Προς το περιεχόμενο

Ιδέες σε ημιτελές κλιπ, για να τελειώσει επιτέλους!


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Κόλλησα με την συνέχεια του κλιπ (αν και η αλλαγή σε αργό στην μέση κάπου δεν μου κάθεται καλά, αλλά μ'αρέσει ;D). Δώστε καμιά ιδέα γιατί, μέχρι τώρα, έχω γράψει 12 :o διαφορετικά μέρη (γρήγορα, αργά, hard, easy κ.τλ.) και στα αυτιά μου, δεν μου "κόλλησε" κανένα!                                     Υ.Γ. Ή γυναικεία φωνή μένει! 8)                                                                                                                                                                                                                           https://soundcloud.com/cigaret13/unfinished-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη πολύ ωραίο είναι το τεμάχιο!

Να σου πω την αλήθεια από το ήρεμο σημείο και μετά μ' άρεσε περισσότερο.

 

Σαν ακροατής πιθανόν θα ήθελα να επανέλθει στο γρήγορο μέρος το κομμάτι έτσι για να έχει μια κορύφωση. Εκτός εάν μπορεί να γίνει αυτό μέσω του σόλο. Πιστεύω όμως ότι θα ήταν καλό να επανέλθει το πρώτο μέρος (ή κάποια παραλλαγή του) και να κλείσει έτσι το κομμάτι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ακροατής πιθανόν θα ήθελα να επανέλθει στο γρήγορο μέρος το κομμάτι έτσι για να έχει μια κορύφωση. Εκτός εάν μπορεί να γίνει αυτό μέσω του σόλο. Πιστεύω όμως ότι θα ήταν καλό να επανέλθει το πρώτο μέρος (ή κάποια παραλλαγή του) και να κλείσει έτσι το κομμάτι.
Δημήτρη κι'εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι, όχι όμως με σόλο (φτάνουν τα σόλο ;D) αλλά με riffs. Τα δύο πρώτα μέρη τα έγραψα σε 1 μέρα και από κει και πέρα έχω μια βδομάδα που παιδεύομαι >:(. Δεν μου αρέσει τίποτα από αυτά που γράφω. Ίσως πρέπει να το αφήσω λίγο καιρό και να το ξαναπιάσω αργότερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εκεί που σταματάει δηλαδή σκέφτεσαι να το συνεχίσεις με riff, έτσι;

 

Μια χαρά ιδέα μου ακούγεται. Ούτως ή άλλως το σόλο είναι ωραιότατο και όπως είπες κι εσύ υπεραρκετό για το κομμάτι. Εις αναζήτηση riff λοιπόν! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστε καμιά ιδέα

Φίλος, τις ιδέες μας δεν τις δίνουμε τσάμπα. Προσωπικά μάλιστα, πληρώνομαι με τη νότα! ;D

 

Συμφωνώ με τον Δημήτρη. Ξαναζωντάνεψέ το μετά το αργό μέρος. Το πώς και το πού θα τα βρεις μόνος σου. Αφού το 'χεις... ;) 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, τις ιδέες μας δεν τις δίνουμε τσάμπα. Προσωπικά μάλιστα, πληρώνομαι με τη νότα! ;D

 

 

 

Συμφωνώ συνάδελφε και συμπληρώνω πως καθότι και αργοχέρης, χρεώνω με το δευτερόλεπτο, ξέρεις πενιά, τζούρα καφέ, τζούρα τσιγάρο. Αν παίζει και κανά τσίπουρο με μεζεκλίκια τον βλέπω το Σιγαρέτο να τρέχει στο ΔΝΤ για διάσωση από χρεοκοπία.

 

Σιγαρέτε παιδί μου, μην άγχεσαι, άστο στη ντουλάπα κανά μήνα και το ξαναπιάνεις απ την αρχή με φρέσκα αυτιά και ιδέες, εγώ αυτό κάνω στα περισσότερα, τα τραβολογάω για λίγο, τα αφήνω στο μούσκιο και ξανά μανά στη κατσαρόλα και από δίπλα έρχονται και φρέσκα.

Ξέρεις πόσα ημιτελή έχω στα συρτάρια των Παράγκας στούντιος  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μόλις το άκουσα και μου έκανε εξαιρετική εντύπωση το πρώτο μέρος με την πρωτοτυπία του. Το βρήκα πάρα πολύ καλό, εύγε. Μετά που το γυρίζεις σε ροκομπαλάντα με τις γνωστές αρμονίες και τα γνωστά σόλα, βαρέθηκα. Μου φάνηκε δηλαδή σα να μην ήξερες πώς να συνεχίσεις την αρχική ιδέα και αποφάσισες να κολλήσεις ένα "ετοιματζίδικο" δεύτερο μέρος.

 

Οπότε η άποψή μου είναι να αφαιρέσεις το αργό μέρος και να αναπτύξεις περαιτέρω το αρχικό.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρη και Samy λεφτά (ενίοτε και τσίπουρα με μεζεκλίκια) υπάρχουν! Μένει μόνο να τα βρούμε στις τιμές. Περιμένω τιμοκατάλογο... ;D

άποψή μου είναι να αφαιρέσεις το αργό μέρος και να αναπτύξεις περαιτέρω το αρχικό.
  Σπύρο με έβαλες σε σκέψεις και μάλλον θα ασπαστώ την αποψή σου.....Προς το παρόν ντουλαπιάζεται, γιατί με κούρασε :P.      Ευχαριστώ όλους :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το τελείωνα με κάτι παιδικοχαρούμενο.

Κάτι σαν αυτό:

  Ακόμα και τα παιδικοχαρούμενα των Beatles ήταν αριστουργήματα. Αν προσπαθήσω να γράψω εγώ κάτι τέτοιο, θα βγεί  μ@#$%&@  ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου