Προς το περιεχόμενο

Τι θα λέγατε για ένα "mixing contest"?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και δεν με απασχολεί το αν κάποιος θα νικήσει και τι θα κερδίσει , παρά να γίνει μια ενδιαφέρουσα και γόνιμη κουβέντα δεν βρίσκω τίποτα μεμπτό στο να υπάρχει και λίγο διαγωνιστικό "νταβαντούρι"

 

Well said  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τυπου reality show θα βγει το αποτέλεσμα....

 

Συγγνώμη αλλά πώς το λες αυτό;  ??? Mήπως θα μαντρωθούν οι διαγωνιζόμενοι σε ένα λυόμενο με κάμερες που θα τους ακολουθούν παντού 25 ώρες το 24ωρο;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όντως, ο χαρακτηρισμός αδικεί τους πάντες. Εγώ το βρήκα ως μια απο τις ελάχιστες ευκαιρίες να ασχοληθώ με μια μίξη όπως θα έπρεπε, εμπειρία σημαντικότερη απο αυτή καθε αυτή κονσόλα.

 

Όσον αφορά την ψηφοφορία, στο μυαλό μου, πολύ πιο επίφοβη είναι η ανοιχτή ψηφοφορία απο την ψηφοφορία των 3 μελών. Δεν βρίσκω παράξενο να δούμε πολλούς "φίλους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Φίλους"...ρε παιδιά σιγά, μιλάμε για ενα τεστάκι να δούμε/ακούσουμε τι ψάρια πιάνει ο καθένας/τι ακούμε γενικά και πως συγκρίνεται με την άποψη κάποιων αποδεδειγμένα έμπειρων ανθρώπων και γενικά να συζητήσουμε το αποτέλεσμα. Δεν έχει να αποδείξει κανείς κάτι, ούτε έχει κανείς την ανάγκη "υποστήριξης" από "φίλους".

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)Εγώ προσωπικά .... έλαβα μέρος στο διαγωνισμό για να ακούσω τις γνώμες

και τις διευκρινήσεις σας...πάνω στη μίξη που έκανα!

Είναι το πιο σημαντικό για μένα αυτό.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρεμία....να τονίσω ότι δεν ήθελα να μειώσω το εγχείρημα...ίσα ίσα που με ενδιαφέρει πάρα πολύ και όπως προείπα απλά ο τρόπος τησ ψηφοφορίας θυμίζει τον τρόπο που γίνεται στα realities. Δεν είπα ότι είναι κακος, όυτε θέλω να προτείνω κάτι άλλο..

 

 

Επίσης δεν θέλω να εμπλακώ σε καμία διαμάχη, καθώς δεν μου αρέσει καθόλου να γ**νται σπουδαία threads..

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις πρίν λίγο διάβασα για το διαγωνισμό και ομολογώ ότι μου άρεσε πολύ η ιδέα!!Ένα μεγάλο μπράβο στους δημιουργούς του διαγωνισμού που μας δίνουν την ευκαιρία να ''δείξουμε'' τις απόψεις μας σχετικά με τη μίξη ενός κομματιού.

Ξεκινάω λοιπόν κι εγώ...........καλή επιτυχία σε όλους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε subfire το τόνισες και στο πρώτο σου ποστ ότι δεν θέλεις να μειώσεις το εγχείρημα αλλά όπως καταλαβαίνεις ότι και μόνο η αναφορά σε reality δημιουργεί πολύ αρνητικές εντυπώσεις για όλους τους εμπλεκόμενους (διοργανωτές, συμμετέχοντες, κτλ) για πολλούς και διάφορους λόγους.

 

 

 

 

Καλή μας διασκέδαση λοιπόν. Νικόδημε, 23:58:00 θα έχεις και το δικό μου. Σου υπόσχομαι ενα avant garde, pre-post menopausal mix με στοιχεία Κλυνν και επιρροές από Avril Lavigne.

 

Είθε ο πιο ΠΑΝΚ να κερδίσει  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα χρησιμοποιήσω και τα 150 nicks μου στην ψηφοφορία. 8) 8)

 

Subfire φαντάζομαι ότι το είπες αυτό χαριτολογώντας.

 

Πάντως είναι θετικό που υπάρχει κάποιο δώρο γιατί και οι διαγωνιζόμενοι έχουν ένα κάποιο κίνητρο, αλλά και θα αισθάνονται ότι ο κόπος και ο χρόνος τους δεν πάει χαμένος.

 

Για μένα το ποιο ενδιαφέρον θα είναι το κατά πόσο θα ακουστούν διαφορές και χαίρομαι που ο Nikodemos είπε ότι υπάρχουν και είναι αρκετές.

 

Αυτό δείχνει και την σημασία της διαδικασίας της μίξης (το πόσο σημαντική είναι δηλ) ασχέτως της ποιότητας του ηχογραφημένου υλικού.

 

Δεν είναι τυχαίο το ότι υπάρχουν dedicated mixing engineers που κάνουν μόνο αυτή τη δουλειά.

 

Όσο σημαντικός είναι ένας κρίκος της αλυσίδας τόσο βλέπουμε ότι υπάρχει και εξειδίκευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου