Προς το περιεχόμενο

Parker or Gibson???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Οι παλιοι θα θυμουνται την τενοντιτιδα που περασα (1 χρονο και κατι off απο την κιθαρα). Πουλαω λοιπον τη Fender Strat USA που εχω για να παρω μια Gibson LPS (πρωτη μου σκεψη) βασικα για λογους εργονομιας (χαμηλοτερα οι χορδες - πιο χοντρο μπρατσο κ.λ.π) ετσι ωστε να μην εμφανιστουν μελλοντικα παλι τα ιδια.(ομολογουμενως η fender με κουραζει καπως). Καποιος λοιπον ανεφερε τις PARKER (σε φαση η καλυτερη ταστιερα που εχω παιξει - η πιο ανετη για τα χερια) και μπηκα σε σκεψεις....Τι λετε λοιπον ... G or P ? Εννοειται πως με ενδιαφερει η ποιοτητα στον ηχο και στην κατασκευη γενικοτερα.....μην ξεχνιομαστε....το μονο που παραμεριζω στην παρουσα φαση ειναι η ομορφια...Περιμενω τη γνωμη των πιο εμπειρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικό είναι ότι έχεις αρχίσει και συνέρχεσαι σιγά σιγά... :D :wink:

 

Parker εννοείς κάποια Fly? Ή Nitefly? Οι πρώτες έχουν ένα σκασμό λεφτά ρε γμτ... :? Αλλά μια Mojo προσωπικά θα την προτιμούσα από οποιαδήποτε Gibson...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικό είναι ότι έχεις αρχίσει και συνέρχεσαι σιγά σιγά... :D :wink:

 

Parker εννοείς κάποια Fly? Ή Nitefly? Οι πρώτες έχουν ένα σκασμό λεφτά ρε γμτ... :? Αλλά μια Mojo προσωπικά θα την προτιμούσα από οποιαδήποτε Gibson...

 

 

Aν ειναι να την παρω....μονο απο ebay:

 

http://cgi.ebay.com/2000-Parker-FLY-JAZZ-guitar-Very-Rare_W0QQitemZ7338128603QQcategoryZ2384QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι οπαδός της Gibson.Aλλά επειδή τίθεται θέμα συμβατότητας με το χέρι σου ο καλύτερος κριτής νομίζω είσαι εσύ :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικό είναι ότι έχεις αρχίσει και συνέρχεσαι σιγά σιγά... :D :wink:

 

Parker εννοείς κάποια Fly? Ή Nitefly? Οι πρώτες έχουν ένα σκασμό λεφτά ρε γμτ... :? Αλλά μια Mojo προσωπικά θα την προτιμούσα από οποιαδήποτε Gibson...

 

 

Aν ειναι να την παρω....μονο απο ebay:

 

http://cgi.ebay.com/2000-Parker-FLY-JAZZ-guitar-Very-Rare_W0QQitemZ7338128603QQcategoryZ2384QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

 

Σε βρίσκω σωστό. :wink:

 

Αρκεί να έχεις κάποιον να στην φέρει από USA βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi.να πω και εγω την γνωμη μου.περα απο parker και gibson κοιτα να δοκιμασεις οσες περισσοτερες κιθαρες μπορεις και να μην κολλησεις σε συγκεκριμενες μαρκες.περασα και εγω το ιδιο προβλημα και ειχα σταματησει 1 μηνα την κιθαρα :cry: :cry: :cry: μιλαμε για φυσιοθεραπιες,υδατολουτρα,υπερηχους,laser και τα σχετικα....μετα ξεκινισα να ψαχνω για κιθαρα και δοκιμαζα ο,τι εβλεπα!(οι πωλητες βεβαια με κοιταζαν με μισο ματι...αλλα τι να κανουμε...) δες και κατι αλλο.εισαι αυτοδιδακτος η κανεις καποια μαθηματα με καθηγητη?το λεω για να δεις μηπως φταιει η θεση στο χερι σου οταν παιζεις.ομολογω πως και εγω επαιζα καπως "περιεργα" και βοηθησε και αθτο στο να γινει το χερακι μου οπως εγινε.κοιτα και αυτο γιατι εγω τουλαχιστον αλλαξα ολη τη θεση και των 2 χεριων πανω στην κιθαρα.επισης δεν ξερω αν πηγες για καποια φυσιοθεραπια,αλλα τουλαχιστον εμενα με εσωσε γιατι μου εδειξε πολλες ασκησεις για πριν το παιξιμο και τωρα οσο και να το σκιζω....δεν καταλαβαινει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κοίταξε και την "ταπεινη" PARKER PM 20,ειναι κατα τη γνωμη μου η καλύτερη κιθαρα που εχω παίξει απο ολη την σειρα της Parker (& εν αντιθεση με τις υπόλοιπες Parker που εχουν πολυ λεπτα μπράτσα αυτη εχει χοντρο μπράτσο).

 

Ομως πάνω απο ολα πρεπει να πας να σε δει ενας ειδικός γιατι με την τεντονίτιδα ΔΕΝ παίζουμε :!:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κοίταξε και την "ταπεινη" PARKER PM 20' date='ειναι κατα τη γνωμη μου η καλύτερη κιθαρα που εχω παίξει απο ολη την σειρα της Parker (& εν αντιθεση με τις υπόλοιπες Parker που εχουν πολυ λεπτα μπράτσα αυτη εχει χοντρο μπράτσο).

 

Ομως πάνω απο ολα πρεπει να πας να σε δει ενας ειδικός γιατι με την τεντονίτιδα ΔΕΝ παίζουμε :!:[/quote']

 

 

Με εχουν διαφοροι ''ειδικοι'' κατα καιρους... Στη φαση που ειμια απλα..μια φραση ηχει στα αυτια μου - ο φοβος ειναι ο καλυτερος γιατρος...Για αυτο απλα σκεφτομια τη προληψη και τιποτα αλλο..Εκανα και ρο να ξαναπαιξω..κιθαρα και αυτο μου στοιχισε αρκετα. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια & εχεις πρόβλημα φρόντισε οποιαδηποτε κιθαρα αγοράσεις να εχει οσο το δυνατον χαμηλοτερο action & βεβαια ελαφριές χορδες (9αρες).

Επίσης να φροντισεις το μπρατσο να στηριζει καλα το χερι σου χωρις ομως να το κουραζει (συνηθως τα παχυτερα μπράτσα ειναι καλύτερα για αυτους που εχουν προβλημα ) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου