Προς το περιεχόμενο

Ποιό entry synth;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν,έχω έναν φίλο που ψάχνει synth(γενικά πορώθηκε με τη φάση synth) μέχρι βαριά 550 εως 650+-30 ευρώ,όχι αναλογικό ούτε VA φάση,entry synth,θα καταλάβετε με αυτά που θα σας πω πως του πρότεινα.

 

Απλά θέλω και τη δική σας συμβουλή,γιατί δεν τα χω ακούσει και δει όλα.

 

Του πρότεινα τα Korg X-50,Yamaha MX-61,Roland Juno-Di,όποια βρει κιολας εννοείται να τα δοκιμάσει!

 

Εσείς απ'αυτά τα συγκεκριμένα 3 έχετε να αποκλέισετε κάποιο,λόγω τεχνολογικής και ηχητικής υστέρησης ή λόγω playbility(δε μου ρχεται η λέξη στα ελληνικα) ;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόκλιση +-30 ευρώ στη max τιμή budget.

620-680. Έτσι μου πε έτσι λέω,τα πως και τα γιατί δεν τα κατέω μη ρωτήσετε...εγώ παίρνω τη max περίπτωση του 680 πάντως.

 

Α! θέλει πιο all in one φάση σε synth.(μην το παρεξηγήσετε σαν φράση,αλλιώς θα πρότεινα αρμόνιο ή arranger)

 

(θέλει φάση edit ελαφρύ,61 πλήκτρα,και αδιαφορεί για ρυθμούς κ.τ.λ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν εχει ιδεα απο synths....

Αν θελει να μαθει να παιζει synth και να μπει στα "βαθια", παει για Waldorf Blofeld keyboard (synth με αρχ...α, κοντα στα 700 ευρω) και Novation UltraNova στα 560 ευρω, κουβαλαει τα ιδια αρχ...α σαν synth.

Αν θελει να μπει πιο "μαλακα", Yamaha MX61 (640 ευρω) ή Yamaha MX49 (495 ευρω)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν ξέρω κατα πόσο θα κολλήσει στη φάση με synth,αλλά αφού θέλει τρελαμένα γι'αυτό του είπα κάτι πιο all-around και λιτό...(δεν τιθεται θέμα ανδρισμού βεβαίως βεβαίως...:P)

 

Θα κάνω μεταφέρω τις προτάσεις σου πάντως.

 

(Τα χω δει και τα 2,και είναι πανέμορφα,δημιουργικότατα,αλλά και εξωτερικά μ'αρεσαν απιστευτα :/ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χω δει και τα 2,και είναι πανέμορφα,δημιουργικότατα,αλλά και εξωτερικά μ'αρεσαν απιστευτα :/ )

Τα'χω και τα 2, και πιστεψε με, "εσωτερικα" ειναι ολα τα λεφτα. Αν αυτα τα synths υπηρχαν στα 80s/90s, θα κοστιζαν πολλα χιλιαρικα (δραχμες ή ευρω).

Τεσπα, μια και δεν εχει ιδεα απο synths, μια πραγματικα καλη αγορα ειναι τα Yamaha MX, κουβαλανε απιστευτους ηχους απο τα Motif synths, τα Top synths της Yamaha, και ειναι μια πολυ καλη αρχη να μπει στον κοσμο των synths.

Σε αυτη την τιμη/κατηγορια, τα MX παιζουν μονα τους.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου