Προς το περιεχόμενο

Νέοι ΚιουΝεΦεδες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ωραιοι ακουγονται τωρα αν ειναι EUR 300 ωραιοι ινε ΑΛΛΟ θαιμα 😅 ,παντως σιγουρα η πρωτη ORIGINAL ιδεα που ειχε η Fender εδω και 30 ετη....

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σοβαρά τώρα... "Καριέρα" με όνομα πολίτικου γλυκού; Χμμμ...

Για πες όμως, γιατί βαριέμαι να το παρακολουθήσω, τι νέο κομίζουν οι "κιουνεφέδες";

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

τι νέο κομίζουν οι "κιουνεφέδες";

 

ΚιουΝεΦε/cobalt magnets.

 

Ουσιαστικα μια και η επανεκδοση των κλασσικων CuniFe των 70s που φοραγαν οι Thinline II Tele & η Deluxe Tele οντως ΜΑΜΕΙ και ΔΕΡΝΕΙ ειπανε να δοκιμασουν αυτο το blend και στις κλασσικες single coil κιθαρες τους (strat,tele & jazzmasters) με αντιστοιχες υλοποιήσεις που χρειάστηκαν 3 χρονια για να ολοκληρωθουν.

Ενδιαφερον το αποτελεσμα ειδικα στην strat που επιτελους αποκτα εναν bridge μαγνητη που δεν γελαει ο κοΖμος μαζι του 🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Still sounds like a Strat though...

 

Ενταξει,καλες και οι strat δεν ειναι δα και ΕΝΤΕΛΩΣ για πεταμα 🤣

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μου είναι ότι για μια κιθάρα με τόσο θρυλικό και χαρακτηριστικό ήχο, μπορεί να ξεκινήσεις από μια Squier και να καταλήξεις σε μια custom shop Fender Stratocaster και ο ήχος (ο οποίος καταλαβαίνω ότι έχει μεγάλες διαφορές στις δύο κιθάρες που περιέγραψα) θα θυμίζει κατι σε Strat. Μπορεί να ξοδέψεις μια περιουσία να φτιάξεις τον ήχο της κιθάρας σου, και πάλι θα ακούγεται Stratty. Βλέπεις έναν παίκτη να κρατάει μια Strat και πριν χτυπήσει καν την πρώτη πενιά έχεις πάνω κάτω μια ιδέα για το πώς θα ακουστεί αυτή η πενιά. Οπότε, εφόσον και πάλι θα ακουστείς σαν στρατοκαστεράκιας, why bother;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Οπότε, εφόσον και πάλι θα ακουστείς σαν στρατοκαστεράκιας, why bother;

 

Αν το ζητούμενο είναι να ακουστείς σαν Λεσπωλάκιας, παίρνεις Les Paul.

Αν η κιθάρα σου δεν θέλεις να ακουστεί σαν Strat, δεν παίρνεις Strat.

Άμα θέλω να φάω μουσακά, δεν μαγειρεύω σπανακόρυζο προσπαθώντας να το κάνω να έχει γέπση μουσακά.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν ειμαι και πολυ του ψειρισματος. Ο ηχος παντως αναμεσα σε squier, 57/ 62 και  lace sensor εχει μεγαλες διαφορες, τσεκαρισμενο αυτο, παιρνω ορκο 😁 Ματημπαναγιαδηλαδη 😆

 

 Τωρα θα μου πεις τι εννοεις μεγαλες διαφορες, και ποσο μεγαλες, και πρεπει να εχω 15 κιθαρες για να ειμαι κομπλε, οχι, δε χρειαζεται, την κανεις τη δουλεια σου και με τη squier, αλλα οι διαφορες υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Οπότε, εφόσον και πάλι θα ακουστείς σαν στρατοκαστεράκιας, why bother;

 

Ενταξει με αυτο το σκεπτικο πρεπει να κλεισουν ολες οι εταιρειες μαγνητων, το 80% των εταιρειών που κατασκευαζουν κιθαρες (μια και οι περισσοτερες κιθαροκατασκευαστικες εταιριες ουσιαστικα copies των κιθαρων του 50 & του 60 βγαζουν) και να μεινουμε μονο με Fender,Rickenbacker,Gretsch & Gibson (που να βγαζουν ομως μονο ΕΝΑ μοντελο ανα τυπο) οπως ειμασταν μεχρι το 1980....(ΔΕΝ ειναι και ΚΑΚΗ ιδεα τωρα που το σκεφτομαι...μια και κατι ΓκρεταΤουντερμΠερικα ΚΛΑΨΟΥΡΙΣΜΑΤΑ του στυλ "δεν μπορω να παιξω με 7αρι radius γιατι ειναι πΣηλο το action ή "ειναι πολυ βαργΙα ΑΦΤΙ η Λεσ Πωλ" θα εκλειψουν ... και θα επικρατησει παλι ο ΑΝΔΡΙΣΜΟΣ 🤣 οπως τοτενες που μονοΝ οι ΠΟΛΙ ΑΝΤΡΑΙΣ επαιζανΕ κιθαρα   ) 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Άμα θέλω να φάω μουσακά, δεν μαγειρεύω σπανακόρυζο προσπαθώντας να το κάνω να έχει γέπση μουσακά.

Άμα θες όμως να ξεδιψάσεις, γιατί να ψάχνεις νερό Φίτζι; Πιες απ'το περίφτερο ασούμε 

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου