Προς το περιεχόμενο

Chameleon Guitar από το ΜΙΤ


z43k0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά εντυπωσιακό, :o.  Αλλάζει soundboards [chambers] για να μιμηθεί διάφορους τύπους ακουστικών οργάνων.  Check it out

 

http://web.mit.edu/newsoffice/2009/chameleon-guitar-0203.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν εχεις και αδικο,

αλλα αν λαβουμε οτι ειναι πανεπιστημιακη μελετη, μαλλον θα αργησει μεχρι να το αγορασει καποια εταιρια

(και μη σου πω οτι θα ειναι και πιο ακριβο ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(και μη σου πω οτι θα ειναι και πιο ακριβο ;D)

Μην είσαι και πολύ σίγουρος...μπορεί να είναι σαν το Pc των 100 ευρώ. Προσομειωτής είναι όχι Stradivarius!!! Eίναι όμως εντυπωσιακό σαν σκέψη. Εμένα μου έφερε στο (διεστραμένο μου) μυαλό το ίδιο σύστημα με διαφορετικούς μαγνήτες...απλά αλλάζεις καπάκι (τα καλώδια με "κροκοδειλάκια"!!!!), και έχεις όποιο ήχο θές!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα αν λαβουμε οτι ειναι πανεπιστημιακη μελετη, μαλλον θα αργησει μεχρι να το αγορασει

Τώρα δεν ξέρω, αλλά οι πανεπιστημιακές μελέτες έτσι ξεκινάνε? Άντε μου ήρθε μια ιδέα, την είπα στον καθηγητή και βάζω μπρός και τη φτιάχνω?...ή είναι καθοδηγούμενες? Δηλ Πάει η FenderGibson και λέει, παρακαλώ μου εξελίσσετε κάτι τέτοιο (και σας επιδοτώ-χορηγώ). Ξέρει κανείς?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακο ειναι αλλα πιστευω πως θα καταφερω να κοιμηθω το βραδυ  :)

Εμένα μου έφερε στο (διεστραμένο μου) μυαλό το ίδιο σύστημα με διαφορετικούς μαγνήτες...απλά αλλάζεις καπάκι (τα καλώδια με "κροκοδειλάκια"!!!!), και έχεις όποιο ήχο θές!

Σαφως καλυτερο απο το ακριβο και ακαλαισθητο push-tone της gibson  ;).

 

Edit: Μαλλον το ιδιο λες, νομιζα οτι εννοουσες απο πανω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν ξέρω, αλλά οι πανεπιστημιακές μελέτες έτσι ξεκινάνε? Άντε μου ήρθε μια ιδέα, την είπα στον καθηγητή και βάζω μπρός και τη φτιάχνω?...ή είναι καθοδηγούμενες? Δηλ Πάει η FenderGibson και λέει, παρακαλώ μου εξελίσσετε κάτι τέτοιο (και σας επιδοτώ-χορηγώ). Ξέρει κανείς?

 

 

Και τα 2.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν ξέρω, αλλά οι πανεπιστημιακές μελέτες έτσι ξεκινάνε? Άντε μου ήρθε μια ιδέα, την είπα στον καθηγητή και βάζω μπρός και τη φτιάχνω?...ή είναι καθοδηγούμενες? Δηλ Πάει η FenderGibson και λέει, παρακαλώ μου εξελίσσετε κάτι τέτοιο (και σας επιδοτώ-χορηγώ). Ξέρει κανείς?

 

και τα δυο ;)

μπορεις να πεις μια ιδεα στον καθηγητη και αν τη δεκτει προχορας

ή μπορει ο καθηγητης να σου προτεινει μια ιδεα που βεβαια εσυ δεν ξερεις αν ειναι δικια του ή αν του την εχουν αναθεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σκέφτομαι (πάλι με το διεστραμμένο μου μυαλό!) ότι για να τη δεχθεί ο καθηγητής έχει ήδη την επιχορήγηση στη τσέπη...και ο καημένος ο φοιτητής δεν ξέρει τίποτα...δεν είμαι καλά σήμερα, σκέφτομαι συνέχεια πονηρά!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου