Προς το περιεχόμενο

Pink Floyd live at Earls court 1994 full concert


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pink Floyd - Show (PULSE) ~ FULL [1994]

 

Μολις μου το στειλανε -το ειδα - και ειπα να το μοιραστω μαζι σας .Τα λογια ειναι περιττα ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι την βραδιά που είχε βάλει την συναυλία η ΕΤ1 σε απευθείας μετάδοση ή με κάποια μικρή χρονοκαθυστέρηση. Είχα φροντιστήριο το πρωί, αλλά κάθισα και την είδα όλη μέχρι τις 3.

Επίσης ήταν η πρώτη φορά που έβαλα ξυπνητήρι για να πάω να αγοράσω dvd την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Σχεδόν περίμενα το Metropolis να ανοίξει. Την είχα βέβαια σε βιντεοκασέτα, σε divx, σε cd, αλλά δεν είχε καμία σημασία.

Πραγματικά κάθε φορά που την βλέπω, και την έχω δει πάρα πολλές φορές, νομίζω ότι μαγνητοσκοπήθηκε χτες.

Ευχαριστώ κι εγώ για το link.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οντως αυτα ειναι.Εκεινο που μου εκανε εντυπωση ειναι το χαμηλο προφιλ των Floyd πχ

Ο David Gilmour επαιζε σε ολη την συναυλια με μονον δυο κιθαρες (μια strat και μια tele ) συγχωρεμενος ο Wright επαιζε με ενα Β3( chopped ) και αλλα δυο πληκτρα.Για τον Mason δεν μπορω να πω τιποτα ειχε γεμισει τον κοσμο πιατινια αλλα ο αλλος ο κρουστο-ντραμερ εκανε την δουλεια μου φαινεται  :o

Αυτο το αναφερω γιατι προχθες ετυχα σε ενα sound check στην Κακια Θαλασσα της Κερατεας (ΠΕΜΠΤΗ ) Οπου μια tribute Pink Floyd band ΕΤΟΙΜΑΖΟΤΑΝ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ  της Παρασκευη 3-8-2012. Κατα την διαρκεια του sound check o κιθαριστας εστησε 5 (πεντε κιθαρες ) ???? 8)ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ απο οτι προλαβα να καταλαβω ηταν καλο ..και δυστυχως δεν μπορουσα να καθισω και την επομενη να παρακολουθησω την συναυλια τους.

Αλλα 5 κιθαρες μου φανηκαν καπως. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pulse. Μαλιστα. Classic. 8)

Να θυμηθω να αλλαξω την μπαταρια του Pulse μου, εχει σταματησει να αναβοσβηνει απο περσι.

(Οσοι εχετε το Pulse σε CD της πρωτης κυκλοφοριας καταλαβαινετε τι λεω. :P)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την διαρκεια του sound check o κιθαριστας εστησε 5 (πεντε κιθαρες ) ???? 8)

 

Το γκρουπ εμφανίζεται με 4 κιθαριστες επι σκηνης σε κάποια κομμάτια. Αν και δεν αποκλείω να υπήρχε και "κάβα" απο κιθάρες στην άκρη! ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν πρεπει να εχεις αδικο αλλα εγω ειδα εναν μεγαλο στην ηλικια να δοκιμαζει διαφορες κιθαρες και να τις'' στηνει ''.Ενταξει δεν το εξακριβωσα γιατι δεν εκατσα την αλλη μερα τα τους ακουσω (εφυγα λογω δουλειας ) ...αλλα μου φανηκε too much ρε παιδι μου .Εδω οι Floyd παιζουνε με 2 κιθαριστες και 3 κιθαρες

Μινιμαλ δηλαδη εξοπλισμο αλλα καλα δακτυλα . :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν πρεπει να εχεις αδικο αλλα εγω ειδα εναν μεγαλο στην ηλικια να δοκιμαζει διαφορες κιθαρες και να τις'' στηνει ''.Ενταξει δεν το εξακριβωσα γιατι δεν εκατσα την αλλη μερα τα τους ακουσω (εφυγα λογω δουλειας ) ...αλλα μου φανηκε too much ρε παιδι μου .Εδω οι Floyd παιζουνε με 2 κιθαριστες και 3 κιθαρες

Μινιμαλ δηλαδη εξοπλισμο αλλα καλα δακτυλα . :D :D

 

Μάλλον τον τραγουδιστή είδες. Εκτός αν πήρανε road crew για να στήνει τις κιθάρες :P

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω οι Floyd παιζουνε με 2 κιθαριστες και 3 κιθαρες

Μινιμαλ δηλαδη εξοπλισμο αλλα καλα δακτυλα . :D :D

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε..Μην λέμε τος floyd minimal..Καταρχάς ο gilmour πάντα παίζει με τουλάχιστον 5 κιθάρες.Black Strat Red Strat Les Paul-Gretch ακουστική και slide guitar.Στα εφέ δεν πάω καν...Ο Guy Pratt με 4-5 μπάσα-κοντράμπασα και ο εκάστοτε 2ος κιθαρίστας με μια lespaul και μια strat..Oi 2 πληκτράδες έχουν τα κέρατα τους από εξοπλισμό και ο-οι drummer επίσης...Το minimal δεν ξέρω που το είδατε...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου