξεις τερμα.δεν εχω καποιο overdrive πεταλι οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθησει ενα booster...

 

Πάντως με αυτή την κιθάρα, δύσκολα πας για ήχο Rory, ακόμα και αν έχεις το original booster που έπαιζε ο Rory...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου