Προς το περιεχόμενο

hot cake crawther audio vs ocd fulltone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από μια βδομάδα πήγα στο στούντιο με ένα φίλο και γράψαμε κάποιες κιθάρες.Εδώ και καιρό δεν πολυχρησιμοποιώ το rat robert keeley που έχω και από αυτά που έγραψα μάλλον δεν ταιριάζει σε αυτά που πάω να παίξω(αν και για άλλα πράγματα είναι πολύ καλό) και σκέφτομαι να το δώσω σε ένα φίλο.

Η συνδεσμολογία στο pedalboard ήταν rat-> phase 90 script ->kettner tube factor->akai headrush 2.

 

Σκέφτομαι λοιπον να πάρω όχι distortion που μάλλον δεν μου ταιριάζουν αλλά κάτι ανάμεσα στο tubefactor με το οποίο μπορώ να παίζω με master volume λογική και ένα overdrive.

 

Από λίγο ψάξιμο που έκανα από καιρό τα hot cake και ocd fulltone μάλλον προσσεγγίζουν αυτό που θέλω τα έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Επιπλέον δεν μπορώ να βρω το επίσημο site της crοwther audio help!!

 

Συμβουλές για την συνδεσμολογιά δεκτές πάντως από πειραματισμό μου άρεσε το phase πριν το tube factor το οποίο είναι πάντα ανοιχτό στο πρώτο κανάλι.

 

Ετοιμάζω και ένα volume pedal οποίο θα αλλάζει θέση στο κύκλωμα και θα είναι η στην αρχή η στο τέλος(για να είναι σαν volume για το akai) αλλά αυτό το Δεκέμβριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε το crowther,ειναι κλασεις ανωτερο απο το fulltone για αυτο που θες :wink:

 

δεν εχουν website (μαλλον δεν ΕΧΕΙ website αφου ενας ανθρωπος,πρωην ντραμμερ,τα φτιαχνει & οι ντραμμερ ως γνωστον δεν τα πανε καλα με την τεχνολογια :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου