Προς το περιεχόμενο

Nuendo crash - οποιος μπορει ας βοηθησει!


Insomniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, εχω ενα μεγαλο προβλημα και ως (αρκετα) ασχετος που ειμαι με τα PC δεν μπορω να βγαλω ακρη ως προς το τι φταιει...

 

Οριστε τι γινεται: Εχω Nuendo ανοιχτο με το reason να τρεχει rewire. εχω μονο δυο VSTi's στο Nuendo και ενα midi καναλι το οποιο παιζει το Malstrom του reason. Προσθεστε 3 audio καναλια και μερικα plug-ins κι εχετε την πληρη εικονα. To VST performance στο maximum φτανει το 30%. Το προβλημα ειναι πως οταν παω να κανω save στο Nuendo crash-αρει και αυτο και το reason. Εχω δοκιμασει διαφορες εναλλακτικες λυσεις (να κανω save στο Nuendo αφου εχω κλεισει το reason) αλλα δεν βγαζω ακρη...Απλα να πω οτι δεν συμβαινει καθε μα καθε φορα, αλλα τις 50 που εχω δοκιμασει να κανω save, τις 45 κολλησε.Ελεος δηλαδη!

 

Μπορει να καταλαβει κανεις τι φταιει;που πρεπει να κοιταξω για να λυσω το προβλημα;

 

Σε αλλα projects που δοκιμασα δεν ειχα προβληματα, αλλα σε ενα αλλο επισης ψιλοφορτωμενο συμβαινουν παλι τα ιδια, το οποιο εχει μονο audio files και καθολου reason...

 

Παιδια, οποιος μπορει να προτεινει το οτιδηποτε θα το δοκιμασω, εχω απελπιστει...

 

Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sorry yia ta greeklish, to pc pou eimai den exei ellhniko script.

1) Ti version tou Nuendo?

2) Ti version tou Syncrosoft License Center?

3) Dokimases na rwthseis sto epishmo forum tou Nuendo? (www.nuendo.com)

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε και οι επιπτωσεις του να εχεις πειρατικο software: Αν ειχα registration number τωρα θα ειχα επικοινωνησει μια χαρα με την steinberg η θα ειχα γραψει στο forum του Nuendo...Καλα να παθω αφου τσιγκουνευομαι...

 

Αρα η απαντηση στο 3) ειναι: οχι

 

1)Nuendo 2.2

2)Αυτο το Syncrosoft License Center δεν εχω ιδεα τι ειναι! Που μπορω να το βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου άτακτε Insomniac. :). Αυτά που προσπαθείς να τρέξεις είναι βαρειά πράγματα, όταν τα τρέχεις όλα μαζί. Σε αυτό το χρονικό σημείο, πρέπει να αποφασίσεις αν υπάρχει πραγματική ανάγκη για όλα αυτά (Nuendo + ReWire + Reason + PlugIns + Effects = ...). Αν επιμένεις ότι είναι απαραίτητα, θα χρειαστείς ίσως μεγαλύτερο υπολογιστή (αν και όντως δεν μας λες τίποτε για τον υπολογιστή σου) και ναι, δεν θα έβλαπτε να έχεις νόμιμα τα προγράμματα, ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν φταίνε αυτά. Ξεκίνα, αφαιρώντας πράγματα (πχ το Nuendo σου μήπως κρασάρει και μόνο του, χωρίς να έχεις και τα άλλα πράγματα πάνω του;).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε, ναι, ειμαι το μαυρο προβατο της παγκοσμιας μουσικης κοινοτητας... :wink:

 

Ρε γαμωτο, καλο ειναι το PC μου αλλα ειμαι ασχετος και δεν ξερω να το σετ-αρω και γι'αυτο εχω καταντησει ετσι...Πιθανοτατα θα φταιει το PC μου, γιατι το Nuendo το τρεχω 6 μηνες περιπου και δεν ειχα αλλο προβλημα. Ειναι Pentium 4 στα 3.2, 1024 RAM, Windows XPpro SP2 κτλ.κτλ. Εκανα και uninstall/reinstall to Nuendo αλλα τιποτα...

 

Υπαρχει κανενα προγραμμα που να 'καθαριζει' το PC απο περιττα, αχρηστα και 'καρκινογονα' αρχεια;Ισως κατι τετοιο να βοηθησει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow! τωρα ειδα το post σου οποτε κατσε να σου πω και ο,τι αλλο μπορει να φανει χρησιμο:Απ'τα 60 περιπου project poy εχω, το Nuendo κρασαρε μονο σε αλλο ενα με 15 καναλια audio και αλλα τοσα insert effects(πειραματιζομουνα :wink: ) Παλι ομως το VST performance εφτανε το πολυ στο 30%! Το reason ως stand-alone δεν μου εχει κρασαρει ποτε, οποτε το προβλημα πιθανοτατα βρισκεται στο Nuendo, ή τουλαχιστον στο Nuendo οταν ειναι σε rewire με το reason.

 

Ξερεις τι μου τη δινει;Οτι το συγκεκριμενο project που κρασαρει δεν ειναι και τοσο βαρυ πια για το PC μου...Η τουλαχιστον δεν θα επρεπε να ειναι!Κατι αλλοι το 'σπρωχνουν' πολυ περισσοτερο και δεν κρασαρει...

 

Πριν απο κανα μηνα ειχα βρει στο Noiz μια λιστα με tweaks για τα XP και τα εκανα ολα (εκτος απο 4-5) που μου παραφαινοντουσαν ψαγμενα αλλα φαινεται δεν φτανουν μονο αυτα...

 

Help! Τι αλλο να πω πια; Κατι ξερω και λατρευω τα αναλογικα μου φαινεται ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 30% δείχνει την επεξεργαστική ισχύ που καταναλώνεται και την έχει υπόωιν του το Nuendo. Η μέτρηση αυτή ΔΕΝ περιλαμβάνει τυχόν επεξεργαστική ισχύ που καταναλώνουν τα plugins που έχεις ανοικτά στο Reason, Maelstrom κλπ. Το σύνολο της επεξεργαστικής ισχύος που καταναλώνεις μπορεί κάλλιστα να είναι πολύ μεγαλύτερο. Επίσης, δεν έχω καταλάβει ακόμη ΠΟΤΕ ακριβώς κρασάρει το πρόγραμμα. Τι κάνεις και κρασάρει;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου