Προς το περιεχόμενο

Πεταλακια-τροφοδοσια ρευματος.....!!!


Mikko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα σε ολους..λοιπον η ερωτηση ειναι παρα πολυ απλη..εχω 4 πεταλακια και 8α ηθελα ενα τροφοδοτικο για ολα...ακους προτάσεις.

γεια σου φιλε μου. σε οποιοδηποτε μαγαζι που πουλαει μουσικα ειδη, και κανεις αυτη την ερωτηση θα σου δωσουν ενα τροφοδοτικο με αρκετα mili-ambere (το δικο μου πχ ειναι 2Α) καθως και ενα χταποδακι το οποιο διαλεγεις εσυ ποσα ποδια θα εχει. ( πχ το δικο μου εχει 11) το βλεπεις εκει αυτο. Τωρα για μαρκες δεν ξερω να σου πω. πιστευω οτι οσα πουλανε σε μαγαζια με μουσικα ειδη ειναι εξισου καλα. δεν θελω να σου πω μια μαρκα και να το παρεις ως οτι αυτο ειναι το καλυτερο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep, έτσι είναι ;D

 

Όσον αφορά την επιλογή του τροδοτικού: πάρε τα πεταλάκια σου και κοίτα το καθένα τι κατανάλωση έχει σε ρεύμα. Αυτό το άθροισμα θα πρέπει να είναι αρκετά μικρότερο από τα Amperes που δίνει το τροφοδοτικό που θα διαλέξεις..Πόσο μάλλον αν σκέφτεσαι να προσθέσεις κιάλλα πεταλάκια στο μέλλον  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep, έτσι είναι ;D

 

Όσον αφορά την επιλογή του τροδοτικού: πάρε τα πεταλάκια σου και κοίτα το καθένα τι κατανάλωση έχει σε ρεύμα. Αυτό το άθροισμα θα πρέπει να είναι αρκετά μικρότερο από τα Amperes που δίνει το τροφοδοτικό που θα διαλέξεις..Πόσο μάλλον αν σκέφτεσαι να προσθέσεις κιάλλα πεταλάκια στο μέλλον  ;)

 

Ο Σπύρος μιλάει βέβαια για τα Α(mpere) και όχι για τα V(olt) τα οποία πρέπει να είναι τα ίδια (συνήθως 9 αλλά παίζουν και τα 12) στα πεταλάκια σου. Αλλιώς πάρε μια φωτογραφία πριν και μετά και πόσταρε  ;D

 

Κοίτα και στα καταστήματα ηλεκτρονικών.

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κοίτα και στα καταστήματα ηλεκτρονικών.

 

 

 

εγω θα προτεινα να μην πας σε καταστηματα που ηλεκτρονικων ( αν και εκει οντως ειναι πιο φθηνα) γιατι ενας φιλος μου που ζητησε ενα 9 volt τροφοδοτικο για μουσικο εξοπλισμο, ο τυπος εκει του εδωσε ενα το οποιο του εβαλε εκαψε το πεταλι. και οταν το ειδα το πεταλι, ειχε μαυρισει μεχρι και η πλακετα του πεταλιου. τωρα μπορει να ετυχε, αλλα πιστευω οτι σε μουσικα μαγαζια ειναι σιγουρα τροφοδοτικα ειδικα για πεταλια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μας βοηθας καθολου ομως,ΤΙ πεταλακια ΑΚΡΙΒΩΣ εχεις ανθρωπε μου?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τυπος εκει του εδωσε ενα το οποιο του εβαλε εκαψε το πεταλι. και οταν το ειδα το πεταλι, ειχε μαυρισει μεχρι και η πλακετα του πεταλιου. τωρα μπορει να ετυχε

 

Μάλλον κάτι πήγε στραβά (για την ακρίβεια ανάποδα) με την πολικότητα! Φαντάζομαι δηλαδή...

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω το 1spot, βέβαια για τα διπλά πεταλάκια, αλλά πιστεύω είναι καλή επένδυση για αν αποκτήσεις κι άλλα στο μέλλον.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου