Προς το περιεχόμενο

Nuendo crash - οποιος μπορει ας βοηθησει!


Insomniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο δεν το ηξερα...Πως μπορω να δω την πραγματικη καταναλωθεισα (σωστος;) ισχυ; Το CPU performance στον task manager το δειχνει αυτο;

 

Οσον αφορα το ποτε κρασάρει, εδω ειναι η μ*(λ)*ακία...Κρασαρει οταν παω να κανω save το project.Δηλαδη, μπορει να δουλευω 2 ωρες, να εχω κανει τρελα πραγματα και με το που παω να κανω save κρασαρει και τα χανω ολα!Αν βοηθαει, αυτοι ειναι οι συνδυασμοι που εχω κανει (παντα στο ιδιο project, το προβληματικο):

 

Nuendo+Reason+effects(2xC1 waves, 2xQ2 Waves)+4 VSTi's(absynth, monologue, 2xVanguard)=κρασαρει με τα χιλια

 

Nuendo+Reason+effects+2 VSTi's(2xVanguard)=μια απ'τα ιδια

 

Nuendo+2 VSTi's+effects και το rewire off=ποτε κρασαρει και ποτε οχι(συνηθως κρασαρει)

 

Δεν ξερω, απλα μου φαινεται οτι το PC μου θα επρεπε να μπορει να τα χειριστει αυτα...Ιο δεν πρεπει να εχω κολλησει γιατι δεν εχω καν internet στο συγκεκριμενο PC.Ποιος ξερει...(Παντως παιδια thanx για την ολη απασχοληση μεχρι τωρα,αν λυθει το προβλημα κερναω epiphone και squier ολο το Noiz!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπον, εκανα κατι που βλακωδως ειχα παραλειψει να κανω...εκανα freeze τα 2 Vanguard και μεχρι τωρα εχω κανει 3 save χωρις να κρασαρει! Wish me luck για τη συνεχεια, ελπιζω αυτη να ηταν και η τελευταια λυση που δοκιμασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και ότι ήμουν έτοιμος να σε ρωτήσω γιατί δεν κάνεις ένα (ή περισσότερα) freeze... πάντως, αν έχεις την καλωσύνη, επιβεβαίωσέ μου για το θέμα του αν φαίνεται το cpu usage μέσα από το task manager... όχι τίποτε άλλο, αλλά μερικές φορές κάνω λάθη (ο απαίσιος)....

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,ηταν βλακεια μου που δεν το ειχα κανει τοση ωρα...

Ναι, φαινεται, οταν πατησεις Ctrl+Alt+Del και πας στο performance σου δειχνει το CPU Usage και το Page File Usage(η κατι τετοιο...). Τωρα εγω ποιο απ'τα δυο να κοιταω, του Nuendo ή του task manager?Οταν του nuendo δειχνει 30% του task manager δειχνει το πολυ 15%...Τρεχα γυρευε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

paidia...exw kai egw ena problem me to nuendo m...

loipon...t provlhma einai oti pataw double click sto eikonidio tou nuendo kai m anoigei to para8yro me to fonto tou nuendo...sto initializing menei sto protection kai mou vgazei ena sfalma...kai m leei akrivws ayto:::::::::

 

Application 'Nuendo 3.x' has caused the following error:

 

eLicenser(s) contain(s) no valid license for this application.

 

Options:

- For troubleshooting information click <Help>.

- Click <Licenses> to view available licenses.

- Connect a valid eLicenser and click <Retry>.

- Click <Cancel> to abort.

 

kai akrivws apo katw ta koumpia help, licences, retry, cancel...

pataw loipon licences kai m vgazei to licence tou cubase pou einai epishs egkatesthmeno sto pc m...

 

TI KANW SE AYTHN THN PERIPTWSH?

sas parakalw opoios mporei...help me!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia...exw kai egw ena problem me to nuendo m...

TI KANW SE AYTHN THN PERIPTWSH?

 

Άμεσο edit όλου του Post στα ελληνικά και βλέπουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τουλάχιστον βρήκες υπάρχον θρέντ βρε snoreMC

 

Έχε υπόψην σου ότι δε μιλάμε για σπασμένα προγράμματα στο νοιζ, άρα βοήθεια τέτοιου τύπου μην περιμένεις...

 

Το Nuendo σου ζητάει αυτό που δεν έχεις αγοράσει! πολύ απλά! Αν το έχεις αγοράσει, βάλε το dongle σε κάποιο usb του Η/Υ και είσαι εντάξει. αν όχι... ούπς... βρες κάποιο άλλο πρόγραμμα να κάνεις τη δουλειά σου (και νόμιμα πάνω απ'όλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον βρήκες υπάρχον θρέντ βρε snoreMC

 

Έχε υπόψην σου ότι δε μιλάμε για σπασμένα προγράμματα στο νοιζ, άρα βοήθεια τέτοιου τύπου μην περιμένεις...

 

Το Nuendo σου ζητάει αυτό που δεν έχεις αγοράσει! πολύ απλά! Αν το έχεις αγοράσει, βάλε το dongle σε κάποιο usb του Η/Υ και είσαι εντάξει. αν όχι... ούπς... βρες κάποιο άλλο πρόγραμμα να κάνεις τη δουλειά σου (και νόμιμα πάνω απ'όλα).

 

 

Το θεμα φιλε μου νικολα ξερεις ποιο ειναι? οτι το nuendo ειναι αγορασμενο κανονικοτατα...το προβλημα ειναι οτι ειναι ενος φιλου μου και αυτος εχει χασει το dongle...

Αρα στην προκειμενη περιπτωση τι κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το θεμα φιλε μου νικολα ξερεις ποιο ειναι? οτι το nuendo ειναι αγορασμενο κανονικοτατα...το προβλημα ειναι οτι ειναι ενος φιλου μου και αυτος εχει χασει το dongle...

Αρα στην προκειμενη περιπτωση τι κανω?

Μάλιστα, φίλε μου snoreMC (ροχαλιτέ; ;D ;D)

 

1. Γιατί δεν μπήκε ο φίλος σου, αλλά εσύ να ρωτήσεις; Έτσι από περιέργεια...

2. Ο φίλος σου θα ξέρει ότι γενικά μιλώντας, αν χάσεις το dongle... παπαλά...

3. Επίσης ο φίλος σου, αν έχει αγοράσει το Nuendo, θα ξέρει ότι ο ΝΑΚΑΣ είναι που φέρνει το Nuendo, άρα να πάρει εκεί τηλ. Αν δε βρεί άκρη, να πάρει στh Stineberg Europe (Γερμανία, νομίζω είναι), και αν όχι εκεί, αν επικοινωνήσει με Αμερική. Η Steinberg Αμερικής ανταποκρίνεται και απαντάει σχετικά γρήγορα... Αυτή της Αγγλίας είναι ψιλομάπα.

 

Πάντως, γενικά μιλώντας, έχω ακούσει διάφορες ιστορίες για χαμένα dongle...

 

Βέβαια αν έλειπε το dongle, όπως λές, και γιατί να μη σε πιστέψω, θα έπρεπε ο φίλος σου να το φανταστεί. Απλά Αγγλικά είναι και μάλιστα σχεδόν οποιοσδήποτε νόμιμος κάτοχος του Nuendo, θα έπρεπε απλά να το φανταστεί ότι το πρόβλημα είναι ότι λείπει το dongle... Είναι σχεδόν αυτονότητο: Με το dongle όλα δουλεύουν καλά, χωρίς το dongle, που χάθηκε ξαφνικά, το πρόγραμμα δε δουλεύει και θέλει license...

 

Φυσικά μπορεί η ενασχόλησή μου με τη μουσική να κάνει τα πράγματα να μου φάινονται αυτονόητα, ενώ μπορεί να μην είναι. Για αυτό και σου απάντησα με κάθε λεπτομέρεια...

 

Εν κατακλείδι: επικοινωνήστε πρώτα με τον ΝΑΚΑ για να δείτε αν μπορεί να γίνει κάτι. Αν έχετε ακόμη την απόδειξη, μπορεί να σας δίνουν κάποια άλλη license, δεν ξέρω. Αν δεν ανταποκριθούν βρείτε τους ανώτερους, ακόμη και στην Αμερική... Οι άνθρωποι δεν είναι τρελλοί! Θα ακούσουν τουλάχιστον...

 

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου