Προς το περιεχόμενο

ΜΙΣΟ MIXDOWN


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας από το βροχερό Πύργο

Θέλω να σας θέσω ένα πρόβλημα. Δουλεύω στο Nuendo 2.0 και ένας φίλος μου ζήτησε κάποια τραγούδια (γάμου) να μιξαριστούν και να παίζει το ένα μετά το άλλο με crossfade. Κάνω insert audio file στο sequencer και τα βάζω σε ένα κανάλι το ένα μετά το άλλο τραγουδάκι και φτιάχνω ένα προγραμματάκι περίπου 15 λεπτά. Πάω να κάνω mixdown σε stereo interleaved και μου βγάζει στο τέλος κάπου 20 με 30 δευτερόλεπτα αποτέλεσμα!!! Το manual δε μπορεί να με διαφωτίσει γιατί δίνει γενικές πληροφορίες για το mixdown. Έχω κάνει τους χίλιους μύριους συνδυασμούς αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο 8O . Μήπως κάνω κάτι στραβά και δε βγαίνει το σωστό αποτέλεσμα;

Το μόνο που μπορεί να βγάλει σωστό αποτέλεσμα είναι το real time export αλλά που να περιμένω 15 λεπτά μέχρι να το μιξάρει;!!!

 

Ευχαριστώ πολύ

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βέβαια. Σεταρισμένα τα left και right locators. Όλα έτοιμα είναι.

Παλιότερα δούλευα το cubase sx 2 και τα σχετικά με το mixdown πιστεύω πως είναι τα ίδια

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Ενα πραγματακι που μπορω να σκεφτω ειναι μηπως εχεις πανω το release asio in background και οταν κανεις Minimize για να περιμενεις και να κανεις τιποτα αλλο πεταει και το driver και δεν τελειωνει το export.απο πανω βεβαια λεει οτι εχουν περασει καμποσες μερες απο το ποστ σου επομενως κατι θα χεις βρει

αν δεν εχεις check it out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου