Προς το περιεχόμενο

Mad 4 Bands contest και κλέψιμο


Alex-is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πιστεύω οτι όλες οι μπαντες στο mad4bands το σκέφτηκαν το κόλπο και ίσως προσπαθησαν να ψηφισουν ασύστολα τον εαυτό τους. Κοιτάζω το σκεπτικό που υπάρχει στο facebook της νικήτριας μπάντας και ειναι το εξης: "Τα παιδιά εργάζονται για τα όνειρα τους & τους αξίζει για αυτο ψηφιζαμε ολη μερα να βγουν πρωτοι". Αγνοουν κάποιοι (που προφανως δεν ανηκουν στο χωρο) οτι ΌΛΕΣ οι μπαντες ιδρωκοπουν να βρουν μια θεση στην ελληνικη σκηνή. Η εντυπωση μου μετα απο ολα αυτα ειναι οτι το MAD δεν εδωσε διαγωνισμο για καλη μουσικη αλλα για μουσικούς με οπαδους. Περισσότερη "έτοιμη" απήχηση ισουται με μεγαλύτερη διαφήμιση για το τηλεοπτικο καναλι.

Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες μουσικών & "μουσικών". Κάποιοι δίνουν την ψυχή τους για την αγάπη της δημιουργίας μα κάποιοι άλλοι την ψυχή τους την πουλάνε για να δημιουργηθουν & να αγαπηθουν. Ποιος δεν έχει συναντήσει και τα δύο μονοπάτια μπροστά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες μουσικών & "μουσικών". Κάποιοι δίνουν την ψυχή τους για την αγάπη της δημιουργίας μα κάποιοι άλλοι την ψυχή τους την πουλάνε για να δημιουργηθουν & να αγαπηθουν. Ποιος δεν έχει συναντήσει και τα δύο μονοπάτια μπροστά του?

Τους Rolling Stones και τους U2 που τους τοποθετείς?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο CD player και παταω το Play!!!

Αυτή είναι η σωστή απάντηση στις "φιλοσοφικές" απορίες σου!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η σωστή απάντηση στις "φιλοσοφικές" απορίες σου!

 

Σωστά. Χρειάζεται και ταλέντο ομως. Ίσως η ολη κουβεντα να εστιαζεται εμμεσα στο αν ο καταιγισμος εικονικών ψήφων απο έναν & μονο χρήστη για την στήριξη μιας μπαντας, κατατάσσει την μπαντα αυτη στην κατηγορία "Ταλαντούχοι" & πιο συγκεκριμένα στον υποφάκελο "Ταλέντο στο να ελέγχουν την μαζα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλοι την ψυχή τους την πουλάνε για να δημιουργηθουν & να αγαπηθουν

 

εγω παντως χρονια τωρα πουλαω την ψυχη μου και κανεις δεν την αγοραζει ρε μαμωτο... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα συστήματα ψηφοφοριών (που σέβονται τον ευατό τους) και ας με διορθώσει ο Eye σαν πιο ειδικός, έχουν συστήματα ελέγχου Ip για να αποφεύγεται αυτό που αναφέρει.

Τώρα το ταλαντούχος από που κρίνεται? Υπάρχει κανένα ταλαντουχόμετρο?

Τώρα έαν ο υποφάκελος "Ταλέντο στο να ελέγχουν την μαζα" σημαίνει περισσότερες πωλήσεις (εισητήρια, tshirts, δημοσιότητα)...πρέπει να σου υπενθυμίσω ότι η εποχή των ζωγράφων στις σοφίτες στη Μοντμάρτη, έχει πεθάνει...μαζί με τους ζωγράφους.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως χρονια τωρα πουλαω την ψυχη μου και κανεις δεν την αγοραζει ρε μαμωτο... ;D ;D

Τώρα τη πουλάς? Την άλλη φορά είχες πεί ότι κάνεις "κατάθεση" ψυχής? Τι έγινε? Έφαγες τους τόκους?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα με την "καταθεση ψυχης" δεν βγηκε τίποτα... ;D μετα δοκιμασα την ...."ποιοτικη αυθεντικοτητα" αλλα και εκει τζιφος,οποτε ειπα να τα πουλησω ολα (και τη μαυρη ψυχη μου... ;D) αλλα και εκει μηδεν..... ;D η κριση θα φταιει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως χρονια τωρα πουλαω την ψυχη μου και κανεις δεν την αγοραζει ρε μαμωτο... ;D ;D

 

Πάρε τηλέφωνο το Robert Johnson να σου πει σε ποιο σταυροδρόμι να βγεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου