Προς το περιεχόμενο

Moυσικές Σκηνές


Gommer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το λέω με πλήρη συνείδηση: μιά χαρά είναι τα Behringer! Αν περιμένω από τον κάθε σπάγκο να περιμένει να κλείσει 20 χρόνια η κονσόλα για να "βγάλει τα λεφτά της", κλάφτα! Και έχω παίξει σε αρκετά μέρη όπου παιζόντουσαν κάτι τέτοια, μηχανήματα τόσο παλιά που όχι μόνο δεν δούλευαν σωστά (έως και καθόλου ενίοτε) αλλά ήταν επικίνδυνα γιατί υπήρχε η αίσθηση "τώρα θα κάνει τζιζ". ¶ρα, όπου δείτε Behringer, μπείτε άφοβα! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

KAΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΛΑΙΒ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟΚΑΛΛΟΥΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΑΝΕ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΥΜΜΑΖΕΨΟΥΜΕ

 

1. ΕΥΚΑΙΡΙΑΚΟΙ "ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ" ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΠΙΝΑ ΓΚΑΡΣΟΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ.

 

2. ΚΑΚΟΣ ΗΧΟΣ - ΦΤΗΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛ ΜΟΥΡ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

 

3. ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ

 

4. ΓΚΡΟΥΠ ΠΟΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΣΙΩΝΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ROYAL ALBERT HALL.

 

5. NOOΤΡΟΠΙΑ ΤΗΣ ΑΡΠΑΧΤΗΣ ΣΤΑ ΓΚΡΟΥΠ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΡΦΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΣΜΟ

 

 

ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΗΞΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΛΑΝΟ ΕΙΝΑΙ:

 

1. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΤΖΑΜΠΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΤΙΚΑ - ΝΑ ΜΗ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ - ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΓΟΝΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΟΔΟΥ. ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ?

ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΣΟ ΜΑΓΑΖΙ 50-100 ΑΤΟΜΩΝ ΤΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ 100-150 ΕΥΡΩ

ΣΗΜΑΙΝΕΙ 20-30 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΑΜΟΙΒΗ. ΣΙΓΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!! ΙΣΑ ΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΟΡΔΕΣ Η ΜΠΑΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑ. ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΚΟΝΟΜΙΣΕΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ? ΝΑΙ ΝΑ ΚΟΝΟΜΙΣΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΔΩ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ 3000-4000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΗΧΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΟΤΙ ΝΕ ΜΕΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΑΜΟΙΒΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ. ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙΤΙΣ ΟΚ!!! ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Ο ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ

 

2. ΠΑΙΖΩ ΓΑΙ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΙΔΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

 

3. ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΤΑΙ Ο ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΑΦΙΣΟΚΟΛΛΗΤΗ.

 

4. ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑΣ ΜΟΥ ΞΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΜΟΙΒΗ ΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΑΡΤΗΣΕΙ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ

 

ΕΧΕΤΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΑΓΑΖΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ?

 

ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΣΚΗΝΕΣ

ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΗΜΕΝΑ ΓΚΡΟΥΠ?

 

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΣΩ ΝΤΕΜΟ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΑΔΙΣΚΟΓΡΑΦΗΤΑ ΓΚΡΟΥΠ ΚΑΙ ΒΑΛΤΑ SUPPORT ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ, ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΥΛΙΚΗ ΑΜΟΙΒΗ, ΔΙΔΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΠΛΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ, ΣΕ ΚΟΙΝΟ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΕ "ΑΚΟΥΣΕΙ" ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΩΘΗΣΕΙ.

 

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ Η ΔΙΑΦΩΝΕΙΤΕ?

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ

 

ΙΝTERPAUL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα σωστά όσα είπε ο Interpaul αλλά σε ένα από αυτά θα διστάσω κάπως γιατί είναι μάλλον ουτοπικό. Εννοώ το θέμα του εξοπλισμού των μουσικών σκηνών, αφού δεν υπάρχει μαγαζάτορας (εξαιρούνται κάποιες μεγάλες και ονομαστές σκηνές) που θα επενδύσει παραπάνω από 1 χιλιάρικο για ικανοποιήσει τον μουσικό και πολλά λέω μάλλον! Δεν πιστεύω ότι το να μη δώσει αμοιβή θα τον συγκινήσει και πολύ αν είναι να ξοδέψει τόσα λεφτά με τη μία (άσχετα αν αυτός ο εξοπλισμός θα διαρκέσει για καιρό και θα βγάλει και κέρδος, αυτό είναι κάτι που δεν μας ενδιαφέρει εδώ) και μάλιστα μόνο και μόνο για να ευχαριστήσει τη μπάντα. Λάθος αλλά πραγματικότητα. Αυτή είναι η μόνη ένσταση. Κατά τα άλλα, συμφωνώ ανεπιφύλακτα. :wink:

 

ΥΓ. feather, όντως υπάρχουν απείρως καλύτερες εταιρίες αλλά από το να παίζω με την κονσόλα που βγήκε από τις ανασκαφές, προτιμώ τη Behringer, τουλάχιστον θα λειτουργεί κανονικά.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶στα φίλε μου, μεγάλη πίκρα το θέμα... Σκηνικό από μουσική σκηνή

(λέμε τώρα) λοιπόν: έχω κανονίσει να πάω στο μαγαζί για να οριστικοποιήσω ημερομηνία, ώρα, τιμή εισιτηρίου και λοιπά ρουτινιάρικα. Μόλις τελειώνουν οι διαπραγματεύσεις, μου λέει λοιπόν ο τύπος με απίστευτη άνεση το καλό... "Μήπως μπορείς να περάσεις αύριο το βράδυ να μου φέρεις καμιά αφίσα να βάλω έξω από το μαγαζί;" Και συνεχίζει λέγοντας "αύριο όμως γιατί αύριο έχω live και μετά θα έχω καμιά βδομάδα αργότερα και δεν μας παίρνει να το αργήσουμε τόσο!" Εν τω μεταξύ, ο φίλος να μένει 10 λεπτά από το μαγαζί, να ήταν και μακριά γαμώτο... Έχουμε και λέμε:

1) Είχε την απαίτηση να προλάβω να βγάλω σε 1 μέρα αφίσες (και τις ήθελε και καλές όπως είπε)...

2) Και να πρόφταινα, ούτε που ρώτησε αν είχα τη δυνατότητα να ξηλωθώ για να τον διευκολύνω...

3) Δεν σκέφτηκε καν να κάνει ένα κόπο μισής ώρας για να έρθει στο μαγαζί κάποια άλλη στιγμή πέραν της δουλειάς του και έριξε το μπαλάκι σε μένα...

Καλά, για να αναλάβει αυτός αφίσες και διαφήμιση; Το μόνο που μου είπε ήταν "το μαγαζί δεν έχει στάνταρ πελατεία, άρα όσα φέρετε είναι η δουλειά. Κανονίστε κόσμο και εισιτήρια, τα έξοδά μου είναι τόσα. Στο τέλος του live δεν θέλω να έχω μπει μέσα". Το πώς θα έρθει κόσμος πέρα από γνωστούς και φίλους μας νοιάζει; Φυσικά και όχι!

Σε άλλο μαγαζί (και πολύ γνωστό μάλιστα) μου ζήτησαν να προπληρώσω τα έξοδα ή να προπωλήσω τα εισιτήρια 1 μήνα πριν γιατί ήθελαν να είναι σίγουροι για τα λεφτάκια τους! Και μιλάμε για τετραψήφιο αριθμό ευρώπουλων, έτσι; Μην είμαστε και ψιλικατζίδες!

 

Ξυλίκι που τους χρειάζεται... :evil:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεο quiz: ποια ιστορικη μουσικη σκηνη της αθηνας' date=' αφου γλιτωσε παρα τριχα το καψουρομπουζουκο, ζει νεες "λαμπρες" στιγμες με ντεκορ "καμπαρε"? ο τυχερος/-η κερδιζει μια ατακα δωρο για να πει στους πωλητες του μακα. :lol:[/quote']

 

¶ουτσ... :D Αυτό πόνεσε.

Πράγματι τα μαγαζιά έχουν (γενικότερα) χαλάσει...

 

Feather υπάρχουν μουσικοί σύλλογοι???Μπορείς να αναφέρεις κάποιους ή μεικές διευθύνσεις, τηλέφωνα κλπ???

Thanks

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον όπως τα λέει ο feather είναι τα πράγματα, με μιά διαφορά όμως. Δεν είναι ίδια η δουλειά του μουσικού και του ταξιτζή (και πολλών άλλων), από πλευράς σοβαρότητας για τους άλλους τουλάχιστον. Εννοώ πως αν οι μουσικοί απεργήσουν ή κάτι τέτοιο, οι μόνοι που θα νοιαστούν πραγματικά είναι οι ιδιοκτήτες των μαγαζιών και όσοι δουλεύουν σε αυτά. Πόσοι να είναι αυτοί, ας πούμε 5-10 χιλιάδες άτομα. Κι αυτοί θα νοιαστούν μόνο επειδή δεν θα πάρουν χρήμα. Όλος ο υπόλοιπος κόσμος δεν θα πειραχτεί ιδιαίτερα να μη βγει και 2 βράδια. Αντίθετα, αν απεργήσει ο κλάδος της ταρίφας, ένα σωρό κόσμος που εξαρτάται καθημερινά από ένα μεταφορικό μέσο και δεν έχει αμάξι ή δεν βολεύονται με τις κάθε είδους συγκοινωνίες θα είναι ανήμποροι να εξυπηρετηθούν (βάλε μόνο συνταξιούχους και ασθενείς που εκ των πραγμάτων δεν έχουν άλλο μέσο από τους γνωστούς και τους ταρίφες και έχεις λαό). Είναι και το κόλλημα πολλών που δεν θέλουν να ταλαιπωρούνται και δεν χρειάζεσαι άλλα. ¶ρα, δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει και πολλή συγκίνηση για τις κινητοποιήσεις των μουσικών. Δεν χάνουμε τίποτα να δοκιμάσουμε αλλά δεν περιμένω κάτι πλέον, συγγνώμη για την απαισιοδοξία...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΚΗΝΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ : ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΙΚΑΩΜΑΤΑ.

 

ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΩΔΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ.

 

Η ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΝΗΚΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΟΙ

ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΨΩΝΙΟ ΤΟΥ LIVE ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΓΚΟΜΕΝΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ ΤΟΥΣ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΕΣ ΣΕ ΕΥΚΟΛΟ ΧΡΗΜΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΥΣΦΗΜΙΖΕΤΑΙ.

 

 

ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΕΙΣ. ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΕΙ ΤΙΣ ΟΥΣΙΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ?

 

ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΣΕΒΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ?

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΚΑΡΑΞΕΚΟΥΡΔΙΣΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΙΘΑΡΟΜΠΑΣΣΙΣΤΕΣ Η ΤΟΝ ΝΤΡΑΜΕΡ ΝΑ ΞΕΚΟΥΦΑΙΝΕΙ ΚΟΣΜΟ ?

 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΥΡΙΟΥΣ ΚΑΡΑΦΑΛΤΣΟΥΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΕΣ...........!!!!!!!!!!!

 

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΗΧΗ ΤΩΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ

ΑΜΦΟΤΕΡΩΝ ΤΩΝ ,ΕΡΩΝ?

 

ΠΧ : ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ / ΑΦΙΣΑ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΜΕ ΥΠΕΘΥΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ / ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΑΜΟΙΒΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΛΑΙΒ ΔΕ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΚΟΣΜΟΥ ΠΧ 10 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΙΣΑ ΙΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΕΞΟΔΑ.

 

ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΕΓΑΡΑ -42 ΧΛΜ ΜΑΚΡΙΑ- ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΕΚΤΑΚΤΟ ΚΕΝΟ.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΥΤΕ ΕΥΡΟ ΑΜΟΙΒΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΑ 85 ΧΛ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΦΑΓΑΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ. ΚΑΙ ΗΡΘΑΝ ΚΑΗΝ ΚΑΚΩΣ 15-20 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΗ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ.

 

ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΘΗΚΑ ΤΟΥ ΜΑΓΚΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 300 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ LIVE DEN EKI.

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κι εγώ με την ιδέα του συμφωνητικού! Σχετικά με τη ρήτρα που ανέφερε ο feather, ως αρχική βάση προτείνω το εξής: σε περίπτωση που τα πράγματα δεν είναι όπως τα θέλουμε να υπάρχει κάποιο (σεβαστό) ποσό ως αποζημίωση για το δυσκόλεμα της ζωής μας κατά τη διάρκεια της συναυλίας ή εναλλακτικά ακόμα και τη δυνατότητα να αναβληθεί/ακυρωθεί το live σε όποια στιγμή επιλέξουν οι μουσικοί (πιό τραβηγμένο αλλά και πιό σωστό κατά τη γνώμη μου). Πώς το ακούτε;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε feather πολύ καλή η πρόθεση σου.

Το προσύμφωνο ανέλαβε να κάνει γνωστό δικηγορικό γραφείο για τους επισκέπτες του Noiz.gr, βάσει τωνπαραπάνω δεδομένων και θα ανάρτηθεί για download σύντομα..

Αν έχετε να προσθέσετε κάτι... σφυρίξτε!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά όλα αυτά που λέγονται περί ιδιωτικού συμφωνητικού αν και το

βλέπω απίθανο, θα τα παίξουν πολλοί μαγαζάτορες ή θα το περιπαίξουν

δυστυχώς η μιζέρια κυριαρχεί από πολλά χρόνια στην ελληνική σκηνή

και πιστεύω ότι δίνουν μάχη και οι μουσικοί και οι μαγαζάτορες.

και το φταίξιμο κατα την γνώμη μου είναι στις δισκογραφικές εταιρίες

που δεν στηρίζουν την ελληνική σκηνή και στα ραδιόφωνα που δεν παίζουν

τίποτα διαφορετικό εκτός από αυτό που τους λένε οι εταιρίες με λίγα λόγια

δεν υπαρχούν παραγωγοί που μπορούν να αξιοποιήσουν και να δώσουν

τη θέση που της αξίζει στην ελληνική ανεξαρτητη σκηνή και γιατί ανεξάρτητη;!!! γιατί το μεγαλύτερο ποσοστό 90%κάνει μόνο του

τις παραγωγές. Αν δεν ύπαρχει προώθηση από περιοδικά, ιντερνετ, ράδιο,ώστε να φτάσει στα αυτιά του ακροατή πως θα υπάρξει μουσικό ρεύμα από το κοινό.

Για τους ροκομαγαζάτορες γενικά πιστεύω ότι γουστάρουν την εξέλιξη αλλά δυστυχώς ο χώρος δεν έχει χρήμα και κάνουν κανα λαίβακι για

να μαζέψουν κόσμο και να βγάλουν κανα σπασμένο (νοίκι, τεβε, καβα κλπ.) αλλά και πάλι ο κόσμος είναι λίγος, λίγα και τα φράγκα λόγο αυτών που προαναφερα με αποτέλεσμα να κλείνουν.

Θυμάμαι το `80 - 81 πολλές φιλότιμες προσπάθειες από μουσικούς

στο να προσπαθούν να δώσουν φωνή στην ελληνική σκηνή ανοίγοντας

μουσικές σκηνές όπως: ΣΟΦΙΤΑ, ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟΘΗΚΗ, ΗΧΟΤΡΟΠΕΙΟ, ΠΗΓΑΣΟΣ κλπ.

τέλος νομίζω ότι μόνο από φιλότιμες προσπάθειες και συνεργασία των μουσικών, ήχοληπτων, μαγαζιά, φίλων, μετρημένων στα δάχτυλα ραδιοπαραγωγων, ιντερνετ, ποπροκ, ινροκ και φανζιν μπορεί να ακούγεται

η δικιά μας φωνή και διαφορετική άποψη από των της παραλίας!

 

φιλικά

brain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου