Προς το περιεχόμενο

1ο σετ τυμπάνων.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την παρέα των κρουστών.

Ανοίγω το θέμα για φίλο ο οποίος θέλει να αγοράσει τύμπανα και διαθέτει γύρω στα 500-700 ευρώ.

Επειδή εγώ δεν γνωρίζω και καλά τις μάρκες αλλά και ιδιότητες του κάθε σετ, θα ήθελα να μου προτείνετε εσείς σε αυτή την κατηγορία χρημάτων αλλά να μου πείτε και με τι λογική προτείνετε ότι προτείνετε για να μαθαίνουμε και τιποτις 8)..

 

Επίσης, συμφέρει καλυτέρα να αγοράσει από Ελλάδα ή εξωτερικό(λόγο μεταφορικών)?..

 

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε κανε ενα κοπο και ανετρεξε σε προηγουμενα ποστ που αναφερονται στο συγκεκριμενο θεμα.ευτυχως η δυστυχως τα εχουμε πει αρκετες φορες αν παλι δεν σε καλυπτουν τοτε να επανελθεις .Μονο διαβασε προσεκτικα απο φευγοντας να προσπαθεις να καταλαβεις τις κοντρες μεταξυ των μελων του Φορουμ που μερικα  απο αυτα (μελη) ειναι και παντογνωστες .Διαβασε και θα καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε κανε ενα κοπο και ανετρεξε σε προηγουμενα ποστ που αναφερονται στο συγκεκριμενο θεμα.ευτυχως η δυστυχως τα εχουμε πει αρκετες φορες αν παλι δεν σε καλυπτουν τοτε να επανελθεις .Μονο διαβασε προσεκτικα απο φευγοντας να προσπαθεις να καταλαβεις τις κοντρες μεταξυ των μελων του Φορουμ που μερικα  απο αυτα (μελη) ειναι και παντογνωστες .Διαβασε και θα καταλαβεις.

 

Μα, το έχω κάνει αλλά τα πιο πολλά από αυτά μιλανε για σετ τυμπάνων 200-300ιων ευρώ.

Ευχαριστώ όπως και να έχει pericles.

 

Κανένας άλλος να προτείνει κάνα τούμπανο??? :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ειναι για φουλ σετ υπαρχει μια καλη αγγελια στο νοιζ απο καποιο συμφουρμιτη η οποια ειναι ενδιαφερουσα λογο οτι απο οτι γραφει ειναι καινουρια κομπλε με βασεις.

Ειναι αξιολογο σετ πολυ περρισοτερο για αρχαριους μα θα ελεγα για προχωρημενους και επαγγελματιες (χρηση ως δευτερο σετ) με πολυ καλες βασεις και κατασκευη

.http://smart.noiz.gr/details.php?id=39726.

 

Επεισης δειτε και τα Gabriel gat που μαζι με πακετο βασεων και σκαμπο ειναι στα χρηματα σας.

http://www.gabrieldrums.com/gr/store/product/?ct=99&p=541

 

Και τα δυο σετ ειναι πολυ καλες επιλογες.

Ελπιζω να βοηθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο Γιαννάκης. Στη θέση σου θα προτιμούσα το Pearl γιατί θεωρώ ότι έχει καλύτερες βάσεις και σαν σετ αν δεν είναι καλύτερο σίγουρα δεν είναι χειρότερο από το GAT. Πάντως και τα GAT είναι πολύ καλά τύμπανα για τα χρήματα τους. Οπότε το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να πάρετε με τον φίλο σου σβάρνα τα μαγαζιά και να ακούσετε τα σετ που σας ενδιαφέρουν. Η δικιά μου πρόταση με λίγα παραπάνω χρήματα (αλλά το παίρνεις καινούργιο) είναι το Pearl vbx στα 873 ευρώ  http://www.dv247.com/drums-and-percussion/pearl-vision-vbx-acoustic-drum-kit-natural--64532

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου