Προς το περιεχόμενο

Guitar Acquisition Syndrome (G.A.S.) Αρρώστια ή Πόρωση;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε, εγω σε τετοια συζητηση αρνουμαι να συμμετασχω αλλο!

 

Δλδ εισαι 100% σιγουρος οτι εχω GAS γιαυτο δεν θες να συμμετασχεις?

Παντως τωρα ειμαι με μια κιθαρα και αμα καποιος ανθρωπος εχει κανει στην ζωη του μια λαθος αγορα δεν παει να πει οτι εχει GAS.

Ο γαμπρος μου εκανε βιαστικη και λαθος αγορα αυτοκινητου ενω ειχε, παει πει οτι εχει και εκεινος παρομοιο συνδρομο?

Για να μην ημαστε απολυτοι χωρις να ξερουμε τον αλλον αυτο το συνδρομο αναφερετε σε αυτους που εχουν στολο απο κιθαρες σαν εναν γνωστο που δεν ξερει ποσες εχει και αγορασε για αλλη για να κανει slide μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

επιτελους βρηκα τι εχω G.A.S

 

θεραπευεται ?

εχω 42 κιθαρες και τα παρελκομενα...

μηπως ειναι πια αργα ?

 

να ρωτησω τον dr House ?

αλλα και εκεινος εχει 3-4 κιθαρες.

 

:o

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ εισαι 100% σιγουρος οτι εχω GAS γιαυτο δεν θες να συμμετασχεις?

Παντως τωρα ειμαι με μια κιθαρα και αμα καποιος ανθρωπος εχει κανει στην ζωη του μια λαθος αγορα δεν παει να πει οτι εχει GAS.

 

Φίλε το να ψάχνεις να βρείς το όργανο που σου ταιριάζει ηχητικά και παικτικά δεν είναι κακό. Τουλάχιστον δεν κράτησες αυτές που δεν σου έκαναν. Το άρθρο μιλάει για αυτούς που δεν χωράν μέσα στο σπίτι ή αυτους που αγοράζουν καινούργιο όργανο και την άλλη μέρα τρέχουν να του αλλάξουν μέρη (γέφυρες,μπράτσα,κλειδιά,μαγνήτες..)

...στο πλοίο της αγάπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Κιθάρες δεν έχω γιατί δεν έχω λεφτά.

Ενισχυτές δεν έχω γιατί δεν έχω λεφτά.

Πετάλια έχω,αλλά όχι πολλά.....Ναι κυρίες και κύριοι,γιατί δεν έχω λεφτά.

 

Αν είχα, θα έιχα τουλάχιστον 5 κιθάρες,100 πετάλια,5 πεταλιέρες και 20 ενισχυτές.

Έχω GAS,απλά το ξέρω XD

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να προσπαθούμε να βελτιώνουμε τον ήχο που βγαίνει από την πηγή - τα δάχτυλά μας - ασχολούμαστε μανιωδώς με το απαραίτητο μεν αλλά ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ μέρος του, που είναι ο εξοπλισμός

 

Πόσοι από μας αγοράζουν και πουλάνε εξοπλισμό έχοντας μόνο εξερευνήσει ένα απειροελάχιστο μέρος του τι μπορεί να κάνει;

 

Οι περισσότεροι, έτσι δεν είναι;.....

 

(αναφέρομαι κυρίως σε ενισχυτές, πεταλάκια κτλ. και όχι τόσο πολύ σε κιθάρες)

 

 

 

Η λύση στο G.A.S είναι μία:

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

P R A C T I C E

 

 

+7743636553432433232

 

Το πιο σωστο απ'ολα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  GAS που αναφερει ο walter becker εχει τ δικιο του...αλλα..

δεν ειναι μονο η αρρωστεια που εχει ενας...οσον αφορα εμενα παντα...

η αρρωστεια ειναι στην αρχη...σιγα-σιγα ερωτευεσαι κ ΑΓΑΠΑΣ την κιθαρα σαν υπαρξη και μονο...ειναι αυτο που εχει δωσει ο ΘΕΟΣ στη ζωη , ειναι τοσο η τελεια η κιθαρα που απλα για μενα δεν υπαρχει κατι το τοσο τελειο και δεν θα υπαρξει ΠΟΤΕΕΕ!!!

τωρα οσον αφορα αφορα για τις αγορες κα αυτα....ειναι τν καθενα τι τον εκφραζει..για μενα π.χ. δεν με ενδιαφερει να εχω πολλες κιθαρες το μονο που με νοιαζει ειναι η κιθαρες μου ( τα μωρα μου ;) ) να εχουν μια προσωπικοτητα ενα τονο....που δυστυχως δεν μιλανε για αυτο καθολου...βεβαια εγω μιλαω παντα για  CUSTOM  καταστασεις που βλεπεις το σωμα και τν λαιμο οτι σκετη μαγεια....εγω δακρυζω με κατι τετοια ειναι η ζωη μου αυτο...

ειναι κ αλλα πολλα , αλλα δεν εχει σημασια αυτο που ηθελα να θειξω ειναι οτι η ΑΓΑΠΗ  ειναι αυτη που μας φερνει κοντα σε αυτο το οργανο ( thanxxx GOD ) και οχι η αρρωστεια σαν αρρωστεια ετσι οπως την θετει ο becker....μην τν ακουσει μονο ο JASON....θα κανουμε και λαθος επιλογες αυτο ειναι σιγουρο διοτι δεν γνωριζουμε τα παντα...βεβαια μεχρι ενα σημειο γιατι βλεπουμε καποια πραματα και αυτοι που εχουν παιξει με κατι παραπανω καταλαβαινουν τι λεω τωρα...;)....αυτα με την ΑΓΑΠΗ μου.......οπως λεει και ο αγαπημενος μου κατασκευαστης.....

 

" TONE FOR THOSE WHO KNOW "......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου