Προς το περιεχόμενο

Master Key - Shifting Sands


TakisMasterKey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την κοινότητα και ανεβάζω το Shifting Sands, προάγγελο επερχόμενης κυκλοφορίας του CD των Master Key. Instrumental μόνο!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο, progressive και το κυριότερο παρ' όλη την μεγάλη διάρκεια σε «κράταγε».

 

Μπράβο σας. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίθει ιδεών και θεμάτων, που όμως έχουν ειρμό και χτίζονται σταδιακά το ένα πάνω στο άλλο.

Μεγάλη μαστοριά αυτό.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ παιδιά, είναι πολύ ενθαρρυντικά τα σχόλια σας και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που σας αρέσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ahoy και από μένα! ΤΟ κομμάτι μέχρι το 3.40 τά σπαγε... η αλλαγή το απογείωσε! Μετά περίμενα λίγο πιο ριζική αλλαγή η οποία δεν άργησε βεβαια όποτε μου κατσε μια χαρά :)

 

Μπράβο παιδιά! θα είναι όλο το άλμπουμ ορχηστρικό? Δώστε λίγο ινφο για μπαντα και για τρόπο ηχογράφησης  εξοπλισμό. Περιμένουμε και τα επόμενα!

 

ΥΓ: Έχουν κάτσει κάμποσα καλά νέα κομμάτια τελευταία στο είδος στο νοιζ ή μου φαίνεται?  ;)

 

 

edit : επίσης ρισπεκτ εκει στο 6.40 με το moog (?) πολύ υπνωτική η ατμόσφαιρα!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ AuditoryDriving για τα πολύ καλά σου λόγια!

Το σχήμα των Master Key υπήρξε ως τρίο πριν 10 δέκα χρόνια, αλλά από τότε και μετά, απλώς είμαι εγώ (guitars) και ο αδερφός μου (drums) και τζαμάρουμε γράφοντας μουσική. Ναι, το CD θα είναι μόνο instrumental, καταλαβαίνω πως αυτό είναι μάλλον acquired taste, αλλά αυτό λατρεύουμε!

Είναι όλα ηχογραφημένα & μιξαρισμένα @ home στο Cubase, με μία M-AUDIO Fast Track, πλην των drums & του Mastering που έγινε στο NoiseBox Studio, Πάτρα.

Έχουν χρησιμοποιηθεί αρκετά πράγματα, αν ενδιαφέρουν λεπτομέρειες για κάτι συγκεκριμένο, please shoot!

Σύντομα θα ακολουθήσει και δεύτερο κομμάτι, so hang in there  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Nαι, εξαιρετικό.

Ε αυτό κι αν είναι επιβεβαίωση! ;D

Το σχόλιο του σκληρότερου (και δεν χαρίζω κάστανα) κριτικού μας με το οποίο συμφωνώ απόλυτα. Μπράβο!

Είναι ενδιαφέρον που κινείται αυτό το μουσικό είδος και μάλιστα επάξια απο δικούς μας ανθρώπους.

 

Θα είχε ακομα περισσότερο ενδιαφέρον να μάθουμε τι έχει αλλάξει απο το 70τόσο όταν έγραφαν οι Yes και οι Camel που τότε όλα γίνονταν στο χέρι, ψιλοβελονιά σχεδόν live. π.χ. χρησιμοποιήθηκε καθόλου καποιο looper στη διαδικασία ή παίζεις εσύ τα επαναλαμβανόμενα μοτίβα; Με ποιά σειρά γράφετε; Χρησιμοποιείτε κάποιο drum loop για τις βάσεις και μετά γράφετε στο εξωτερικό στούντιο τύμπανα; Αν θες πες διο λόγια για τη διαδικασία και τα όργανα.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου