Προς το περιεχόμενο

Master Key - Shifting Sands


TakisMasterKey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σου Γιάννη, σ' ευχαριστώ κι εσένα πολύ!  ;)

Δεν έχει χρησιμοποιηθεί drum loop καθόλου και πουθενά.

Η σύνθεση των κομματιών γίνεται κατά τη διάρκεια πρόβας-jamming.

Εκεί σταμπιλάρονται θέματα, μέτρα, μετρονόμος, ύφος & κατεύθυνση του κομματιού.

Κιθάρες ακουστικές (Takamine EF508) & ηλεκτρικές (Fender Stratosonic με ενισχυτή Mesa Boogie F-50), μπάσσο (Fender P-Bass) & VSTi είναι παιγμένα (με χρήση μετρονόμου) από εμένα στο Cubase, όπως προείπα.

Λειτουργώ με τη λογική tracking & mixing παράλληλα καθώς δεν υπάρχει full μπάντα.

Η δυνατότητες που σου δίνει η τεχνολογία σε αυτό τον τομέα είναι πραγματικά μεγάλες.

Αφότου δημιουργήθηκε ένα rough mix το οποίο δεν απέχει και πάρα πολύ από το τελικό,

έγινε tracking των τυμπάνων (με μετρονόμο) από τον αδερφό μου στο εξωτερικό studio.

Χρησιμoποίησε το drumset του NoiseBox Studio (Gabriel) με τα δικά του Paiste Signature πιατίνια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα και αν ειναι νεα  :D.Επειδη τυχαινει τα παιδια να ειναι απο την πολη μου( Αιγιο) και να τους εχω δει live 3 φορες  στο παρελθον μονο τα καλυτερα εχω να πω .Μακραν η καλυτερη και πιο πρωτοτυπη μπαντας της περιοχης χαιρομαι που επαναδραστηριοποιουνται και τους ευχομαι τα καλυτερα.PROG ON ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου