Προς το περιεχόμενο

Expression Pedal Wanted


Pakos69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για ενα expression pedal. Βασικο είναι να μην χρειάζεται power supply ή μπαταρίες...αμα έχετε να προτείνετε κατι πείτε...

 

Να αναφέρω οτι θέλω 2:

1.ως expression pedal σε wah

2.ως expression pedal σε whammy

 

THNX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Digitech whammy?

αυτο αν δεν κανω λαθος, εκτος απο το εξπρεσιον που εχει ηδη, μονο μιντι εισοδο εχει, και απο εκει δεν ξερω αν ελενχει και το εξπρεσιον.

το γουα τι εισοδο εχει, καρφι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι....βασικα οχι...μαλλον δεν εχω γινει κατανοητος...

 

Ψαχνω expression pedal για να ελεγχω απο πολυεφφε wah,whammy κτλπ...

 

Ομως, θέλω δυο: ένα που να ταιριαζει σε αισθηση περισσοτερο με wah της dunlop

και ενα δευτερο που να μοιαζει σε αισθηση με το whammy της Digitech, ωστε να υπαρχει πιο αληθοφανης feeling:P

 

thnx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα το πολυεφε σου εχει μονο εισοδο μιντι παρε ενα FCB1010.

Aν εχει δυο εισοδους καρφια (τζακ) για δυο εξπρεσιον πενταλ, το ενα για γουα και το αλλο για γουαμι, παρε ενα οποιοδηποτε εξπρεσιον για το γουαμι, τωρα για το γουα δεν ξερω, πιθανως να μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο βολιουμ πενταλ που να εχει παρομοια αισθηση (με μια απειροελαχιστη πατεντα  :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ...αυτο για καποιο volume pedal ωστε να μοιαζει με wah το κλεισαμε...ομως τωρα μας μενει ενα που να εχει "αισθηση" whammy...προσωπικα πιστευω πως κατι απο Morley θα εκανε αλλα θελει ρευμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

οπως τα λεει ο τιτλος!

με χαρακτηριστικα

 

1) οχι τροφοδοσια

2) ελαφρυ

3) να μην εχει ογκο

4) θα χρησιμοποιηθει για delay

5) normal τιμη(μεχρι 50?)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για ενα expression pedal. Βασικο είναι να μην χρειάζεται power supply ή μπαταρίες...αμα έχετε να προτείνετε κατι πείτε...

 

Να αναφέρω οτι θέλω 2:

1.ως expression pedal σε wah

2.ως expression pedal σε whammy

 

Τα expression pedals δεν χρειάζονται μπαταρίες,εκτός αν είναι και κάτι άλλο μαζί (πχ Wah + Expr. pedal)

 

Αυτό έχει ακριβώς την ίδια αίσθηση με το Cry baby

 

http://www.thomann.de/gr/rocktron_hex_volume_expression_pedal.htm

 

καθώς και το expression της IK Multimedia

 

Μπορείς φυσικά να χρησιμοποιήσεις τα  ίδια και για whammy, αν θέλεις όμως παρόμοια  αίσθηση με το whammy της Digitech  το πιο κοντινό (είναι πολύ καλύτερο όμως) είναι αυτό

 

http://cgi.ebay.com/Ernie-Ball-Wah-Pedal-Expanded-Expression-Effect-Pedal-/140518791971?pt=Guitar_Accessories&hash=item20b7929b23#ht_500wt_715

 

Εαν θες πάντως τη γνώμη μου πάρε δυο φθηνά,θα κάνεις την ίδια δουλειά χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα, πχ σαν αυτό

 

http://www.thomann.de/gr/maudio_expression_pedal.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου