Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στον ηχο μετά απο αναβάθμιση σε windows 10


xristosxartz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καληπερα παιδια. Προσφατα εκανα format και αποφασισα να βαλω τα windows 10 και φυσικα το fl studio 12. εχω την ni komplete audio 6 και δεν μ εκανε ποτε κατι περιεργο πριν.

 

Μετα το φορματ ομως αρχισε να κανει κατι τρελα παρασιτα/κολληματα στον ηχο ειτε ειμαι στο daw ειτε και απλα οταν ακουω ενα τραγουδι. Αυτο φυσικα οταν εχω ανοιχτα και αλλα πραγματα αλλα πριν δεν μου τα εκανε αυτα.και εκτος απο αυτο στο fl απο το 15-20% του cpu μπορει να παιξει μια και να ανεβει 55-60 χωρις να εχω κατι ανοιχτο.

αυτα δν μ τα εκανε πριν. τι λετε εσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=205462.10

 

Μολις διαβασα αυτο το post ..εχω να πω οτι πριν δεν ειχα τετοιο προβλημα...τωρα ομως ειδικα οταν εχω και κατι αλλο ανοιχτο μου κανει τα ιδια... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά μπορεί να "παίζουν".

 

Εγώ θα κοίταζα πρώτα απ'όλα τους drivers της κάρτας σου αν είναι για windows 10.

 

Αν δεν είναι, ψάξε στον γουγλη να δεις αν το έχουν και άλλοι αυτο το πρόβλημα με τη συγκεκριμενη κάρτα και τα windows 10

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αυτούς που σου ανέβασα (δεν υπάρχουν στο site...πάτα το download):

 

http://www27.zippyshare.com/v/QD5HNDIK/file.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν φταιει η καρτα σιγουρα την εχω δοκιμασει και αλλου...το ssystem (kernel) ανεβαζε ρυθμους (250+) ανεβαζωντας την ραμ σε επιπεδα τυπου 78%...και μαλλον αυτο φταιει...θα το δοκιμασω παλι και θα σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου