Προς το περιεχόμενο

Paul Mc Cartney - Τα λόγια περιττά...


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποτε αρχίσω να ψάχνω για βίντεο του sir Paul καταλήγω να έχω πεντ-έξι γιουτούμπια ανοιχτά, καναδυό blogs, την επίσημη σελίδα του, και δεν συμμαζεύεται... Τι να πει κανείς για αυτόν τον υπέροχο μουσικό, αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο...

Ορίστε δύο πρόσφατα βιντεάκια (πενταετίας νομίζω)... Είναι άξιος συγχαρητηρίων, εκτός των άλλων, και για το πόσο καλά έχει καταφέρει να διατηρήσει τη φωνή του...

 

 

 

ΥΓ: Δεν ήξερα τι να πρωτοβάλω, αν σας αρέσουν, έχει κι άλλα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα μαν. Τι παλληκάρι ο τύπος. Σαν να μην έφταναν όσα έβγαλε με τους Beatles, στη σόλο καριέρα του ξεπατώθηκε να βγάζει τη μια τραγουδάρα μετά την άλλη. Αυτο το Silly Love Songs ειδικά στην καρδιά μου το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρατήθηκα... Άλλο ένα... Κοιτάξτε πως συγκινείται μόλις βλέπει την έκπληξη που του έχουν ετοιμάσει με τις καρδιές...

Τι στιγμές!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α....Τι μου θυμιζεις τωρα φιλε μου! Αν και νεος ων, και παλι με συκγινουν οι Beatles γενικοτερα, αλλα και ο McCartney ειδικα. Τα πρωτα μου CD's, στην τρυφερη ηλικια των τεσσαρων, ηταν το Κοκκινο και το Μπλε Best of των Beatles, καθως και τα best of των McCartney, Lennon και Harrison (αλλος τεραστιος. Κριμα που πεθανε, αλλα το τσιγαρο αυτο θα σου κανει...)

 

Ισως να ευθυνονται και οι Beatles που επιασα κιθαρα στα χερια μου, και επειδη μ'αρεσει παρα πολυ, παραθετω και'γω δυο βιντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SnKbPSRyDo8

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=JlWFpdPX45g&feature=related

 

 

 

Gibson Les Paul, Vox AC30, και ξερο ψωμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου